Hlavní navigace

Management Blog Petra Šnajdra

 • Záhada růstu Super.cz a možnosti její analýzy II. (grafy)

  Některé námitky týkající se rychlého růstu Super.cz, které přišly, jsou více než správné  a posouvají celou úvahu zase o kousek dál.  Pojďme si je postupně probrat a ukázat v rámci možností na číslech, která je potvrzují nebo vyvrací.  Asi nejpodnětnější a nejzásadnější úvaha směřovala k vlivu zejména diskusí. Je pravdou, že nový Super.cz je nejenom designově, ale i funkčně zcela nový produkt, který je vylepšen třeba o to, že mu chybí diskuse…
  8. 6. 2011 17:56 (aktualizováno)
 • Záhada růstu Super.cz a možnosti její analýzy

  Poprvé, když jsem se setkal s novým designem Super.cz, nemohl jsem pochopit, kdo a co tím chtěl říct. Pak jsem si vypnul adblock a ejhle. Najednou bylo vše jasnější a dávalo smysl.  Web se snaží o maximální zjednodušení a přehlednost. Nezaplavuje množstvím textu a přidružených „lákavých odkazů“ a tak reklama, která tu přerostla jako vážky prohánějící se prvohorním přesličkovým pralesem, nemusí být na škodu.
  6. 6. 2011 11:15 (aktualizováno)
 • Fata morgána českého HULU

  To slovo je čímsi magické a trochu i jako mámení. Přitahuje pozornost a vyvolává sny. Sny o dostupných filmech a videu prostřednictvím Internetu, sny o skutečné internetové televizi.  Rok co rok se v mediích objevuje a zejména v českých. Většinou ve větě, kterou se daný subjekt snaží říct, že on bude tím českým ztělesněním právě této služby.  Už víte? Ano, je to HULU. Snad poprvé jsem toto spojení slyšel z úst Novy, teď nedávno se k němu přihlásil i Seznam a jsem zvědavý kdo další se přidá.
  24. 5. 2011 16:07 (aktualizováno)
 • Ivo Lukačovič se prý vrací a je proč?

  Některé zprávy nemusí mít prakticky žádný význam, přitom lze na nich vybudovat hezkou a mediálně zajímavou bublinu. Nakonec i mě samotného velice překvapila zpráva, že Ivo Lukačovič se údajně vrací zpět do práce, aby prý vyřešil ztrátu pozice, která Seznam provází. Kolem se hned vyrojilo několik více či méně pravděpodobných teorii co se vlastně ve skutečnosti děje.  Třeba ta, že Ivo láká jen nástup mobilního webu a chce být u toho, čemuž bych klidně věřil, anebo zcela nesmyslné a absurdní teorie
  28. 4. 2011 20:53 (aktualizováno)
 • Ovi Maps 3D aneb jak by vypadal Google Earth po návštěvě očního lékaře

  Když jsem před nějakou dobou lámal hůl nad nešťastnou Nokii, která vkročila do svazku s Microsoftem a jeho platformou Windows Phone, možná to bylo přece jenom trochu předčasné. Říkal jsem si, a myslím, že docela logicky, že Nokia se zbavuje něčeho, co ji mohlo dávat vlastní tvář spojenou s nějakou unikátní přidanou hodnotou, ale na druhou stranu, kdo si vzpomíná na to, kdy Nokia naposled nějak ohromila trh a nebyl to právě onen zvláštní úpis Microsoftu? 
  19. 4. 2011 23:14 (aktualizováno)
 • Necyklopedie: hypermoderní digitální encyklopedie

  Možná ji znáte a možná ne. O komže to mluvím? O české verzi tolik populární Necyklopedie, která nabízí pohled svět tak trochu jinýma očima. Když ji čtete, říkáte si za kterým rohem na vás vykoukne bílý králík a zdali tenhle svět za zrcadlem je opravdu alternativním světem nebo jen něčím čeho jsme si dosud nevšimli. Těžko říct, to budete muset posoudit sami. Jistá je jen jediná věc – takové informace v žádné jiné encyklopedii nenajdete.
 • Microsoft: boj o reklamu nebo budoucnost?

  Microsoft se nám zamiloval a jeho vysněnou není nikdo jeden z nejznámějších internetových portálů světa – Yahoo. Ač odmítnut, nevzdává se svých nadějí, ale nadějí na co? Nikdo nedělá nic zbytečně a jen tak – ani Microsoft, který byl dlouho znám svými mnohdy tvrdými, ale pragmatickými kroky…
  25. 2. 2008 7:44
 • Vězení za falešnou identitu na Facebooku

  Pokud rádi vtipkujete na cizí účet, dobře si rozmyslete v jaké zemi žijete. Nemuselo by se vám to to totiž krutě vyplatit. Své by vám k tomu mohl povědět 26 letý IT inženýr z Maroka. Fouad Mourtada z žertu založil na Facebooku falešnou identitu prince Moulay Rachida, mladšího bratra krále Mohammeda VI.
  24. 2. 2008 0:23 (aktualizováno)
 • Překvapení ze země paradoxů

  První myšlenka byla: „to se může stát jen v zemi s komunistickou vládou“. S údivem jsem otevřel ústa a přemýšlel, zdali se někde nestala nějaká chyba, nedorozumění nebo mi něco jen uniká. Abych to vysvětlil, tu a tam chodím číst zprávy ve významnějších, pro z pohledu zpravodajství méně obvyklých regionech, jako je Austrálie, Rusko, Čína apod…
  21. 2. 2008 23:11 (aktualizováno)
 • Jak to s těmi portály je aneb udělejte si názor sami

  Už nějakou dobu si říkám, že by právě teď bylo zajímavé napsat článek o dalším vývoji portálů v ČR, ale myslím, že i když by to byl jistě krásný a dramatický román plný zvratů, a možná ho i jednou napíšu, čísla hovoří vždy lépe. A na základě nich si můžete udělat názor sami. Takže se držte, jedeme z kopce. V mnoha případech doslova.
  10. 12. 2007 9:04 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).