Poplatky min. 400,– Kč za bankovní převod při ideálních podmínkách (z EU do EU, z euroúčtu na euroúčet atp) mi přijdou jako zlodějna. Zakládat účty v zahraničních bankách a pak peníze jednou za čas přeposílat do ČR zase proti zdravému rozumu.
PayPal? Ne. Má poplatek v našem případě 3,4% (viz evropské poplatky PayPal).
Akceptace kreditek? Možná, ale spíše ne. Poplatek bance je cca 2–3%, ale zejména jsou problémy při akceptaci platebních karet (většina zákazníků buď nemá embosku nebo má zakázané platby přes internet)
PayPay? Vyzkoušíme. Má v sedmi zemích Evropy lokální účet a tak mohou zákazníci platby posílat na daný účet (to, že peníze patří nám se rozlišuje dle specifického symbolu). PayPay Vám pak peníze přičte na Váš účet (můžete mít více účtů, např. jeden pro EUR a další pro jiné měny, pokud nechcete aby byly platby konvertovány). Za to chce cca 1,9% (viz poplatky PayPay). Pokud nám tedy nyní např. chce poslat peníze ze Slovenska, pošle to (či vloží hotově) na účet UniCredit Bank Slovakia č. 6629545005/1111 se spec. symbolem 8100747925.
Moneybookers? Spíše ne. Poplatky mají podobné jako PayPay, ale neumožňují vklad hotovosti na účet (pouze bezhotovostní platby) a umožňují mít jen jeden účet – tedy jen jednu měnu – platby z ostatních měn jsou pak konvertovány s dalším poplatkem 1,75%.
Premium SMS používáme jako doplňkovou službu pro naše klienty jako SMS hlasování (typicky soutěže krásy atp.), soutěže s losováním atp. Ze zaslaných částek si operátoři/content agregátoři nechávají v obvyklých případech nemorálních cca 69 až 88% z ceny zaplacené zákazníkem.
V číselné řadě 902 si však operátoři/CA nechávají již celkem rozumných max. 25 %. V této číselné řadě si můžete dnes koupit třeba jízdenky do pražské MHD, poplatky u lékaře, DVD, cestovní pojištění nebo třeba parkování v Ústí nad Labem.
Avšak operátoři nechtějí, aby byla „zvýhodněná“ řada 902 využívána k prodeji elektronického obsahu. A tak dále hledáme cesty, jak jednoduše zpoplatnit například elektronický archiv časopisů našeho klienta nebo videa na StreamHostingu.
A very nice article to read, and I will share
Agen Bola | STARBALL88 | Agen Sbobet | Prediksi Bola | Berita Bola | Prediksi Skor | Prediksi Bola | Prediksi Bola | Agen Poker Online | Judi Poker Online
thank you.
Co takhle Moneybookers? Plati se 1%, avsak MAXIMALNE 0.5 Euro.
Vic o Moneybookers: http://sazkar.net/forum/finance/
No, chtělo by to trochu lépe se zajímat o finanční operace.
Platby v systému SEPA (do částky 50 000 EUR, s uvedením IBAN, SWIFT, poplatek SHA, částka v EUR) stojí ve většině bank 250 Kč a ne 400 Kč.
Já posílám platby přes devizovou společnost a platím za platbu 100 Kč (vyzkoušeno do Německa a do Anglie), navíc dostanu lepší kurz než v bance. Příchozí platby ze zahraničí mám zdarma (vyzkoušena platba z Nového Zélandu). Něco o devizových společnostech jsem psal třeba zde: http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?f=316&p=5960697&sid=244ad828868781c2d5ca67fec7d1b65c#p5960697
No a pak je ještě jedna možnost od prvního ledna.
1) založit si účet u FIO (zdarma)
2) založit si účet na Slovensku u Privatbanky (zdarma)
3) peníze přes FIO převést na Slovensko do Privatbanky (zdarma)
4) z Privatbanky posílat platby zdarma po celé EU (minimálně v EUR, jestli i do Polska nevím).
No pak je tu ta možnost poslat peníze v hotovosti v cenném psaní (včetně pojistného a ceny obálky se dá vejít do 100 Kč), popř. mezinárodní poštovní poukázkou (cena zhruba stejná). Prostě stačí zajímat se a ne jen kritizovat.
Na platby na a ze Slovenska je opravdu nejlepší FIO. Jejich účet je totiž "československý". Když se dá směrový kód banky 2010 jde o účet český, když se dá 8330 chová se jako účet slovenský. Převody z a na Slovensko jsou zdarma.
