Témata označená nálepkou Dění na Internetu

  • Příručka současného marketologa

     Vyšla nová kniha o internet marketingu v českém sektoru globální sítě. Autorem knihy je Viktor Janouch, profesionální konzultant a lektor v oboru marketingu Pardubické univerzity. Internet dal svým uživatelům obrovské možnosti pro vyhledávání informací, spolu s tím je však nutné znát některá pravidla pro publikaci materiálu na webu, abychom vždy našli právě to, co hledáme. Tyto pravidla jsou základem Internet marketingu…
    23. 11. 2008 23:31 (aktualizováno)
  • Končící Lively, problémy s GTalk

    Google se rozhodl pohřbít jeden se svých zajímavých projektů týkající se sociálních služeb a nových forem komunikace. Lively končí. Je důvod k pláči, nebo k oslavám? Pokud se na celou věc chceme podívat bez emocí je potřeba rozklíčovat, co Lively pro Google znamenal a proč skončil. Lively se snažil být konkurencí pro Second live, snažil se být novou formou komunikací mezi uživateli. Google ale zřejmě sociální sítě příliš neumí. Orkut stagnuje, Groups je stále ne zcela využitý, Lively skončilo…
    23. 11. 2008 14:05 (aktualizováno)
  • Elektonický podpis

    Vláda schválila další zákon směřující k elektronizaci českého úřednického světa. A diví se, že mají občané nedůvěru elektronické komunikaci. Kde je vlastně problém? Na úvod jen krátkou poznámku. Elektronizaci a online přístupům fandím. Jednak to snižuje náklady a druhak je to pohodlnější. Nemám rád úřady a divné kolonky do kterých člověk neznalý „úřednického jazyka“ neví co má vyplnit. A když se přepíše, může začít vše vyplňovat od znovu…
    20. 11. 2008 16:11 (aktualizováno)
  • Koncesionářský poplatek za každé oko

    Jak už z Lupy asi víte, na scénu se vrací téma placení koncesionářských poplatků České televizi za jakýkoliv počítač připojený k internetu. Z pohledu domácností, které už za nějaký přijímač svých 135 Kč měsíčně platí, je to zdánlivě zcela irelevantní téma, ale firmy by se mohly při placení koncesionářských poplatků pořádně prohnout. A ani domácnosti by neměly zůstávat v klidu. Jde totiž o princip.
  • YouTube - aneb co nám neřekli

    To jsem takhle v sobotu opravoval něco u přítelčiny sestry na počítači. A říkám si je tu ticho něco si pustím. V hlavě se vynořila melodická píseň od Blink 182 – „All the small things“ No jen zkuste odkaz. Rázem jsem zjistil, že si videoklip nepustím. V mojí zemi (a že to tak nebejvalo) nemám nárok. Trošku mi uníká pointa, co tím chtěl básník říci? To zase budou harnice a ostnaté dráty? Tentokrat na internetu?
  • Zapněte si Superbar a další fičury ve Windows 7

    Microsoft na své PDC (pro vývojáře) konferenci představoval novou betu Windows 7 se spoustou zajímavých fičurek (btw imho téměř všechny zkopírované z posledního Mac OS) a inovací, zároveň také všem zúčastněným vývojářům rozdal „digitalne platně“ s tímto systémem…
  • Google developer day byl bezva...

    .. byl bezva, byl bezva a ještě jednou byl bezva. Přednášky byly zajímavé, škoda, že jsem nestihl všechny. Což bohužel nešlo, neb jsem jen jedna osoba a neumím se rozdělit na 4. Proti WebExpu to bylo rozhodne zajímavější. Přednášky byly dobře zvládnuté a nikdo nevyprávěl o tom jak syncovat telefon s Outlookem. Což pokládám za jednoznačný klad.
  • WebExpo - jednička s hvězdičkou

    Nebudu nosit dříví do lesa, na Lupě asi všichni ví, že se konala konference o webu, designu, programování a tak vůbec – WebExpo. Mým povahovým rysem a vlastně i prací je kritika – hledat chyby (proto aby mohly být odstraněny), a tak bych zde mohl psát o chybách, které jsem na WebExpu viděl – občas horko v posluchárnách, občas těžký výběr do kterého ze 4 sálů jít, fronty na oběd … Ale nebudu.
    21. 10. 2008 16:58 (aktualizováno)
  • Centrum spouští komunitní web

    Všichni budeme zřejmě komunitně sdruženi. Nebo si to alespoň myslí velcí internetový hráči. Centrum a Atlas podle Ihned.cz hodlají spustit vlastní komunitní projekt. Prý je to in. Odkazuji se přitom na článek, z Digiwebu. Server také přináší informace od pana Švihálka: „Domníváme se, že jenom seznamka nebo vizitkovník už dnes uživatelům internetu nestačí. Naši uživatelé si na novém webu budou moci vytvořit dva světy, jeden veřejný a jeden zcela soukromý.“ Autor článku pak rozvádí: „Centrum vsadí
    19. 10. 2008 16:32 (aktualizováno)
  • Programátorská logika není pro každého

    Dnes tady mám pár příkladů „programátorštiny“ na webu. Asi znáte situaci zablokované komunikace mezi geekem a tzv. BFU. Programátor je člověk velice soustředěný na svojí práci. Řeší složité problémy a k tomu používá složitou technologii. Tzv. „normálnímu“ člověku připadá vždy divný. Pravděpodobně proto, že té terminologii nerozumí. Problém nastává v situaci, kdy se programátor, ponořený do spletí technických struktur, vytváří něco, co má komunikovat s tímto „normálním“ uživatelem…
    18. 10. 2008 20:02 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).