Hlavní navigace

Blogy

 • Češi jsou on-line borci

  Na konci loňského roku zveřejnila organizace ISFE průzkum týkající se počítačových her. Zapojilo se do něho několik tisíc respondentů ze šestnácti evropských zemí včetně České republiky. Výzkum boří některé v Česku zakořeněné mýty a naopak nastoluje otázky, jimiž jsme se až doposud nezabývali. Například problém vhodnosti her pro děti.
  16. 9. 2014 15:00 (aktualizováno)
 • Když po vás chtějí reference

  Patřím k těm šťastlivcům, kteří svůj produktivní čas tráví cestováním po republice a prodejem informačního systému. Rád si povídám s majiteli firem o jejich businessu, ale už méně rád promítám obrazovku svého notebooku na zdi jejich kanceláří. Co na roli obchodníka doslova nesnáším, jsou dotazy na reference. A není to proto, že bych žádné neměl.
  3. 1. 2013 10:38 (aktualizováno)
 • Unikla další hesla, co s tím?

  V posledních měsících došlo k několika velkým únikům hesel a je téměř jisté, že k únikům hesel bude docházet i nadále. Hesla konkrétně unikla ze serverů Gamigo (8.240.000), LinkedIn (6.500.000), Eharmony (1.500.000), Android Forums (1.000.000), Formspring (420.000), Yahoo Voice (400.000), Nvidia (400.000), IEEE.org (100.000) aj. Ano, čísla v závorce vyjadřují přibližný počet kompromitovaných účtů na daném serveru.
  22. 12. 2012 15:03
 • Pro zobrazení nemáte dostatek oprávnění

  Někdy mi přijde, že podle nastavení přístupových práv ve firemním informačním systému by mohlo být možné vytvořit psychologický profil majitele. Příliš striktní utažení přístupových práv může být velkým zabijákem produktivity a stejně se s ním setkáme více než často. Ředitelé by nejraději neukázali svým zaměstnancům vůbec nic, ale musí jim umožnit alespoň trochu pracovat, a tak se skřípěním zubů nechají své lidi nahlédnout na co nejmenší skupinu záznamů…
  17. 12. 2012 10:07
 • Z Android Marketu bylo odstraněno X aplikací, honem si nainstalujte antivir!

  S antivirem na vašem smartphonu budete usínat mnohem klidněji. Ačkoliv antivirové firmy bijí na poplach, není potřeba hned instalovat nějaký antivirus. Ne proto, že jejich detekční schopnosti jsou značně diskutabilní, ale proto, že když se podíváte, v jakých aplikacích na Android Marketu byl doposud nalezen škodlivý kód, tak zjistíte, že se v drtivé většině případů jednalo o aplikace, bez kterých se obejdete, a které byste si pravděpodobně nikdy do svého telefonu nenainstalovali.
  25. 11. 2012 13:36
 • Je vám jedno, co hrají vaše děti?

  „Počítačové hry u nás už dávno nejsou jen zábavou pubertální mládeže – v ČR hraje takřka třetina populace a i tento údaj dokazuje, že dopad herního průmyslu je v naší zemi již prakticky srovnatelný se zeměmi západní Evropy.“ (Asociace herního průmyslu) Přitom vyznat se počítačových hrách, to je věru koníček na dva úvazky. Her je tolik, že tvoří naprosto neprůhlednou džungli, v níž se dají najít klenoty i skutečně nebezpečné kusy…
  16. 11. 2012 21:59 (aktualizováno)
 • O eurounijní korupci

  Včerejší zážitek stojí za odvyprávění. Ilustruje, jak moc a jak málo je korupce v nás. Jsem na vizitě v naší rumunské pobočce. Ta je, z praktických důvodů, v Temešváru, ale výlet do Bukurešti mě neminul, protože tu máme klienta, u kterého si nejsem moc jistý, jak moc je to privátní a jak moc státní klient.
  14. 11. 2012 9:22
 • Zase nějaký podvod s Premium SMS!!!

  Dneska mi přišla podivná SMS v následujícím znění: Pro zobrazeni vysledku testu posli ANO na 90749. Vice info 840 111 300 nebo sms HELP na 90749. Predplatne 99Kc/tyden. Žádný (IQ) test jsem si nezkoušel, tedy mne napadlo, že se mne někdo snaží podvést a nebo si ze mne udělat legraci – ono v podstatě stačí na nějaký takový pitomý IQ test narazit na netu, vyplnit jej a jako kontaktní telefonní číslo uvést mobil na kamaráda, že…
  6. 11. 2012 8:15 (aktualizováno)
 • Když potřebujete CRM pro jednoho aneb jak nezapomínat emaily

  Začít s CRM nemusíte hned za velké peníze. A nejenom v případě, kdy jste firma jednoho muže, by se mohlo hodit nějaké chytré udělátko, které pomůže nezapomenout vyřítid email a nebo zůstat v kontaktu. Na řadu těch nástrojů jsem přišel na cestách po USA, když jsem se díval, jak jednotliví úspěšní lidé “zůstávají v kontaktu”. Bylo mi totiž divné, že jsem za pár dní po setkání dostal email, jak jsem si akci užil. Jeden nevinný email a zůstali jsme v kontaktu…
  9. 11. 2012 15:34 (aktualizováno)
 • Firemní procesy krátké, dobré a posrané a CRM

  V Americe jsem si uvědomil, jaké štěstí jsme měli ve firmě v tom, že jsme všichni docela fanatici do procesů. A tak moje povídání o užitnosti CRM začnu u procesů. Procesy získaly v našich firmách špatnou pověst především tím, že se staly součástí zmrdispeaku a imbecilního uplatňování. Něco ve firmě nejde? Není na to proces. Vymalováno.
  1. 11. 2012 8:50
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).