Hlavní navigace

koppel

 • iPhone 3GS a HTC Touch Pro 2

  Tohle bude poznámkovník postřehů, které jsem pochytil při seznamování se s těmito dvěmi hračkami. Nebude to souvislý text a budu ho rozšiřovat tak dva dny postupně, jak na něco přijdu = bude se i po vydání měnit. 3GS je teď můj, nahrazuje iPhone 2G. Ten není mým primárním mobilem, tím je SE K800i. iPhone mi jako mobil úplně nevyhovuje, důvody jsou hlavně o tom, že s telefonem zacházím jak s kusem klacku…
  6. 8. 2009 10:17 (aktualizováno)
 • Buďte na internetu

  Bojím se, že lidé se často dělí na dvě skupiny. V pravěku například na ty, které je potřeba vzít po hlavě klackem a na ty, které mi v tom pomohou. Dnes je tomu nejinak. Ti lidé s prsty na tlačítkách razí teorii, že kdo není na internetu neexistuje a ti druzí nechápou k čemu by jim ta nehmatatelná věc pomohla v jejich existenci – vyvážení žump anebo prodeji travního osiva. Pravda je jako obvykle asi někde uprostřed, ale to je vcelku jedno, protože jako obvykle ji nikdo příliš nehledá…
  16. 6. 2009 19:42 (aktualizováno)
 • Jaká je IP kamera Axis Q1755?

  IP kamery jsou mladý, zajímavý a do jisté míry předražený obor počítačových produktů. A výrobky švédské firmy Axis patří ke špičce v tomto úzkém oboru. To s sebou nese výhodu a nevýhodu. Tím pozitivním je, že výrobky s touto značkou jsou spolehlivé, stabilní a po obrazové stránce kvalitní. Negativem je, že mezi tímto drahým sortimentem patří k nejdražším. Navíc to co koupíte dnes bude spolehlivě za pár let zastaralé, protože vývoj zrovna tady letí rychlostí padajícího Concordu.
 • Chytrá domácí síť - 1.díl?

  Řeknu to na rovinu. Nemám rád počítače. Alespoň ne ty velké piksly pod stolem, které odmítají bootovat, když to zrovna nejvíc potřebujete. Fakt je, že s novými verzemi operačních systémů většinou už nabootovat zvládnou, ale to jim jen umožnilo najít si ještě sofistikovanější mučení: tohle nepoběží, protože knihovna ta a ta je divná a vůbec: Error 1803.
  9. 3. 2009 21:40 (aktualizováno)
 • Twitter - velmi živý technologický dinosaurus

  Mám rád Twitter. To jen tak pro pořádek a začátek. Je to každopádně něco trochu jiného a nového. Pár kamarádů předtím mělo blog, ale málo které téma jim vydalo na celý článek a málokdo je od přírody grafoman (přestože to je dnes polehčující okolnost). Twitter se svými 160 znaky naplní rád a ochotně každý. Vždyť na to máme dlouholetý trénink z SMSek.
  21. 2. 2009 16:01 (aktualizováno)
 • Internet de luxe

  Jeden z klientů dostal neblahý nápad založit si pobočku. Pronajmout luxusní prostory, najmout zaměstnance a podobné složité úkoly si rozhodl zajistit sám a mně přenechal jen takovou maličkost jako zajistit tam přístup k podnikovému informačnímu systému a vyřešit telefony (bez bližších nároků). Vzhledem k tomu, že tato pobočka se má nacházet v high-tech metropoli s názvem Praha, tak se úkol jevil velmi jednoduchý. 
  23. 1. 2009 13:45 (aktualizováno)
 • MS software a nový server pro malou firmu

  Aktuálně řeším pro jednoho klienta případ, kdy se má pořizovat nový server. Protože je to poměrně klasický scénář, tak jsem se rozhodl ho tady rozebrat. A to ze dvou důvodů. Pokud to dělám dobře (v což doufám), tak to bude inspirace pro ostatní. Pokud to dělám špatně (což matně tuším), tak mne tu někdo seřve v komentářích a budu vědět, kde mám chybu…
  20. 10. 2008 7:39 (aktualizováno)
 • Anonymně na internet

  Jak se zdá, tak otázka anonymního přístupu na internet se aktuálně dostala do středu zájmu. Minimálně se na jejím zopdpovězení zřejmě dá vydělat docela dosti peněz. Což je ovšem odvislé od schopnosti držet slovo jistých celebrit a vlastní schopnosti sehnat si bílého koně. Pokud věříte v prvé, tak asi nejste příčetní. Ti co disponují druhým jsou zase schopni v naší ekonomice dosahovat vyšších zisků než jednoho miliónu…
  30. 7. 2008 0:03 (aktualizováno)
 • Trápení s online aplikacemi

  Online aplikace nyní prožívají svůj nástup. Hovoří se dokonce o WebOSech, čeká se kdy Google uvolní webový kancelářský balík, na obdobný krok se spekuluje i u Microsoftu­. Tisíce dalších online aplikací už jsou ale v rutiním provozu. Často nemají jednoduchou náhradu v klasických počítačových programech, takže ten posun k nim ani nevnímáme.  Jiné už klasické programy nahradily – mnoho lidí se třeba domnívá, že GMail je nejlepší emailový klient, který kdy existoval.
  16. 7. 2008 1:44 (aktualizováno)
 • eBanka první den ve žlutém - průšvih

  Mám rád ranní emaily. Nejčastěji je tvoří notifikační emaily od eBanky, že přišly nějaké peníze. Když dneska nic nepřišlo, tak jsem se rozhodl podívat se na vlastní oči, jestli budu muset jíst jen chleba se solí. Zřejmě ano, ale z jiného důvodu. Za dobu provozu eBanky se nestalo mnohokrát aby, její internetové bankovnictví bylo nedostupné. Většinou to bylo buď ohlášené anebo byl na webu alespoň vysvětlující text. Dostupnost byla opravdu vysoká.
  7. 7. 2008 6:52 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).