A jak psal [3] s tou emboskou to byl vážně přehmat. Dneska je možné přes Internet platit i Visou electron, pokud to vydávající banka umožňuje (u nás např. Poštovní spořitelna).
[6]
No, je tu jedna možnost, ale tuším jen pro soukromé osoby - HSBC. V rámci paušálu (750 Kč / měsíc) je vedení účtů ve všech zemích, kde má banka pobočku.
Tedy - potřebuji převést peníze do Velké Británie. Přes Internetbanking si založte účet i u britské pobočky HSBC, poté zdarma převedete peníze ze svého českého účtu na svůj britský účet a z něj zdarma na libovolný účet v rámci Velké Británie.
Jinak výhodnější platby než přes devizové společnosti banky nenabídnou. Pracoval jsem ve velkoobchodě s hodinkami a faktury jsme hradili výhradně přes devizové společnosti. Nejde jen o nižší poplatek (od 100 Kč, dle společnosti), ale hlavně o výrazně lepší kurzy!
Seznam těch, které znám, je za tím odkazem nahoře, ale ještě jednou
http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?f=316&p=5960697&sid=244ad828868781c2d5ca67fec7d1b65c#p5960697
Sám mám smlouvu s REOL (za SHA platbu chce 100 Kč, za OUR 600 Kč) a WallichFx (za SHA platbu chce 190 Kč, za OUR 500 Kč). Reol je schopen realizovat i opravdové miniplatby, nejméně jsem platil nějakých 19 EUR.
Prostě si s nima uzavřeš jakousi rámcovou smlouvu, pak už jenom pošleš příkaz (tolik a tolik této měny na tento účet), oni to přepočítají na CZK a ty to pak pošleš na jejich účet v některé z českých bank.
Funguje to i obráceně, řekneš kolik jaké měny chceš prodat, oni ti dají číslo účtu na kterou se má měna poslat (klidně i ze zahraničí), v dohodnutém kurzu převedou na CZK a přepošlou to na tvůj účet u české banky.
Jinak od dubna slibuje FIO, že bude využívat svůj vlastní SWIFT, tak jsem zvědav s čím přijdou. Pro častější platby zatím vypadá zajímavě ta Privatbanka na Slovensku (ve spojení s česko-slovenskými převody přes FIO).
Potvrzuji, že FIO je skutečně nejlepší. Stačí jeden účet pro Čechy i pro Slovensko a funguje to skutečně bez poplatků. Mají i celkem slušné internetové bankovnictví a navíc by v dohledné době měli dostat bankovní licenci (zatím jsou družstevní záložna, ale vztahují se na ně stejná pravidla pojištění vkladů jako na banky).
Já jsem na druhou stranu spokojen i s PayPalem, protože mi to přijde jako bezpečné a jednoduché řešení plateb. Navíc pokud potřebujete přijímat zahraniční platby nebo platit v zahraničí je PayPal fakt bezkonkurenčně nejlepší. Ale co vyhovuje mě nemusí vyhovovat jiným. Ty poplatky jsou sice vysoké, ale není to zase takové hrůza aby se to nedalo přežít. A kupříkladu z Francie si nechávat platit za práci převodem na účet vyjde na mnohem více na poplatcích než při platbě PayPalem.
[3] a [5], ano, emboska bylo zjednodušené (stačí třeba internetcard od "eBanky" viz http://www.rb.cz/osobni-finance/bezny-ucet-ekonto/debetni-karty/mastercard-internetcard/, ale to chápu jako emulaci embosky :o).
Co se týče Visa electron, mně se s ní v zahraničí nepodařilo zaplatit ani jednou.
[4] Myslím, že se mýlíte. Když započtete náklady odesílatele i příjemce, pod 400,- Kč se nedostanete (v SEPA/europlatbách).
Posílání hotovosti poštou považuji za krok zpět (není možná automatizace atp.). Uvažujme tedy pouze v rámci bezhotovnostních plateb.
FIO je zajímavé, díky všem za tip!.
[6] Vítku, mrkni sem: http://www.rb.cz/firemni-finance/firmy/platebni-styk/zahranicni-platby/ , tzn. 1% z částky, min. 300 či 500 Kč (a to jsou poplatky jen jedné strany! Předpokládejme, že protistrana má podobné poplatky a jsi celkově na 600 až 1.000,- Kč.
