Hlavní navigace

Články označené nálepkou Webhosting a serverhosting

 • Breaking: Hosting under DDoS attack

  Peníze se dají vydělávat různými způsoby. Platí to i o podnikání na internetu. Diego z Brazílie je vydělává „po svém“. Prvně si ochočí trojského koně a pak ho vyšle do světa spolu s atraktivní warezovou návnadou. Diegovi pak nezbývá, než doma pohodlně ve svém tričku s nápisem „DDoS“ čekat, až návnadu „spolkne“ dostatečný počet počítačů, aby mohl efektivně zaútočit na zvolený internetový server.
 • Vrtulník v 11. a Doom v -2. (patře)

  Takhle to vypadá, když vám před okny stojí vrtulník přinášející klimatizační jednotku pro novou serverovnu. This is alternative content. A takhle, když jste odkojeni Doomem, jste hraví, máte telefon s kamerou a nápad :) This is alternative content.
  17. 10. 2007 9:51 (aktualizováno)
 • Vyhledávací modul Jak na hosting

  V nástrojích Jak na hosting přibyla možnost vložit do svého prohlížeče vyhledávací modul, který vám usnadní kontrolu dostupnosti domén. Vyhledávání probíhá nad whoisem domén. Při definici jednoho slova se hledá nad cz doménami, v ostatních případech nad doménami definované národní domény. Popis instalace modulu najdete v nástrojích JNH. Jednoduše lze naistalovat rozšíření pro Internet Explorer 7 a Mozilla Firefox, trochu práce zabere instalace do Opery.
 • Nový trend ve světě hostingu: on-demand

  To, že konzum a spotřeba vůbec jsou hybnou silou vývoje a zároveň zkázou tzv. moderní společnosti, je smutným faktem, který není třeba na tomto místě více rozebírat. Podstatné je v tuto chvíli, jakým způsobem je spotřeba realizována a účtována. Možností je hned několik, zásadní jsou ale pro naše účely možnosti dvě. První je „á la carte“. Můžete třeba zajít do restaurace, vybrat si z jídelníčku, zvolené menu spořádat a zaplatit spotřebované (strávené) položky…
 • Nové ceny domén .CZ u jednotlivých registrátorů

  Jak pružně reagují naši registrátoři na změnu cen domény? Pokud se nyní chystáte zaregistrovat doménu, určitě se vyplatí ceníky jednotlivých registrátorů porovnat. ONE.CZ s.r.o. http://www.re­gistrator.cz 250,– IGNUM, s.r.o. http://www.do­mena.cz 285,– ZONER software, s.r.o. http://www.reg­Zone.cz 240,– Telefónica O2 Czech Republic, a.s. http://www.cz­.o2.com/domeny 549,– Media4Web s.r.o http://www.me­dia4web.cz 550,– ACTIVE 24, s.r.o. http://www.ac­tive24.cz 249,– prodloužení 299,– INTERNET CZ,
  5. 10. 2007 6:24 (aktualizováno)
 • Sdílený WebHosting od 200,-Kč ročně.

  Na www.inethostin­g.cz za 200,–Kč ročně využívám: Maximální počet domén 2 řádu: 10 Maximální počet domén 3 řádu: 50 Maximální počet emailů: 100 Maximální prostor pro databáze: 1000 kb/počet 100 Maximální prostor pro e-maily: 1000 kb Celkový prostor k dispozici: 250000 kb Ceník. https://www.i­nethosting.cz/au­thcode/42472d462­b023868/id_mo­dule/3/id_sub/­130/id/19 Bohužel ceně je rovna i podpora ovšem vzhledem k ceně maximální spokojenost.
  1. 10. 2007 22:19 (aktualizováno)
 • Webhosting zdarma pro zajímavý projekt, klidně i na Ruby

  K tomuto kroku mě inspiroval Marek Prokop se svou nabídkou reklamy zdarma. Já nabízím zdarma webhosting, konkrétně se jedná o variantu Tex-Mex 1. Provozujete-li (nebo se chystáte provozovat) zajímavý projekt, nejlépe s nálepkou Web 2.0, který je určen pro globální publikum a tudíž obsahuje anglickou jazykovou mutaci, můžete získat hosting pro svou aplikaci zcela zdarma. V případě zájmu mě prosím kontaktujte a přiložte URL stávajícího projektu nebo jeho stručný popis, klidně i obojí…
  20. 9. 2007 15:48 (aktualizováno)
 • Jak se nakupuje konkurence

  Manufaktura vs. Automatizace Každá firma, co se zabývá webhostingem řeší způsob správy serverů a služeb. Firmy, které jdou cestou manuálních zásahů dlouho nevydrží a tak si většina českých webhosterů již od nepaměti vyvíjí vlastní systém – klientskou administraci, klientské centrum nebo prostě administraci (anglicky control panel). Část funkcionality je často dávána k dispozici zákazníkům, aby si mohli nastavovat svoje emaily, hesla či databáze…
  19. 9. 2007 9:44 (aktualizováno)
 • Webhosting doma a ve světě, dnes a zítra

  V polovině července jsem rozeslal médiím pravidelnou tiskovou zprávu s aktuálním pořadím největších českých webhosterů, měřeno podle počtu placených pronájmů (viz. metodika). Domácí média se, jako obvykle, tiskové zprávy rychle chytla, jako první spíše ta neodborná a obecně zaměřená. Zprávu pak vesměs všechny tituly, aspoň do tohoto okamžiku, podaly jako pravidelné hlášení o daném trhu a odpovídající sumě peněz, která trhem „proteče“.
 • SaaS aneb Software-za-Babku

  Bývalý kolega mi říkal, že jejich firma pořídila multilicenci na Microsoft Office za 100 tisíc korun Nestačil jsem se divit! Jedná se o malou společnost s osmi počítači. Náklad na jeden počítač tak činí 12 500 Kč. A jak to souvisí s hostingem? Hodně! Pro jednoduchost srovnání následujících hostovaných Software-as-a-Service řešení s výše uvedeným případem pomiňme nejrůznější desktopové open-source alternativy kancelářských balíků jako například OpenOffice.org, které jsou dostupné zcela zdarma.