Hlavní navigace

Články označené nálepkou PHP

 • APC nebo eAccelerator jako PHP cache?

  Konečně jsem se odhodlal a opustil (omezující) webhosting a začal provozovat vlastní virtuální server (VPS), kde jsem svým pánem. První krůčky byly bázlivé a já trochu vystrašený, jestli se dokážu sám starat o celý server (samozřejmě bez údržby o HW). Teď ale vidím, že to není nic tak hrozného. Zatím jsem se na ničem vyloženě nezaseknul.  S linuxem jsem byl trošku kamarád už dřív, takže při výběru OS nebylo co řešit…
  22. 11. 2011 17:32 (aktualizováno)
 • Vypršení životnosti relace – vyřešení pomocí AJAX

  V předchozím článku o vypršení životnosti relace jsem popisoval dvě možnosti, jak tento problém řešit. První možnost byla prodloužit životnost relace přímo v nastavení PHP, avšak tato možnost se zdá bytí neschůdná, neboť zbytečně zatěžuje server a může vést až k výpadku serveru. Druhá možnost se opírá o prodlužování relací. V této části článku vytvořím službu s využitím AJAX, která nám bude automaticky prodlužovat relace a tím uchovávat data aktivního uživatele na serveru.
  16. 4. 2010 11:34 (aktualizováno)
 • WebExpo - jednička s hvězdičkou

  Nebudu nosit dříví do lesa, na Lupě asi všichni ví, že se konala konference o webu, designu, programování a tak vůbec – WebExpo. Mým povahovým rysem a vlastně i prací je kritika – hledat chyby (proto aby mohly být odstraněny), a tak bych zde mohl psát o chybách, které jsem na WebExpu viděl – občas horko v posluchárnách, občas těžký výběr do kterého ze 4 sálů jít, fronty na oběd … Ale nebudu.
  21. 10. 2008 16:58 (aktualizováno)