Hlavní navigace

Blogy

 • Boom internetove reklamy v UK

  Dobra zprava pro nas, co se zivi podnikanim a praci na internetu! :) Podle zpravy Internet Advertising Bureau vydaje na internetovou reklama v UK v r.2005 dosahly 1,4 mlrd liber a priblizily se tak k vydajum na reklamu v tistenych mediich. V minulem roce se zvysily o neuveritelnych 65,6%. Jako jeden z vyznamnych faktoru se uvadi rozsireni sirokopasmoveho pripojeni – zobrazuje se vetsi pocet stranek, zabavny prumysl bohate vyuziva moznosti multimedii.
 • Info o vode v CR - stavy, prutoky, srazky atd.

  http://www.vo­da.mze.cz/cz/ U nas ve Zbraslavi to ted vypada takto: zbraslav.info
  9. 9. 2008 13:14 (aktualizováno)
 • Nějčastější omyly v řízení času

  Všichni máme čas, který můžeme prožít a nebo promrhat. Rozhodnutí co s ním uděláme je jen na nás, ale co jednou uplyne, zmizí navždy. To jsou slova Bruce Lee, legendárního představitele asijských bojových umění a zakladatele stylu JetKuneDo. Jak něco dokázat a neumět řídit sám sebe? Dost těžko. Tak se člověk dopracuje jen k desítkám slibů, které neustále odkládá, posuvá a nikdy jich není schopen dostát…
  2. 4. 2006 14:25 (aktualizováno)
 • Není i váš pes kybernetický terorista?

  Někdy si říkám zdali se lidstvo opravdu rozhodlo jít tím správným směrem. Moderní technologie a elektronika proniká i tam kde jí možná ani není tolik potřeba a na jedné straně deklarované přínosy se mohou velice snadno změnit v tu nejhorší noční můru. Zatímco dosud mohla být lednička v domácnosti napadena jen několika zákeřnými mikroorganismy, v budoucnu může vaším představám o něčem dobrém udělat přítrž i počítačový virus. A kdyby jen on.
  2. 4. 2006 11:52 (aktualizováno)
 • Novy blog o zrozeni fasismu v Belorusku

  Chapu, ze tady na lupe je to uplne off-topic proto jsem se rozhodl zalozit novy blog o beloruskem fasismu. Myslim, ze v ceskych mediich naprosto chybi opravdova informace o deni v teto zemi. Vetsina zdroju nema moc informaci a nerozumi situaci. Ve snaze zachovat tzv. novinarskou nestrannost a politickou korektnost se novinari zdrzuji nazvat veci pravymi jmeny. Mezitim v te krajine se rodi neco opravdu priserneho…
  9. 9. 2008 13:15 (aktualizováno)
 • Informacni zdroje o deni v Belorusku

  19. brezna v Belorusku probehly dalsi zfalsovane volby, priznane pouze v Moskve a Teheranu. Podle oficialnich vysledku voleb zvitezil s 82% hlasu soucasny prezident Lukasenko. Na namesti v Minsku se sesla skupina odpurcu nedemokratickeho vyvoje, diktatorskeho pro-sovetskeho rezimu, oficialni manipulace a lzi.Tady jsou odkazy na aktualni informacni zdroje, vetsinou v rustine nebo belorustine, odkud se da cerpat nezavisla informace o momentalnim deni.
  9. 9. 2008 13:15 (aktualizováno)
 • Google zamířil k Marsu

  Google vstoupil prostřednictvím svých map na planetu Mars – místa ztroskotání .. tedy pardon, přistání řady sond vyslaných v minulosti ze Země. Na některých snímcích, v Google Mars dostupných, je jasně vidět, že zde potenciálně přítomná inteligence by z nás určitě neměla radost viz. následující fotografie kráteru Gusev v místě přistání Spiritu.
  14. 3. 2006 23:55 (aktualizováno)
 • Google koupil firmu vytvářející nástroje pro 3D návrhy a modelování

  Google koupil firmu @LastSoftware, která se zabývá vývojem aplikací pro 3D modelování. SketchUp, jak se produkt jmenuje, je opravdu velice jednoduchý program, který se lze za chvíli naučit i bez manuálu. Dalo by se o něm řícu, že je to jakýsi 3D PowerPoint. Ze strany Google je to zajímavá koupě i když uživatelé Google Earth se s výstupy tohoto software mohli již setkat. Jeden z pluginů umožňuje import a export 3D modelů do/z Google Earth.
  14. 3. 2006 22:46 (aktualizováno)
 • Donald Trump: dejte si padaka

  Precetl jsem zajimavy napad v knizce od Donalda Trumpa. Vychazi z toho, ze kdyz dostanete padaka, muze Vas to nakopnout ze zajete koleje a posunout spravnym smerem. Da se to vyuzit i kdyz pracujete sam pro sebe. V pripade, ze se nemuzete pohnout z mista, pozadejte o schuzku „sveho nadrizeneho“ a promluvte si s nim. Pokud se nic nezmeni, dejte si padaka. Zaroven dejte padaka i svemu sefovi. :)
  14. 3. 2006 12:33 (aktualizováno)
 • Atlas povyrostl a ne o málo

  Návštěvnost Atlasu začíná vykazovat překvapivé výkyvy. Po měsíce klidně stojící loď napnula plachy a vyrazila kupředu. A stopy, které zanechává v NetMonitoru dávají tušit, že zažijeme nejedno překvapení. Update: Stejný graf jako ten výše, ale s počátkem o 4 měsíce dříve – v květnu 2005 a zde doplněný o hodnoty Centrum.cz
  12. 3. 2006 21:25 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).