Hlavní navigace

Blogy

 • No jo, já už vlastně jeden blog mám...

  Při mojí frekvenci psaní do blogu není divu, když občas zapomenu, že ho mám. Dneska jsem si ale vzpomněl, tak jsem se na něj šel podívat. A vida – i bez mojí péče je překvapivě aktivní, alespoň pokud jde o příspěvky čtenářů. Pod spotem, který jsem před půl rokem napsal o podivnosti jménem Česká účetní rada, se stále objevují komentáře lidí, kteří dotyčnému naletěli, případně nenaletěli. Důvod je jednoduchý…
  27. 9. 2007 12:18 (aktualizováno)
 • Wordpress 2.3 na spadnutí

  Právě dnes by měl vyjít WordPress s pořadovým číslem 2.3. Ačkoliv to vypadá, že jde jen o „minor“ změnu jedné desetinky, ve světě Wordpressu se běžně upgraduje po setinkách, změna desetiny znamená, že se může měnit více „v hloubce“ (databázové jádro, základní funkce) a může to ovlivnit současné aplikace / pluginy.
  24. 9. 2007 22:00 (aktualizováno)
 • Prodlužování vlasů - příklad úspěšného start-upu

  Představte si, že jste šikovná mladá slečna (kluk) po střední škole, bez zkušeností, ale s touhou to někam v životě dotáhnout. Nemáte bohaté známé, vysokou školu začínáte studovat dálkově, ale potřebujete si vydělat na bydlení v Praze. Prostě naprosto běžná situace pro 95% mladých lidí. Z neznámého důvodu valná část z nich jde po škole na pracovní úřad, případně zažádají o nějaké místo, které ovšem bude odpovídat platově jejich zkušenostem.
  21. 9. 2007 22:54
 • Seznam stále falšuje výsledky vyhledávání

  Když jsem na začátku srpna psal, že Seznam podvádí s výsledky vyhledávání, sklidil jsem nejdříve vlnu nadávek, že si vymýšlím, pak se Lukačovič přiznal že to dělaji, ale že na tom nevidí nic divného, pak článek i s komentáři smazal a místo něj napsal, že situací „vyřeší“ takto „Naše vlastní služby, které propagujeme tímto způsobem, buď textově nebo graficky označíme, aby uživatel věděl, že služba se dostala na první místo s naší pomocí.“ Termín si dali do konce srpna.
  21. 9. 2007 18:54 (aktualizováno)
 • Nahý císař aneb jak mi Google nic nenašel

  U Google jako by někdo v poslední době vyhlásil soutěž „kdo spustí více aplikací“. Jako by někdo chtěl dokázat, že Google je nejenom skvělá firma, která jasně míří do své vysněné budoucnosti, ale také firma, která stále více a více akceleruje. A také tomu tak v mnoha směrech je. Každý takový spěch má ale svůj bod zlomu a jeho nepříjemnou vlastností je nevyhnutelnost. Stalo se to řadě kdysi úspěšných firem, stane se to i Google…
  20. 9. 2007 22:57 (aktualizováno)
 • Dva fígle pro Gmail a (nejen) Operu

  Jak jsem zjistil, spousta lidí používá Gmail jako primární e-mailový nástroj (byť třeba s vlastní doménou jako já), ale málokdo jej umí plnohodnotně využívat a nastavit. Tak posílám 2 fígle, které jsem si vymýšlel pro sebe a mohly by se hodit i někomu dalšímu. Primárně jsou určeny resp. popsány pro prohlížeč Opera, ale hodit se bude i pro jiné (i když pro druhý fígl musíte mít nějaká rozšíření)
  12. 9. 2007 3:46 (aktualizováno)
 • Ministerstvo Dopravy .cz - to si opravdu každý může dělat co chce?

  Potřeboval jsem se kouknout na web ministerstva dopravy, zadám do vyhledavače a vykoukne na mě stránka Ministerstvodo­pravy.cz. Vykoukne na mě stránka s titulkem Ministerstvo dopravy, která odkazuje na různé sekce ministerstva dopravy, informující o nových pravidlech atd. Začnu okamžitě nadávat, jak je ta stránka hnusná, že to je jak z roku 95 a že to určitě stálo nás daňové poplatníky zas pár milionů.
  10. 9. 2007 18:14
 • Doplňky a tajné emotikony ve Skype

  Není to tak dávno, co vyšla nová verze Skype, která přinesla pár novinek, které kopírují všeobecné trendy anebo jsou tak logické, že bylo jen otázkou času, kdy se objeví. žádná z nich mě nijak neokouzlila ať už to bylo sdílení videoklipů, snímáním fotek z videohovorů, předávání hovorů anebo globální tržiště s možností přivydělat si svými radami něco málo peněz. Nakonec prototyp něčeho velice podobného jsem viděl již na letošním ImagineCupu a to dokonce od studentů českých škol.
  4. 9. 2007 9:10 (aktualizováno)
 • Nové portálové HP a Google zase o krok blíže zpravodajskému serveru

  Jako stromy na podzim, tak i internetové portály shazují s očekávaným pravidelným podzimním přílivem uživatelů listy – tedy pardon, domovské stránky a nahrazují starý design novým. Zatímco Atlas již novou podobu domovské stránky spustil a spolu s ní i tři nové služby, centrum zatím představilo jen betaverzi a sbírá feedback od uživatelů. Zdali se do něčeho podobného nechystá i Seznam nevím.
 • Virtuální vražda

  Redaktoři Novinek se opět předvedli, už jim asi ten virtuální svět leze na mozek. Více napoví obrázek.