[10] Ad PayPal - pokud myslíte příjímat platby ze zahraničí kartou, tak má cca o 50-100% vyšší poplatky než kdybychom akceptovali platební karty přes banku (v ČR jsou pokud vím čtyři možnosti: Raifka, ČSOB, KB a "česká".)
MIKRO platební systémy (kam PayPal patří) jsou vhodné (kdo by to řekl :D) pro malé částky (cca do 100 EUR). Mají malý nebo žádný paušální poplatek, ale znevýhodňuje je poplatek procentuelní a nevýhodné kurzy.
Přijímat zahraniční platby bez poplatku umí kromě zmíněné HSBC ještě Citibank (účet stojí měsíčně 300 Kč).
Ale mnohem výhodnější je zřídit si (zdarma) virtuální účet u některé z devizových společností. Za příchozí platbu se pak neplatí žádný poplatek a částka je převedena výhodnějším kurzem než u banky.
V případě pravidelných plateb pak asi vyjde nejvýhodněji ta kombinace FIO-Privatbanka, obzvlášť v kombinaci s tou Francií. Z Francie zdarma do Privatbanky a z té zdarma na FIO :D. No, jsme zvědav jak se od dubna FIO popere s těmi zahraničními platbami. Doufám, že budu příjemně překvapen.
Donedávna byla na zahraniční platby super vkladní knížka Poštovní spořitelny (jaksi toto zapomněli dát do ceníku), ale nedávno jsem zachytil zprávu, že už to prý nefunguje :( Asi se to moc používalo (nedivil bych se).
[11] Myslím, že se mýlíte. Když započtete náklady odesílatele i příjemce, pod 400,- Kč se nedostanete (v SEPA/europlatbách).
Ale ano. Rozumné zahraniční banky provádějí platby v rámci Evropy za pár centů, např.
http://www.vr-bank-zittau.cz/inhalt/cz-firmenkunden-vrangebote-vreurogeschaeftskonto.html
Převody v rámci Evropy (a to i té "neměnové") za 15 centů! (To že něco neznáte, neznamená, že to neexistuje :D ). Tuhle banku jsem vybral proto, že má stránky v češtině, některé německé banky mají transakce po EU i zdarma. No a přijmout peníze lze taky zdarma (přes devizovou společnost, HSBC, Citibank, možná i tu vkladní knížku Poštovní spořitelny - tam si nejsem jist), tak jakýchpak 400 Kč. Jo, když je někdo línej zjistit si informace (nic ve zlém), tak pak musí holt platit. Jsme v informačním věku :D
Doufám, že nemáte s iinfo nic společného, protože jestli jo a nenapadlo vás zeptat se na takové základní informace šéfredaktora dceřinného serveru (Měšec), tak vás Dalich asi zabije :D
[11] [3] a [5], ano, emboska bylo zjednodušené (stačí třeba internetcard od "eBanky" viz http://www.rb.cz/osobni-finance/bezny-ucet-ekonto/debetni-karty/mastercard-internetcard/, ale to chápu jako emulaci embosky :o).
Platby přes Internet umí i obyčejná Visa electron, která je zdarma k "Postžiro zdarma". Tedy žádná emulace embosky. To, jestli bude možné zaplatit kartou přes Internet je jen a pouze rozhodnutí banky, nikoliv druhu nebo vydavatele karty.
Ještě k té platbě kartou - mám Visa Classic (ale neembossovanou) od mBank a také jsem s ní platil v zahraničním (anglickém) e-shopu. Ale od ledna vydává mBank karty již embossované, takže to už nyní jako příklad použít nelze.
Některé banky vydávají karty standardně pro platby po Internetu jako "zablokované" a je třeba je na infolince (přepážce) (jednorázově) odblokovat. Myslím, že to tak měla Česká spořitelna, ale možná to už změnila a má je odblokované už "z výroby".
[7] Tak zrovna v Británii byste myslím dost tvrdě narazil. K otevření účtu totiž (a to snad všude v EU) člověk musí být rezidentem dané země. Zatímco v rámci Shengenského prostoru je člověk rezidentem vlastně všude, Británie stojí mimo a při zakládání účtu je třeba toto doložit.
Ad platby neembossovanými kartami - ano, chápu, ale to daná karta má od banky nezakázané nestačí. Pak je ještě druhá stránka věci a to ta, že i když to má karta povolené, nemusí danou "neembosku" daný zahraniční partner (jeho banka atp.) akceptovat. Alespoň to jsou mé zkušenosti, někde to neemboskou jde, často ale ne. (Takže osobně doporučuji pro spolehlivé placení kartou buď embosku nebo speciální internetovou "virtuální" platební kartu. Nicméně třeba se něco změnilo a ujel mi vlak :)
Ale úplně jinak - platbu kartou přes internet má k dispozici menšina CZ/SK firem, kdežto bankovní účet snad všechny. Takže je jasné, kudy se musí ubírat naše hledání.
