Hlavní navigace

Články označené nálepkou Bezpečnost

 • Slepá ulička legality

  Aktuálně se začíná mluvit o tom, že není jednoduché chovat se úplně legálně. Těžko to mohu posoudit, protože jsem to ještě nezkoušel. ;-) Dobře, nechme vtipů. Fakt je, že se těžko dokážu vžít do kůže běženého uživatele, protože jím prostě nejsem. Nedělá mi problémy klepnout na ikonu Ověření pravosti Windows, ale také nenarazím, když si mám přehrát DVD z USA.
  26. 3. 2007 23:47 (aktualizováno)
 • Pozor na bankomaty

  Ctecka platebnich karet, prilepena lepenkou ke zdirce bankomatu + nenapadna kamerka, to vse na bankomatu ebanky na Narodni tride v Praze. Pribeh na abclinuxu
  14. 3. 2007 20:11
 • Anti-Spyware: Jak rychle testují?

  Aktuální zpravodajství Recenze antivirů, antispyware a firewallů Články a informace o bezpečnosti Udělal jsem minitest anti-spyware řešení. Zaměřil jsem se hlavně na rychlost skenování, na přehlednost uživatelského rozhraní a na rozšiřující funkce programů. Test probíhal na PC s touto konfigurací: MS Windows XP SP2; Intel Celeron 2,66 GHz; 1024 MB RAM. Všem testovaným produktům byly vytvořeny shodné podmínky. Celkem bylo každým programem otestováno 98 800 souborů o celkové velikosti ~14 GB.
  13. 1. 2009 0:17 (aktualizováno)
 • AVG Anti-Spyware 7.5 - Novinka, ale dobrá!

  Aktuální zpravodajství Recenze antivirů, antispyware a firewallů Články a informace o bezpečnosti Brněnský Grisoft po akvizici německé společnosti ewido networks (záměrně psáno malé na protest proti německému pravopisu), došlo k významným změnám v Grisoftu. Specialisté z ewida se přesunuli do Brna kde nyní pracují na vývoji programů AVG. Ewido Anti-Malware, nebyl sice moc známý, ale za to byly jeho detekční schopnosti velmi nadstandardní…
  13. 1. 2009 0:18 (aktualizováno)
 • Ad-Aware 2007 BETA

  Aktuální zpravodajství Recenze antivirů, antispyware a firewallů Články a informace o bezpečnosti Po dlouhé době vychází nová verze jednoho z nejoblíbenějších Anti-spyware řešení na světě. Jak se Lavasoft chlubí na svém webu tak i udělal „Nechceme zdokonalit starý Ad-aware, chceme vytvořit úplně nový program“.
  13. 1. 2009 0:18 (aktualizováno)
 • NOD32 - Nejlepší antivirus?

  Aktuální zpravodajství Recenze antivirů, antispyware a firewallů Články a informace o bezpečnosti Je ESET NOD32 skutečně nejlepším antivirovým řešením? Co je tedy na tomto programu nejlepší? Na úvod mi dovolte připomenout, že ikdyž si na internetu můžete přečíst cokoli od dobrých článků po špatné – nikdy něvěřte tvrzení „Tento program je nejlepší“. Každý má svůj nejlepší program a vůbec nezaleží na tom jaké má obecné reference – záleží na tom jak Vám osobně vyhovuje.
  13. 1. 2009 0:18 (aktualizováno)
 • Recenze: ANTIVIRY

  Aktuální zpravodajství Recenze antivirů, antispyware a firewallů Články a informace o bezpečnosti V recenci popisuji základní funkce, výhody a nevýhody programu. NOD32 Anti-Virus 2.7 NOD32 je jeden z nejlepších anti-malware prostředků současnosti. Nabízí ochranu proti virům, červům, trojským koňům, spyware, adware, dialers, riskware, rootkity…
  13. 1. 2009 0:18 (aktualizováno)
 • AVG - Konec špatné pověsti!

  Aktuální zpravodajství Recenze antivirů, antispyware a firewallů Články a informace o bezpečnosti AVG Anti-Virus, dlouholetý ochránce počítačů nejen v České republice, který koncem minulého století přišel o svou pověst „nejlepšího antiviru“. Proč tomu tak bylo a proč tomu tak dnes není to bude téma tohoto článku.
  13. 1. 2009 0:19 (aktualizováno)
 • Co hledaji script-kiddies na nasich strankach

  Znate to. Nekdo objevi diru v popularnim baliku, pak napise skript pro zneuziti teto diry a vniknuti na stranky. Tento skript se rychle rozsiri a haxori uz zkousi zda je mozne skript pouzit na vasich strankach. Dost casto se jim to podari. Vetsinou o tom majitele stranek ani netusi, tak jako ja kdyz jsem kdysi pouzil cast php-nuke a pak jsem nasel v tabulce uzivatele neznameho administratora s pravy God :) Proc to pisu vlastne…
  14. 12. 2006 14:50 (aktualizováno)
 • ČS: Změna PINu karty umožněna

  Na začátku září Česká spořitelna zveřejnila zprávu, že je možné si u bankomatu změnit PIN. Pro uživatele je to sice příjemná záležitost, ale nejsem si jist, jestli je to krok správným směrem. Velice dobře si dokážu představit tu spoustu lidí, kteří si nemůžou zapamatovat svůj PIN a nastaví si něco jako 1234. Je fakt, že tři pokusy, co útočník má, jsou celkem málo, ale až se ztratí někomu peníze z účtu, bude to asi i pro banku nepříjemná událost.
  11. 9. 2006 16:51