Hlavní navigace

Témata označená nálepkou optimalizace

 • In-Page Editing

  Urob to priamo Mnoho programov má jedno miesto pre vstup a druhé pre výstup, spracovávajúc ich ako osobitné procesy. Používateľský mentálny model v tom ale nevidí rozdiel. Jedno zo základných pravidiel hovorí: Dovoľte vstup všade tam, kde máte výstup. Vo všeobecnosti by sme mali vytvoriť rozhranie tak, aby reagovalo priamo na užívateľskú interakciu. My si popíšeme ten najpoužívanejší.
  18. 1. 2010 12:57 (aktualizováno)
 • Zrychlujeme web

  Úvodem je nutno připomenout, že neexistuje žádný konkrétní způsob, kterak načítání a samotný chod webové stránky urychlit. Vždy se jedná jen o sadu pravidel a triků, kterak zoptimalizovat stávající stav. Každý požadavek je drahý Browser musí nejdříve získat z názvu domény adresu, navázat TCP spojení a poté si vyžádat stránku, styly, scripty a obrázky. I když je naše „vzdálenost“ k serveru třebas jen 20ms, musíme to vynásobit počtem požadavků.
 • SEO nástroje zdarma

  Mé první stránky, to byla hrůza – žádná optimalizace, moře chyb, nevalidní až běda. Postupně jsem ale zjistil, že snažit se mít stránky co nejlépe optimalizované, může být i docela legrace a baví mne to. Na netu jsem našel pár zajímavých stránek, které se zabývají optimalizací pro vyhledávače. A pokud nic, tak alespoň mohou zájemce nasměrovat správným směrem. Je mi jasné, že vám tyto nástroje neudělají analýzu, kterou si u nějaké firmy musíte velmi draze zaplatit…
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).