Hlavní navigace

Články označené nálepkou Management

 • Jak podniková architektura (EA) přináší nadhled nad firemním IT

  Myslí si Vaši zaměstnanci, že v IT oddělení pracuje parta podivných introvertů a ajtíci si zase stěžují, že je nemožné získat od businessu rozumné zadání? Níže uvedené pojmy jsou o tom, jak změnit a učinit z IT nástroj, který bude efektivně podporovat Váš business: Enterprise Architecture, Business Architecture, IT Architecture, Solution Architecture, Portfolio Management. Maturity Assessment, IT – Business alignment.
  20. 10. 2009 11:00 (aktualizováno)
 • OpenMeeting: Nebojte se podnikové architektury

  K čemu je podniková architektura (Enterprise Architecture) a co může firmě přinést? Odpověď Vám dá nejbližší OpenMeeting 29. 10. 09: www.openmeetin­g.biz/udalosti-akce/nebojte-se-podnikove-architektury
 • Jaké budou dopady krize na webdeveloperskou firmu?

  Pokud se to ještě nestalo, tak „krizi“ jistě webdeveloper pocítí. Ale ne vždy to musí být negativní dopady, naopak. Pokud má daná firma vyvážené portfolio zákazníků a smysluplnou diverzifikaci, tak se prostě jen přizpůsobí změnám na trhu (které se zcela určitě dějí, jelikož firmy i jednotlivci opravdu mění své chování). „Krize“ se pro ni stane jen dalším z řady flexibilních přizpůsobení turbulentnímu prostředí, které je v tomto oboru beztak součástí pravidel hry.
  2. 12. 2008 0:56 (aktualizováno)
 • Jak na zvyšování úspěšnosti webu a eshopu

  Na serveru Get Elastic vyšel hezký článek o testování a vylepšování internetových projektů. Jelikož je celkem dlouhý, vybral jsem a volně přeložil to nejzajímavější. Co hlavně testovat: Pokud něco prodáváte (máte např. eshop či stránky s katalogem produktů) testujte jako první: 5 stránek s největším Bounce Rate , v Google Analytics překládáno jako „poměr návratů“ (tzn…
  27. 9. 2008 16:38 (aktualizováno)
 • Náš zákazník, náš pán. Napište si to alespoň 96 bodovým písmem nad své LCD!

  Jakmile má podnikatel víc zákazníků než prstů na jedné ruce, má pocit, že on je ten, který je v převaze a začíná si diktovat podmínky. Nedostatek sebereflexe, provozní slepota, zaběhnuté procesy, honba za ziskem a také prostě fakt, že myslet na sebe je jednodušší než dívat se na věci pohledem zákazníka – to vše způsobuje to, že na něj prostě zapomínáme. A to i když bysme třeba nechtěli – a žádné firemní motto nebo PR proklamace o zákaznicky orientované společnosti nám v tom nepomůže.
  25. 4. 2008 13:32 (aktualizováno)
 • Houstne, chybí nám lidi!

  Úspěch žádné firmy nestojí na ničem jiném než na lidech. Naučit se je vést, řídit, motivovat, to je lepší cesta než zavedení jakéhokoliv byrokratického procesu. Tam kde není motivace, tam žádné procesy nemají smysl. Technologie, procesy i ty sebelepší postupy selhávají tam, kde nejsou lidé s odpovídající kvalifikací a motivací. Když se podívám zpět, byl dříve problém zejména s tou motivací, dnes už se začíná nedostávat i kvalifikovaných rukou a zdá se, že bude hůře.
  12. 11. 2007 21:59 (aktualizováno)
 • Jack a Suzy Welch: CESTA K VÍTĚZSTVÍ

  Každý člověk, který se zajímá o management zná jméno Jacka Welche. Člověka, který po 20 let vedl GE a vyvedl ji z nejedné krize. Jeho jméno je pojmem, Jack celebritou a jeho knihy bestsellerem. Pár jich ve své knihovně také mám. V mnoha směrech jsou vyprávěním o GE, Jackově profesní kariéře, ale i jeho soukromí. Jsou také zdrojem inspirace, myšlenek a poučení pro každého kdo o tyto do jisté míry esoterické věci stojí.
  4. 4. 2007 17:40 (aktualizováno)
 • Motýlí strategie chaosu

  Strategie je plánem k dosažení cílů.I když do jisté míry se jí lze naučit, z velké části je nadáním daným každému od přírody. Jinak bychom se na ulicích setkávali s desítkami Garry Kasparovů, Juliů Caesarů či Alexandrů Makedonských. Není už to samotné dostačujícím důkazem pro nezbytnost jejího nadání? Možná je a možná ne. Třeba stačí porozumět málu … mávnutí motýlími křídly.
  21. 2. 2007 18:11 (aktualizováno)
 • William H. McRAVEN: Speciální operace

  Nakladatelství Jota mě příjemně překvapilo druhým českým vydáním knihy Speciální operace od Williama H. McRavena. Jedná se o jednu z nejlepších knih, které jsem v posledních letech četl a můžu jen obdivovat McRavenův smysl pro detail a snahu se ho dopátrat. „Jak může malá skupina vojáků zaútočit na číselně mnohem početnějšího protivníka, který ji očekává v opevněném ochranném postavení, a mít přesto naději na úspěch…
  13. 11. 2006 7:48 (aktualizováno)
 • Stopařův průvodce managementem

  Je zajímavé kolik malých a ničím významných společností kdesi na modré planetě, se domnívá, že jsou pravě nyní ve fázi toho největšího rozvoje a rozkvětu a že právě jim se vyhne pocit, který zažívá vetšina známých bytostí po požití panmanažerského megacloumáku…
  11. 6. 2006 10:30 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).