Hlavní navigace

Dva fígle pro Gmail a (nejen) Operu

12. 9. 2007 3:46 (aktualizováno) Tomáš Kapler

Jak jsem zjistil, spousta lidí používá Gmail jako primární e-mailový nástroj (byť třeba s vlastní doménou jako já), ale málokdo jej umí plnohodnotně využívat a nastavit. Tak posílám 2 fígle, které jsem si vymýšlel pro sebe a mohly by se hodit i někomu dalšímu. Primárně jsou určeny resp. popsány pro prohlížeč Opera, ale hodit se bude i pro jiné (i když pro druhý fígl musíte mít nějaká rozšíření)

1. otevírání odkazů mailto: ze stránek přímo do Gmail okna Napsat vzkaz

Menu / Nástroje / Nastavení / Pokročilé volby / dvojitý klik na mailto / otevřít jinou aplikací a vepsat (na 1 řádek)

opera "http://mail.google.com/mail/?view=cm&fs=1&to=%t&su=%s&body=%b&cc=%c&tf=1"

Přizpůsobení vzhledu Gmailu

V mém případě na notebooku s malým displejem např. dávám snippet (auto-preview / automatický náhled) zprávy na separátní řádek či dva, je takto vidět až 95 znaků zprávy (např. na 1024px širokých monitorů je to standardně o 30 znaků méně). Náhled je pak více podobný auto-preview v Outlooku. Stejným způsobem můžete změni ale i cokoliv jiného, Gmail (či jiná stránka) pak může mít třeba zcela jiné rozvržení, barvy atd.

Postup: vytvořte např. soubor C:Program FilesOperasty­lesgmail.css s obsahem

.p{ display: block !important;
white-space: normal !important;
color: blue !important;
font-style: italic !important;
text-indent: –0.6em; }
td { vertical-align: top; }

přihlásit se do gmailu / pravým tlačítkem myši kamkoliv na stránku / editovat místní nastavení / Zobrazení / Vlastní styl / Vyberte vytvořený soubor (C:Program FilesOperastylesgmail.css) / Potvrďte

Sdílet