Hlavní navigace

Blogy

 • Proč se bojím cloudu

  Dnešní velice módní slovo cloud, dáme to do cloudu, všechno je cloud, bez cloudu již dnešní společnost nemůže vydržet. Co není v cloudu jako by neexistovalo.  Toto řešení ale ne pod názvem cloud ale pod názvem sálový počítač již existovalo dávno. Jeden opravdu obrovský počítač a na něj připojeny desítky, někde až stovky terminálů, které vlastně neuměli nic jen zobrazit co jim počítač poslal. 
  11. 6. 2013 17:57 (aktualizováno)
 • Kybernetické útoky se na úniku informací podílejí minimálně

  K únikům informací dochází nejčastěji z nedbalosti, anebo jsou dané informace zcizeny samotným zaměstnancem, který k nim má legitimní přístup. Je tomu tak proto, že firmy bezpečnostní osvětu a zavedení odpovídajících bezpečnostních opatření značně podceňují, neboť se mylně domnívají, že se jich tento problém netýká. Skutečnost je však taková, že přibližně 80% úniků informací je způsobeno z nedbalosti a ve 20% se jedná o krádež…
  9. 6. 2013 16:29
 • Neomezené mobilní tarify nejsou neomezené

  Mé účty za (mobilní) telefon začaly poslední dobou dosahovat poněkud astronomických částek, proto jsem začal uvažovat nad některým z neomezených tarifů zdejších mobilních operátorů. Za těch pár let jsem si zvykl, že velké firmy mluví převážně reklamštinou, takže jsem k neomezeným tarifům gigantů jako je O2, T-mobile nebo Vodafone přistupoval na první pohled dost skepticky. A u tohoto pohledu jsem nakonec i zůstal. :-)
  5. 6. 2013 10:42 (aktualizováno)
 • Weby Webzdarma.cz zdrojem malwaru?

  Dneska jsem dostal neobvyklé nutkání podívat se na jeden svůj starý web (běží déle než 12 let a už dávno jsem na něj pozapomněl) a chtěl si zavzpomínat na ty fajn časy, kdy jsem dělal stránky jen v poznámkovém bloku, když tu ejhle – Firefox mi vyhodil upozornění, že web, který se chystám navštívit, je nahlášená útočná stránka a přístup mi nedovolil.
  25. 3. 2013 22:01 (aktualizováno)
 • Hledání dokonalého agregátoru (1)

  Po přibližně dvanácti letech budování zpravodajského agregátoru jsem dospěl k závěru, že udělat dobrý agregátor není snadné. V mém přesvědčení mě utvrzuje to, že i ty nejpoužívanější agregátory nedosahují dokonalosti, včetně Google News nebo Flipboardu. Disclaimer: Tento článek (včetně pokračování) se budu snažit psát maximálně nezaujatě, ale musíte vědět hned na začátku, že zaujatý jsem. Několik let tvořím a provozuji český zpravodajský agregátor Právě dnes…
 • Bude hodnota akcií společnosti Apple nadále klesat?

  Trh se nasytil, Apple již nemá co nabídnout. Hodnota akcií společnosti Apple poklesla od září o 30%, tedy pod psychologickou hranici 500 dolarů za kus, což činí přibližně ztrátu ve výši 200 miliard USD. Je zřejmé, že za tímto poklesem stojí nižší zájem o výrobky Apple a především pak o iPhone 5, což se dalo očekávat, protože ti, co chytrý telefon s logem nakousnutého jablka chtěli, si ho již dávno pořídili a nemají důvod si pořizovat zcela nový model, který v zásadě nepřináší nic nového…
  3. 2. 2013 21:11
 • SEO v Polsku

  Toto je vlastně inzerát. Mám polský web, czesko.pl, na němž nabízím svoje stručně řečeno překladatelské služby. Je v polštině a rád bych mu zajistil větší návštěvnost, i když mi hlavně jde o více zakázek. Dal jsem inzerát na oferia.pl, by-business polského Allegra (u nás Aukro), kam si můžete zadat „ofertu“ – nabídku/poptávku, a vykonavatelům, kteří tam mají účet, přijde avízo a mohou se vám nabídnout…
  30. 1. 2013 0:16 (aktualizováno)
 • Češi jsou on-line borci

  Na konci loňského roku zveřejnila organizace ISFE průzkum týkající se počítačových her. Zapojilo se do něho několik tisíc respondentů ze šestnácti evropských zemí včetně České republiky. Výzkum boří některé v Česku zakořeněné mýty a naopak nastoluje otázky, jimiž jsme se až doposud nezabývali. Například problém vhodnosti her pro děti.
  16. 9. 2014 15:00 (aktualizováno)
 • Když po vás chtějí reference

  Patřím k těm šťastlivcům, kteří svůj produktivní čas tráví cestováním po republice a prodejem informačního systému. Rád si povídám s majiteli firem o jejich businessu, ale už méně rád promítám obrazovku svého notebooku na zdi jejich kanceláří. Co na roli obchodníka doslova nesnáším, jsou dotazy na reference. A není to proto, že bych žádné neměl.
  3. 1. 2013 10:38 (aktualizováno)
 • Unikla další hesla, co s tím?

  V posledních měsících došlo k několika velkým únikům hesel a je téměř jisté, že k únikům hesel bude docházet i nadále. Hesla konkrétně unikla ze serverů Gamigo (8.240.000), LinkedIn (6.500.000), Eharmony (1.500.000), Android Forums (1.000.000), Formspring (420.000), Yahoo Voice (400.000), Nvidia (400.000), IEEE.org (100.000) aj. Ano, čísla v závorce vyjadřují přibližný počet kompromitovaných účtů na daném serveru.
  22. 12. 2012 15:03