Hlavní navigace

Články označené nálepkou Prohlížeče

 • Doporučuji: ovsem.net

  Nestává se mi tak často, že bych po těch letech narazil na nějakou stránku, která by mě tak mile potěšila, že by mi řekla nějakou novinku, která by mě překvapila, a už vůbec ne v češtině. Teď se mi to to stalo – stránka ovsem.net, o které jsem se dozvěděl náhodou, když se mnou chtěl jejich majitel měnit odkazy.
 • Jen ne háčky prosím vás

  Je to takový evergreen, jednou za čas někdo napíše o diakritice v doménách, teď se tak stalo na vedlejším blogu. Naštěstí se tak už delší dobu nestalo, protože v lednu 2005 se NIC podle mého názoru naštěstí rozhodl tuto zhůvěřilost neimplementovat. Už bylo asi hodněkrát řečeno, proč je to v českém prostředí nesmysl – nejde jen o to, že by si existující firmy jen museli koupit dalších n variant svých současných domén, jinak by hrozilo, že bychom tu měli žive/zive/živé atp…
 • Flash Player 9 a uz zadne YouTube!

  Nevím už proč, ale nejspíš že si nedám pokoje. Jsem si nainstaloval Flash Player devítku. Pic kozu do vazu. Nejdřív to sestřelilo FF, potom i IE. A teď se nedají pořádně přehrávat video z Youtube.com a dalších streamovacích služeb. Zajímavé je, že na druhém počítači kde je FP 8 problém není. Jak to vypadá? Prostě pustíte video a po chvilce se kousne. Bez ohledu na to, že je nastreamovano dopředu notný kus. Prostě se zastaví a jde jen znovu pustit. Má někdo podobný problém?
  30. 3. 2008 17:55
 • Safari - čtvrtý do party

  Tak tu máme konečně ostrou verzi Safari pro Windows. Beta mi nejela, takže jaksi nebylo o čem mluvit, každopádně teď tu během pár týdnů máme nové (beta) verze všech důležitých prohlížečů – IE 8, Firefox 3, Opera 9.5 a Safari 3.1. Samozřejmě je krátká doba na to jej nějak hodnotit, z technických informací by vás mohlo zajímat že ACID 2 test samozřejmě splňuje stoprocentně a ACID 3 test na 75 bodů ze sta, což je výrazně nejvíc ze všech uvedených (Firefox 68, Opera 61, IE měl tuším 17)…
  19. 3. 2008 0:33
 • Microsoft pochopil Internet

  Před pár dny jsem tu psal o nové verzi internetového prohlížeče Microsoftu – Internet Explorer 8 (beta 1). Byly to jen takové první dojmy srovnané s mými prvními dojmy z aktuálních beta verzí obou soupeřů IE, chtěl jsem být první kdo něco napíše, takže nebyl moc čas to rozebírat, pondělní glosa od Vojtěcha Bednáře mě ale rozhoupala k tomuto příspěvku.
  12. 3. 2008 17:24
 • iPhone: jak nedělat předem ztracenou revoluci na internetu

  Takže během iPhone-mánie, která se strhla krátce po jeho uvedení jsem se omezil na krátkou noticku, že bych si iPhone nepořídil, kvůli některým jeho omezením. Slib jsem dodržel, ale z jiných důvodů. iPhone jsem si osobně zevrubně vyzkoušel (díky Patricku), nadchnul se a … nepořídil si ho. Pořídil jsem si iPod Touch. A nadšení zůstalo. Protože dnes už psaní o iPhonu neznamená být automaticky nařčen z poblouzenosti okamžikem, rozhodl jsem se podělit se o zkušenosti.
  18. 2. 2008 11:45 (aktualizováno)
 • GreaseMonkey script compiler

  GreaseMonkey je rozšíření pro prohlížeč Firefox, které umožňuje pomocí jednoduchých skriptů v JavaScriptu manipulovat v prohlížeči s právě zobrazovanou stránkou. Instalace těchto skriptů se provede jejich zobrazením (klepnutím na odkaz) a je tedy jednoduchá (Using GreaseMonkey – Installing Scripts). Řada těchto skriptů existuje i pro online aplikace, jako jsou Gmail, Google Docs a další, kde například vylepšují či rozšiřují uživatelské rozhraní…
  5. 2. 2008 10:33
 • Google Mobilizer už běží dva roky aneb s křížkem po funuse...

  Náhodou jsem narazil na službu Google pro PDA nebo mobilní telefony, která ořezává z webových stránek obsah a formátování nevhodné pro tato zařízení. Stránky je také rozdělena na několik částí a je možné vypnout zobrazování obrázků, na konci každé části je pak malý přílepek od Google. V této souvislosti jsem si připomněl parazitickou službu Header.cz, která dožrala před dvěma týdny řadu bloggerů. Přitom hranice je tak jasná…
  1. 1. 2008 14:28
 • AOL končí s podporou Netscape Navigator

  Podle článku na Netscape Blog End of Support for Netscape web browsers končí podpora všech verzí prohlížeče Netscape Navigator 1. února 2008. A jedna dobrá rada: Our recommendation for the nostalgic out there is to download Mozilla Firefox, and add on the Netscape theme and Netscape extensions which are available here: https://addon­s.mozilla.org/en-US/firefox/user/56836­. R.I.P.
  28. 12. 2007 19:20
 • Dva fígle pro Gmail a (nejen) Operu

  Jak jsem zjistil, spousta lidí používá Gmail jako primární e-mailový nástroj (byť třeba s vlastní doménou jako já), ale málokdo jej umí plnohodnotně využívat a nastavit. Tak posílám 2 fígle, které jsem si vymýšlel pro sebe a mohly by se hodit i někomu dalšímu. Primárně jsou určeny resp. popsány pro prohlížeč Opera, ale hodit se bude i pro jiné (i když pro druhý fígl musíte mít nějaká rozšíření)
  12. 9. 2007 3:46 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).