Hlavní navigace

Články označené nálepkou E-komerce

 • Kreativec, manager, a podobna holota

  Kdysi jsem se učil, to bylo ještě ve škole. Že každý má svjí odpovědnost. Doma do mě tloukly to samé. Blbost si t"onepamatovat. Pak přišla nová doby, kdy host vyhazej vrchního. Každý druhý vedoucí prodeje si začal říkat „marketingový manager, každý blb co dokázal vymyslet z papíru vlaštovku byl rázem kreativec. Nakonec i uklízečky jsou dneska "Lobby floor executives“, které mají svého „Lobby floor managera“.
 • Android, iPhone a Windows Mobile, tři kohouti na smetišti

  Už nějaký čas jsem uživatelem telefonu T-mobile G1 (mám ho cca 2 měsíce). Zaujal mě už před delěí dobou právě kvůli novému OS Google Android. Důvodem k nákupu bylo příjemné ovládání a možnost propojit telefon s Gmailem, Kalendářem, kontakty prostě telefon a Google Apps. Než jsem se rozhodl pro Android měl jsem možnost vyzkoušet si nejen iPhone, ale i Windows Mobile. Rovnou se přiznám, že Windows Mobile (WM) jsou dnes systém neskutečně zastaralý…
 • Peprnet dopepřil

  Většině z vás asi nemusím říkat co je Peprnet – nesmyslný bulvární portál, který dostal peníze z projektu broadbandového fóra z Ministerstva informatiky. Někteří z vás si také pamatují, že jsem byl členem Broadbandového fóra (BBF) a psal jsem tady k tomu i pár článků na Lupu, než mi ostatní členové fóra taktně naznačili, že je tím seru…
 • Najväčšie Eshopy v SR

  Dal som si tú prácu a zohnal pár neverejných informácií aby som zistil ako je to s tou slovenskou jednotkou medzi eshopmi. Zistil som vsak velmi zaujimavu skutocnost, na rozdiel od CR kde dominuje Alza s dost velkym naskokom a je nasledovana mallom a kasou spolu s  obchodni-dum, v SR je situacia ovela komplikovanejsia.
  24. 7. 2009 11:24 (aktualizováno)
 • Paysec nebo hellomobile opět spamují

  Dostal jsem tu pod jedním článkem takový nevinný komentář „Nevite co je paysec?nabizi to treba hellomobile“. Nejdřív jsem na to normálně odpověděl a nějak nevím proč mi to utkvělo v paměti. Ani nevím proč, možná kvůli velkému průseru, kdy se provalilo jak lidi z ČSOB spamují komentáře při uvádění paysec, asi si na to vzpomínáte taky. ČSOB se pak vymlouvalo, že to byla nějaká osobní aktivita nějaké jejich kravky bla bla…
 • iPhone-3Gs.cz - 67 článků za 3 týdny

  Na webu iPhone 3Gs bylo vytvořeno od jeho založení zatím 67 článků, kromě asi tří z nich se všechny týkají výlučně iPhone 3Gs případně nového iPhone OS 3.0 a jeho aplikací (kterákoliv česká konkurence nemá ani desetinu z tohoto množství). Ale jenom kvantita není podstatná, důležitá je i kvalita, dovolím si shrnout červnové výsledky.
 • Vyhrajte netbook

  Na jednom z našich webů – kdesportovat.cz končí za pár dní soutěž o netbook Acer Aspire One a digitální fotoaparát Canon PowerShot A590 IS. Jediné, co potřebujete k účasti je vlastní blog a kreativní nápad na článek o sportu. Podrobnosti o soutěži naleznete zde. Toliko reklamy. Samozřejmě, jak pozornému oku čtenáře asi neuniklo, se snažíme o virální efekt a linkbuilding. Bohužel teorie ne vždy odpovídá praxi a počet přihlášených účastníků značně zaostává za našimi představami…
 • SkyEurope v problémech

  Letecká společnost SkyEurope má již od dopoledních hodin nefunkční web. Informovaly o tom stránky akční letenky cz. To je samozřejmě pro společnost s téměř výhradním prodejem přes internet silná rána a velká ostuda. Pevně doufejme, že za nefunkčností webu nevězí nějaký závažnější problém – SkyEurope se pohybuje posledních několik měsíců na supertenkém ledě a nedostatek cash čiší z každé zprávy, která se dostane ven.
  26. 5. 2009 18:13 (aktualizováno)
 • Vstupenky na čtvrteční konferenci Web Analytics s 80% slevou

  Ne, tentokrát žádné vstupenky. Uvedený titulek je jen navoněný bezový kvítek, který Vás měl upoutat, donutit k zamyšlení a také k následné reakci v komentářích. Ale k věci. Čvrteční konference Web Analytics vypadá moc fajn. Bohužel se jí však nemohu zúčastnit. Za video či alespoň audiozáznam jsem ochotný zaplatit. Řekněme 1.000,– Kč, ale klidně i 2× tolik.
 • E-shopy v ČR? Bída!

  Ve firmě jsme se nedávno přestěhovali a současně trochu personálně rozrostli a s tím samozřejmě souvisel nákup různé výpočetní a kancelářské techniky. Vzal jsem si to na starost sám, protože jednak mě vybírání v eshopech docela baví a druhak je to také segment, na kterém sice nejsme, ale z pozice markeťáka mne enormně zajímá. Do eshopů se koneckonců čas od času opřu a až na výjimky to není žádná chvála.
  25. 5. 2009 17:05 (aktualizováno)