Hlavní navigace

eBiz blog

 • Jak si vedou světové freemaily?

  Dostal jsem se k zajímavé statistice nových registrací uživatelů, pocházející z (našeho) webu myAirDeals.com. Je to podíl domén z e-mailových adres registrovaných uživatelů: 1. hotmail.com (20,97%) 2. gmail.com (20,34%) 3. yahoo.com (13.98) 4. aol.com (1,26%) 5. mail.ru (0,79%) U všech služeb jsou zahrnuty i jejich národní verze s jinou doménou. Zbytek do stovky dávají všechny ostatní domény. Jedná se o web v angličtině, tzn. o uživatele mluvící anglicky (nicméně ze všech zemí)…
 • iPad. Uspěje nebo propadne?

  IPad, tedy nový tablet od Apple, na sebe dokázal strhnout pozornost celého světa. Na geekovských stránkách typu gizmodo či engadget se okolo něj začátkem roku točil snad každý druhý článek. Podařilo se mu ale proniknout i do obecných médií. Například na iDNES se dokonce na titulku dostalo (rádoby) živé zpravodajství z jeho představení. A i dnes, skoro měsíc po představení, budí rozruch. Jedni v něm vidí revoluci, druzí totální propadák.
  14. 2. 2010 23:00 (aktualizováno)
 • Kdy vymře Flash?

  Apple iPad neumí Flash! Nadupaný stroj určený pro serfování na webu a videa a neumí flash? To myslí Apple vážně? Ano! A možná to není smůla pro Apple, ale pro Adobe. Na světě snad neexistuje IT médium, které by se alespoň nezmínilo o novém tabletu Apple. V USA se místy jednalo vysloveně o šílenství, pořádaly se například soutěže o nejlepší photoshopovaný design nebo dokonce jeden magazín nabízel odměnu až 100.000 dolarů za fotku či video produktu ještě před oficiálním představením.
  29. 1. 2010 12:18 (aktualizováno)
 • Wanted: project manager (Brno)

  Náš tým pracující na webech jako hostingy.cz, kde sportovat.cz, na zkušenou.cz a dalších hledá nového projektového managera na HPP. Pokud umíte výborně anglicky a máte zkušenosti s prací s Analytics, AdWords a podobně, napište nám. Ideální je například praxe v SEO nebo reklamní agentuře. Zajímavým lidem jsme schopni nabídnout zajímavou mzdu a především možnost rychlého růstu. Více informací naleznete zde.
  19. 1. 2010 17:01 (aktualizováno)
 • Microsoft: konec legendy je nablízku

  Pokud bych měl vypíchnout jednu událost loňského roku z velkého IT světa, určitě by to bylo vyhlášení války mezi Apple a Google. Mezi Apple a Google to loňský rok začalo trochu vřít. Apple vytrvale odmítá Google aplikace na AppStore (ať už jsou oficiální zdůvodnění jakékoliv), Google zase leze jablíčkářům do zelí (nebo vlastně do sadu) s Androidem, a těsně před koncem roku dokonce i s vlastním hardware (Nexus)…
 • Bing! Oops, missed again...

  Bing nám nechce indexovat jeden z webů. Pátral jsem po příčině v Bing Webmaster Center (což je taková levná napodobenina obdobné služby Google), kde jsem z dostupných informací vyvodil, že Bing není schopný rozpoznat jazyk stránky a region sází tam, kam směřuje IP serveru, na kterém jsou stránky hostované.
 • Velký test webhostingů

  Ve firmě právě dokončujeme velký test webhostingů v rámci soutěže TOP HOSTINGY 2009. A už teď mohu říci, že rozdíly jsou propastné. Do soutěže, pořádané našim webem hostingy.cz, nominovaly webhostingový program nebo VPS řešení téměř všechny významější firmy na českém trhu. Soutěžíme ve třech kategoriích, a to sice nejlepší hosting pro PHP+MySQL, nejlepší hosting pro ostatní technologie a nejlepší VPS řešení.
 • Doménový scam

  Nedávno jsem dostal zajímavý e-mail, o který se musím podělit a varovat tak ostatní: We are interested to buy your domain name FLYLOWCOSTAIRLINES.COM and offer to buy it from you for 70% of the appraised market value. As of now we accept appraisals from either one of the following leading appraisal companies: macez.com sedo.com If you already have an appraisal please forward it to us…
 • SkyEurope končí

  Sky Europe definitivně končí, aerolinky poslední srpnový den vyhlásily bankrot. Sky Europe ladně vplula na středoevropský trh, téměř z ničeho vybudovala mezinárodně uznávanou značku a obsadila trh s levnými letenkami v regionu. Nebál bych se dokonce tvrdit, že to byla zejména Sky Europe, která naučila zákazníky v regionu nakupovat letenky online a platit kartou. Slovenský sen měl ale dost podstatnou vadu. Po celou dobu Sky Europe nevydělala vlastníkům jediný haléř.
  1. 9. 2009 0:13 (aktualizováno)
 • Windows 7 E

  Evropká unie si připisuje další vítěztví. Windows 7 E. O zkriplených oknech se toho napsalo už dost, nicméně až dnes jsem našel všechny ty hrůzy sepsané pěkně pohromadě. Na Amazonu je totiž možné nová Windows předobjednat (s poměrně slušnou slevou) a připravili pro tyto účely výstižný FAQ. Takže k věci…
  11. 8. 2009 7:44 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).