Hlavní navigace

Blogy

 • Pozadavky na pocitac s Windows Vista

  Na microsoft.com jsou zverejnene systemove pozadavky pro Windows Vista. Takze tady jsou: minimalne 800 MHz procesor 512 MB RAM graficka karta s podporou Direct X 9 To je pro tzv. pocitac na kterem je mozne provozovat Windows Vista (Windows Vista capable PC). Nektere veci vsak ani na teto konfiguraci nepobezi. Takze jeste mame pozadavky pro pocitac, ktery je pripraven pro provoz tohoto noveho operacniho systemu s plnou funkcionalitou (Windows Vista Premium Ready PC)
  21. 5. 2006 0:54 (aktualizováno)
 • Jak jsem si oblíbil Python

  Kdysi dávno, bylo to ještě v Brně, jsem sám vyvíjel aplikace v Perlu. Perl je mocný a flexibilní jazyk, který má řadu příznivců a obdivovatelů. Jeho výhodou je to, že se přizpůsobí programátorskému stylu a nenutí nikoho do něčeho na co by nebyl zvyklý. Znáte C? Pak pište jako v C. To je Perl. Dělejte to tak jak vám to vyhovuje nejvíc! Popravdě už tehdy mi tato proklamovaná vlastnost přišla dosti divná…
  10. 5. 2006 0:47 (aktualizováno)
 • Společnost SGI ohlásila bankrot

  Zdá se, že další symbol informačních technologií zamířil do propadliště dějin. Společnost SGI ohlasila bankrot. Vzpomínám si na mé první setkání se SGI. Byl to malý SGI Indy na jedné nejmenované univerzitě v Brně. Jelikož na něm neběžel žádný „rozumný program“ jako Pegasus Mail ani jiná z tehdy populárních aplikací, netěšil se takovému zájmu jako učebny PC s procesory Intel 486, 4MB RAM, MS DOSem, propojené do Novell Netware sítě.
  10. 5. 2006 0:17 (aktualizováno)
 • Otázka: Je to ekonomika nebo černá díra?

  Představte si, že jste opravdu úspěšný nebo úspěšná a váš zaměstnavatel si vás hodnotí tak, že je na vás ve svých nákladech vynaložit 100 000 Kč měsíčně (ať se to dobře počítá). Ale co z toho budete mít vy? Co vám zbyde po té co odevete daně, kterými se pak uhradí výdaje státu, ekonomické experimenty a další černé díry.
  28. 4. 2006 8:29 (aktualizováno)
 • Unik 20 GB dat ze slovenskeho NBU

  http://blackho­le.sk/node/442 http://blackho­le.sk/node/444 http://blackho­le.sk/node/456
  2. 11. 2006 18:13 (aktualizováno)
 • Galerie CSS menu pro navigaci na strankach

  www.alvit.de/css-showcase – sbirka vsemoznych CSS menu od Vitaly Friedman
  9. 9. 2008 13:14 (aktualizováno)
 • Lukačovič napadl objektivitu zpravodajství TV Nova

  TV Nova odvysílala v páteční hlavní zpravodajské relaci informaci ohledně ohrožení bezpečnosti uživatelských mailových účtu na Seznam.cz. Poněkud zavádějící reportáž, v níž mimo jiné vystoupil i Milan Kryl z konkurenčního portálu Centrum.cz, zdá se bude mít dohru. Alespoň to slibuje Ivo Lukačovič na svém blogu. Při té příležitosti napadl objektivitu zpravodajství TV Nova tím, že označil tuto praxi v TV Nova jako běžnou. viz. obrázek níže.
  8. 7. 2007 22:56 (aktualizováno)
 • Rychlost PHP5 vs. PHP4

  Tema upgradu PHP zvednul ve svem blogu dgx. Podle clanku vychazi PHP5 dvakrat pomalejsi. Osobne bych to neresil, ale zrovna delame tento upgrade u zakaznika, ktery clanek precetl. Vznikle pochybnosti me donutily trochu zapatrat a jako vysledek mi prisel zajimavy Performance Comparison od SourceLabs
  9. 9. 2008 13:14 (aktualizováno)
 • Vylepšete si zabezpečení Firefoxu selektivním blokováním JavaScriptu

  V článku Jak vylepšit bezpečnost Firefoxu na Lupa.cz nabízí Ondřej Bitto několik tipů jak dále zlepšovat bezpečnost Firefoxu. Ve výběru pluginů, ale chybí jeden, který by tu měl mít přimo čestné místo a tím je rozšíření NoScript. Pokud se obáváte o svůj počítač a patříte k opravdu paranoidním jedincům, možná vás napadlo, že by jste mohli v prohlížeči vypnout skriptování. Jenže ouha…
  5. 4. 2006 22:48 (aktualizováno)
 • Boom internetove reklamy v UK

  Dobra zprava pro nas, co se zivi podnikanim a praci na internetu! :) Podle zpravy Internet Advertising Bureau vydaje na internetovou reklama v UK v r.2005 dosahly 1,4 mlrd liber a priblizily se tak k vydajum na reklamu v tistenych mediich. V minulem roce se zvysily o neuveritelnych 65,6%. Jako jeden z vyznamnych faktoru se uvadi rozsireni sirokopasmoveho pripojeni – zobrazuje se vetsi pocet stranek, zabavny prumysl bohate vyuziva moznosti multimedii.