Hlavní navigace

jen tak od pasu

 • Výsledky vyhledávání Google - odkaz v popisu

  Ve výsledcích vyhledávání google se v přímo v popisu webu občas objeví odkaz. Jako každá viditelná anomálie na výsledkové stránce vyhledavače přitahuje pozornost uživatelů a tím pádem roste klikatelnost. Další zajímavostí je, že odkaz nevede na stránku, ale na záložku. Pro upřesnění nejde mi o menu odkazy, ale o odkaz s anchor textem „Křesťanská mystika“.
  16. 9. 2009 14:03 (aktualizováno)
 • Internet je báječné místo pro zasmání

  Chci se podělit o svůj dnešní úsměvný postřeh. Zabrouzdal jsem na webdesigner-s.cz. Obsah mi připadal na první pohled solidní, proto jsem začal pátrat, jaké užitečné informace zde mohu získat. Našel jsem stránku webdesigner-s.cz/blog/cla­nek/weby-statni-spravy/, která podle úvodního textu nabízí hodnocení webů státní správy odborníky. Odborníci zde kritizují www.mzcr.cz, www.mvcr.cz a jako první je zcela vážně hodnocen web www.ministerstvo­dopravy.cz.
  10. 3. 2008 15:19
 • JanŠvejnar.cz, politika a Internet.

  Dopoledne jsem nahlédl do databáze Nic.cz, protože mě zajímalo kdo a od kdy má zaregistrovány doménová jména obsahující slovo „Švejnar“. Data registrací mně zaujaly, a proto jsem si sestavil chronologicky řazený seznam obsahující články z zpravodajských webu a internetové aktivity, které jsou pro veřejnost méně viditelné.
  10. 3. 2008 15:29 (aktualizováno)
 • Nové ceny .cz domén – porovnání registrátorů.

  Dneškem počínaje zlevnil Nic.cz velkoobchodní ceny .cz domén. Po 10té hodině jsem začal zjišťovat nové ceny za roční registraci TLD .cz a zde předkládám výsledek (nejedná se o žebříček, řazení je náhodné). Forpsi.cz – 230 Kč Active24.cz – 249 Kč Web4u.cz – 220 Kč Explorer.cz – 299 Kč Regzone.cz – 240 Kč (poplatek za prodlouzeni 450/rok)
  10. 3. 2008 15:27 (aktualizováno)
 • Zlevnění .cz domén – pochvala Active24

  ACTIVE 24 reagovala na zlevněníTLD .cz s předstihem a začala je registrovat za 249 Kč (bez DPH). Jde sice pouze o pár dnů, ale myslím, že touto vstřícností si přičtou na konto značné množství nových registrací. Otázkou je, jestli na tom vydělají i jinak než PR přínosem. Nevím zda přišli na nějaký trik, kterým si zajistí, že okamžitá ztráta nebude tak velká. Nových zákazníků, kteří by jim zůstali věrní „na věky“ asi až tak hodně nezískají…
  10. 3. 2008 15:28 (aktualizováno)
 • Websuport.sk – monstrózní skandál, bez odpovídající odezvy

  Dne 27.06.2007 slo­venská policie zabavila 10 serverů webhostingové společnosti Websupport, s.r.o. z důvodu podezření, že minulý rok na nich mohla probíhat komunikace při útoku na NBU. Zabavením serverů došlo k vyřazení z provozu přibližně u 3500 domén. K obnovení chodu webhostingu došlo až druhý den a to jen díky obrovské mediální kampani vedené na Slovensku. Podrobnější informace…
  10. 3. 2008 15:25 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).