Hlavní navigace

Blogy

 • Jak na webovou stránku s Google Sites

  Google Sites se stala kvalitní etablovanou službou, která může poskytnout nemálo možností jak pro osobní presentaci, tak pro webovou spolupráci či jednoduchou správu projektů. Z těch nedávných největších novinek stačí jmenovat například šablony, které pomohou i nepříliš zdatným uživatelům vytvořit chtěný web během několika málo minut. Pokud tedy přemýšlíte, jakým způsobem modernizovat svůj stávající web, nebo si jen chcete vyrobit stránky vlastní, je dobré se zamyslet nad možností užití Google S
 • Telefónica O2 kupuje WiFi firmy a je to dobře

  Pro můj následující názor je důležité kdo jsem (byl) a proto se trochu představím těm, kteří mě neznají. Od roku 1998 do roku 2002 jsem měl v ČR na starosti technickou podporu a propagaci výrobků řady IEEE 802.11 americké firmy AT&T (následně přejmenované na Lucent Technologies, následně částečně na Avaya).
 • MMS od Vodafone - chodí/nechodí?

  Je sice moc hezké, že Vodafone nabízí po dobu 4 měsíců 77 MMS zdarma, ale může mi někdo říci, na co mi to je, když ty blbé MMS vůbec nechodí?!! Jsem už solidně rozčílen. Začalo to již mnohem dříve, ještě před touto akcí, kdy mi prostě MMSky nepřicházely. Vlastně ony přišly, ale třeba až za 3 dny (!!!) od odeslání. Kamarádka tehdy celá zoufalá poslala tu samou MMSku 3× (škoda peněz, co). Její operátor je O2 – tak jsem si říkal, že je chyba na straně neschopných kyslíků a ne u Vodafone.
  18. 2. 2010 10:02 (aktualizováno)
 • Zdroj Facebook

  Je to takový už pomalu standard v českých médiích, známe jej pod pojmem „zdroj internet“. Nyní se začíná objevovat stále častěji též „zdroj Facebook“ (byť často jako „zdroj Facebook Honzy, Jany, Ivety …“. Jako příklad budiž před čtvrt hodinou vydaná bleskovka na Živě a pro srovnání moje 5,5 hodiny stará zpráva, před pár hodinami umístěná na titulku Lupy.
  1. 2. 2010 17:36
 • URL - základ použitelnosti pro offline

  Nemohl jsem nezveřejnit následující vtípek ze života (via blog jistého roumena zprostředkovaný mně kamarádem Michalem z facebooku). Jak vidno, státní správa je stále nejen dokonale debilní v oblasti IT, ale též zcela prosta základního selského uvažování.
  2. 2. 2010 19:20 (aktualizováno)
 • Něco shnilého je v českém NIXu

  Nějak se mi teď nechtěly načíst některé české weby – buď se načítaly pomalu nebo vůbec. Nejprve jsem si říkal, že mám něco s wifi routerem nebo notebookem, ale asi to nebylo ono, viz obrázek ze statistik NIXu: Paráda.
  30. 1. 2010 13:42
 • banan hacknut (to je mi novinka!)

  Je tu ještě někdo, kdo o tom neslyšel? Nikde se totiž nemluvií o ničem jiném :-) http://www.lu­pa.cz/zpravic­ky/spamer-ceskeho-internetu-banan-hacknut/ http://www.zi­ve.cz/bleskov­ky/banancz-byl-hacknut-a-neni-to-v-poslednich-dnech-poprve/sc-4-a-150592/default­.aspx http://www.zi­ve.cz/bleskov­ky/banancz-opet-hacknut-uz-potreti-oziveno/sc-4-a-150663/default­.aspx
 • Facebook proti (nejen) Paroubkovi

  Zdá se, že předseda ČSSD Jiří Paroubek to má na Facebooku těžké – napřed proti němu vznikne vajíčková aliance, pak mu fandí mladí lidé v domnění, že se z něj stane deset mobilních telefonů a aktuálně jej chtějí lidé z předvolebních meetingů vypískat. Facebook je fenomén jednoho kliknutí. Článek nejen o tom, jaké důsledky může mít neuvážené družení se na Facebooku a o tom, kde se dělá politika. Více v článku Facebook proti (nejen) Paroubkovi na dsl.
  20. 1. 2010 19:24
 • Google vs. Čína (jak to vidím já)

  Jsem idealista. Sleduji velmi pečlivě Google celých 12 let jeho působnosti, četl jsem knihy a názory jeho zakladatelů a za celých 12 let jsem si nevšiml jediného prohřešku proti Don't be evil, s výjimkou právě přístupu k Číně, naopak i tam kde mohli mít snadnou cestu se vydali cestou nabídnout vše formou api, open-source atd.
 • Velký přehled on-line fotoeditorů

  Který nástroj si vybrat pro kreativní práci a čím nahradit Photoshop, když není po ruce? A ke kterému nástroji dostanete zdarma webové album? Výběr nejlepších online fotoeditorů. V článku, který vyšel na dsl.cz naleznete poměrně zevrubný soupis téměř všech online fotoeditorů, které stojí v současnosti za řeč.
  3. 1. 2010 20:13