Hlavní navigace

Blogy

 • Pohádka o 13 důchodech

  Nemohl jsem si nechat pro sebe, videopohádka z mého oblíbeného pořadu Na stojáka z dílny HBO. Jen asi jak stárnu, tak se mění mé preference, u Zlatovlásky jsem Jiříkovi držel palce, ať uspěje, dokonce i zlatá rybka, ptáčkové, mravenečkové a moucha mu pomohli.
  6. 5. 2010 17:17
 • Kauza Prolux: odvolali jsme se

  Nedávno jsem tu obsáhle rozebíral kauzu Prolux, ve které nám soud uložil smazat část diskuse na serveru Měšec.cz, kde se čtenáři svěřovali se svými zkušenostmi s touto společností. Klíčový nebyl obsah těchto příspěvků, ale forma: soud své rozhodnutí postavil na tom, že se v diskusi vyskytuje několik expresivních výrazů, které zasahují do dobré pověsti Proluxu.
 • Blíží se zase volby? Přemluv bábu

  Dneska jsem jel vlakem a zarazila mne reklama na plakátu vedle sedadla, kde jsem seděl. Byla tam nějaká mladá maminka s dítětem a mluvila o tom, proč nevolit Paroubka. Byl tam vyfocený i Paroubek a zobrazen webový odkaz ODS. Z plakátu vedle dalšího sedadla se zubil Miloš Zeman a velkohubě hlásal, že zná řešení, jak z krize ven… Když můj vlak dorazil do cíle, zahlédl jsem jiný vlak, celý v barvách ČSSD, jedoucí někam do dálav…
  25. 4. 2010 8:38 (aktualizováno)
 • Jak možná bude vypadat nová Lupa

  Že je Lupa už v poněkud obstarožním designu? Názory na to se různí. Tradicionalisté soudí, že po několika letech se teprve dobře odležel a připomíná nám, jak se weby dělaly kdysi, pomalu ale převažuje názor inovativců, že je vhodné oprášit HTML tagy a s novými funkcemi inovovat i vzhled Lupy. A především jeho strukturu.
  20. 4. 2010 11:06 (aktualizováno)
 • Svlékněte svůj web donaha

  Dnes se koná u 4. CSS Naked day, tedy den, kdy některé weby (či spíše blogy) vypínají CSS styly, takže jsou jen tak, jak je pánbůh html kodér stvořil. Akce má podpořit webové standardy a sémantiku, správně napsané stránky jsou logické a čitelné i bez stylů. Více viz oficiální CSS Naked day.
  9. 4. 2010 14:11
 • Spam měsíce - Vivantis a.s.

  Ačkoliv je v podstatě teprve začátek měsíce, myslím si, že spam od Vivantisu už tento měsíc nikdo nepřebije. To by musel být spam opravdu toho nejhrubšího zrna. A copak že se vlastně stalo? Mrkněte na diskusní vlákno na Webtrh.cz – společnost Vivantis a.s., pod jejíž křídla spadá několik eshopů, zaspamovala zřejmě velké množství emailů, které jsou uvedeny ve whois záznamech českých domén. Alespoň to tak vypadá…
  9. 4. 2010 20:21 (aktualizováno)
 • Vyhledavač Google se přejmenoval na Topeka

  Asi jste zaznamenali zprávu, že se město Topeka přejmenovalo na Google, aby získalo od vyhledavače Google 1GB FTTH připojení. Nyní vyhledavač Google kontroval a na oplátku se přejmenoval na Topeka (viz oficiální Google blog). Pro ty, kteří tápou, jak správně skloňovat Topeka oproti dříve používanému newspeak výrazu „vygooglit“ (google v AJ), připravili právníci GoogleTopeky následující pomůcku…
  1. 4. 2010 13:47 (aktualizováno)
 • Připravuji test mock up / wireframe nástrojů pro webdesign

  Jenom krátká zprávička – připravuji drobný test nástrojů, které slouží pro přípravu wireframe / designu internetových stránek. V poslední době se jich vyrojila spousta, např. MockFlow Balsamiq inpresso screens Mockingbird … … takže se v tom chci sám zorientovat. Cílem je najít nástroj, který bude lepší než tužka a papír, což byl vždy větší challenge než se zdá. Test bude nicméně velmi subjektivní, tj…
 • Výběr počítače nejen pro ženy

  Honza včera v glose Podle čeho vybírají ženy počítač popisoval svůj zážitek z metra, kde se dvě vystajlované puberťačky baví o výběru počítače a „překvapivě“ dávali přednost stylu. V diskusi je mnoho desítek vesměs souhlasných příspěvků, jeden názor tam ale chyběl. Já měl z glosy ohromnou radost i smutek. Ne z ní samotné, ale z obsahu. A ne proto, že holky vybíraly podle barvy. Ale proto, že vůbec dvě pubertální holky vybíraly počítač.
 • Pokročilá analýza webu (s pomocí Google Analytics)

  Martin Snížek dnes na Lupě píše o pokročilých nástrojích webové analytiky, které mají pomoci, když přestává stačit Google Analytics. Bohužel je to vzato tak zjednodušeně, že vlastně nesouhlasím s ničím, co je v článku obsaženo a vlastně jsem se tam nedozvěděl vůbec nic o tom, které nástroje existují (kromě dvou) a už vůbec ne co nabízí a proč bych si je měl vybrat. Takže vlastně celé sdělení článku je o tom, jaké jsou fáze projektu webové analytiky (které jsou ovšem stejné i u základní analýzy).