Hlavní navigace

Blogy

 • Info o vode v CR - stavy, prutoky, srazky atd.

  http://www.vo­da.mze.cz/cz/ U nas ve Zbraslavi to ted vypada takto: zbraslav.info
  9. 9. 2008 13:14 (aktualizováno)
 • Nějčastější omyly v řízení času

  Všichni máme čas, který můžeme prožít a nebo promrhat. Rozhodnutí co s ním uděláme je jen na nás, ale co jednou uplyne, zmizí navždy. To jsou slova Bruce Lee, legendárního představitele asijských bojových umění a zakladatele stylu JetKuneDo. Jak něco dokázat a neumět řídit sám sebe? Dost těžko. Tak se člověk dopracuje jen k desítkám slibů, které neustále odkládá, posuvá a nikdy jich není schopen dostát…
  2. 4. 2006 14:25 (aktualizováno)
 • Není i váš pes kybernetický terorista?

  Někdy si říkám zdali se lidstvo opravdu rozhodlo jít tím správným směrem. Moderní technologie a elektronika proniká i tam kde jí možná ani není tolik potřeba a na jedné straně deklarované přínosy se mohou velice snadno změnit v tu nejhorší noční můru. Zatímco dosud mohla být lednička v domácnosti napadena jen několika zákeřnými mikroorganismy, v budoucnu může vaším představám o něčem dobrém udělat přítrž i počítačový virus. A kdyby jen on.
  2. 4. 2006 11:52 (aktualizováno)
 • Novy blog o zrozeni fasismu v Belorusku

  Chapu, ze tady na lupe je to uplne off-topic proto jsem se rozhodl zalozit novy blog o beloruskem fasismu. Myslim, ze v ceskych mediich naprosto chybi opravdova informace o deni v teto zemi. Vetsina zdroju nema moc informaci a nerozumi situaci. Ve snaze zachovat tzv. novinarskou nestrannost a politickou korektnost se novinari zdrzuji nazvat veci pravymi jmeny. Mezitim v te krajine se rodi neco opravdu priserneho…
  9. 9. 2008 13:15 (aktualizováno)
 • Informacni zdroje o deni v Belorusku

  19. brezna v Belorusku probehly dalsi zfalsovane volby, priznane pouze v Moskve a Teheranu. Podle oficialnich vysledku voleb zvitezil s 82% hlasu soucasny prezident Lukasenko. Na namesti v Minsku se sesla skupina odpurcu nedemokratickeho vyvoje, diktatorskeho pro-sovetskeho rezimu, oficialni manipulace a lzi.Tady jsou odkazy na aktualni informacni zdroje, vetsinou v rustine nebo belorustine, odkud se da cerpat nezavisla informace o momentalnim deni.
  9. 9. 2008 13:15 (aktualizováno)
 • Google zamířil k Marsu

  Google vstoupil prostřednictvím svých map na planetu Mars – místa ztroskotání .. tedy pardon, přistání řady sond vyslaných v minulosti ze Země. Na některých snímcích, v Google Mars dostupných, je jasně vidět, že zde potenciálně přítomná inteligence by z nás určitě neměla radost viz. následující fotografie kráteru Gusev v místě přistání Spiritu.
  14. 3. 2006 23:55 (aktualizováno)
 • Google koupil firmu vytvářející nástroje pro 3D návrhy a modelování

  Google koupil firmu @LastSoftware, která se zabývá vývojem aplikací pro 3D modelování. SketchUp, jak se produkt jmenuje, je opravdu velice jednoduchý program, který se lze za chvíli naučit i bez manuálu. Dalo by se o něm řícu, že je to jakýsi 3D PowerPoint. Ze strany Google je to zajímavá koupě i když uživatelé Google Earth se s výstupy tohoto software mohli již setkat. Jeden z pluginů umožňuje import a export 3D modelů do/z Google Earth.
  14. 3. 2006 22:46 (aktualizováno)
 • Donald Trump: dejte si padaka

  Precetl jsem zajimavy napad v knizce od Donalda Trumpa. Vychazi z toho, ze kdyz dostanete padaka, muze Vas to nakopnout ze zajete koleje a posunout spravnym smerem. Da se to vyuzit i kdyz pracujete sam pro sebe. V pripade, ze se nemuzete pohnout z mista, pozadejte o schuzku „sveho nadrizeneho“ a promluvte si s nim. Pokud se nic nezmeni, dejte si padaka. Zaroven dejte padaka i svemu sefovi. :)
  14. 3. 2006 12:33 (aktualizováno)
 • Atlas povyrostl a ne o málo

  Návštěvnost Atlasu začíná vykazovat překvapivé výkyvy. Po měsíce klidně stojící loď napnula plachy a vyrazila kupředu. A stopy, které zanechává v NetMonitoru dávají tušit, že zažijeme nejedno překvapení. Update: Stejný graf jako ten výše, ale s počátkem o 4 měsíce dříve – v květnu 2005 a zde doplněný o hodnoty Centrum.cz
  12. 3. 2006 21:25 (aktualizováno)
 • Statistiky návštěvnosti nebo vzdušné zámky?

  Ač je březen houfně propagován jako měsíc Internetu, od roku 2006 až do roku 2008 bude oproti předchozímu měsíci březnová návštěvnost klesat. Tento trend bude gradovat v roce 2008 kdy dojde ke zlomu a od roku 2009 se pomalu bude zase zvyšovat. V letech 2010 a 2011 se vrátí zase do normálu. Nevěříte a chcete slyšet jinou pohádku?
  12. 3. 2006 13:14 (aktualizováno)