V každém případě velmi děkuji za podnětné komentáře, i za ten úsměvný ohledně IInfa :)
Hmm, ceník německé Volksbank vypadá zajímavě viz:
http://www.vr-bank-zittau.cz/file/VREUROFIREMNIUCET.pdf
Převody do EU mají za jednotnou cenu 0,15 EUR. Vedení účtu atp. zdarma, karta za 5 EUR. Tak to bychom měli snížení poplatků na cca polovinu. Teď ještě jak snížit poplatky těm našim klientům, co mají (tako jako všichni "normální" účet ve své "normální" lokální bance).
Nebo vypravíme pro naše klienty autobus do německa? :)
[16] a právě že nenarazil. Já bych byl rezidentem v ČR a účet bych si otevřel u české pobočky HSBC. Oni pak bez jakéhokoliv dalšího dokladování/ověřování otevřou "podřízený" účet u HSBC v Británii, nebo kdekoliv jinde. Samozřejmě pouze v rámci služby Premier, která stojí těch 750 Kč / měsíčně.
[18] a z jakých zemí jsou ti klienti? Pokud z Čech nebo ze Slovenska, tak to řeší FIO (pro ně to bude český/slovenský účet, pro vás český), pokud z jiných zemí, kde je měnou EURO, tak ti by měli mít platby na váš účet v Německu za "místní" poplatky (pokud budou splňovat definici SEPA plateb).
No a u těch ostatních - tam je na nich, aby si zařídili co nejvýhodnější způsob převodu. Vy si můžete zařídit účet třeba u Citibank, která má veškeré příchozí zahraniční transakce zdarma a bude vám buřt, ať jsou třeba z tramtárie. A nebo si zařídíte virtuální účet u devizové společnosti a bude to to samé, jen ušetříte na paušálu za vedení účtu a budete mít lepší kurz.
[17]ano, změnilo se opravdu hodně a pro obchodníka embossovaná / neembossovaná karta nepředstavuje rozdíl. Rozdíl je spíše v zemi vydání (to byl problém u karet mBank, které se někdy tvářily jako polské a někdy jako české).
ještě k té [18] ten účet v Německu nejspíš nebude nutný. Protože je Slovensko nyní již členem eurozóny, měly by nyní podobné podmínky nabízet i slovenské banky; pro soukromé osoby třeba zrovna Privatbanka (platby po minimálně měnové částí EU zdarma, ostatní země nevím), ale ta je jen pro soukromé osoby. No a "komunikaci" se slovenským účtem zvládne FIO.
Prostě místo stěžování si, že to nejde to chce trochu se o to začít starat.
Přeji všem dobrý den,
jmenuji se Jan Skopal a jsem bankovním poradcem ve Volksbank Löbau-Zittau eG v německé Žitavě (25 km od Liberce).
Působíme již téměř tři roky na čekém trhu, na němž se prosazujeme právě díky nízkým poplatkům za zahraniční transakce.
Nabízíme zřízení osobních i firemních účtů, jejichž založení, vedení, ev. zrušení je zcela zdarma. K účtu je zdarma i elektronické bankovnictví a platební karta na první rok. Poté stojí karta 5 euro ročně.
Poplatky za převody v rámci eurozóny jsou: příchozí platba 0,15 EUR, odchozí 0,22 EUR. Tedy v přepočtu ca. 4-5 Kč, ve srovnání s českými bankami diametrální rozdíl.
V ČR sice naše banka pobočky zatím nemá, kvůli konzultaci s našimi mobilními bankéři však není třeba jezdit do Německa, rádi Vás navštívíme i ve Vaší firmě. Pravidelně jezdíme i do Prahy.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy, rád Vám je zodpovím. Můžete mě kontaktovat buď přes email jan.skopal@vb-direkt.de nebo na tel. +420 777 024 245.
[22] Western union na tyto případy opravdu není vhodné, poplatky jsou vyšší, než u jiných možností. Tento způsob je vhodný pro jiné účely:
1) okamžitý převod; peníze mohou být "na druhé straně" v rámci minut
2) možností převzetí peněz bez jakýchkoliv dokladů, jen "na heslo", ideální v případě okradení v zahraničí.
Této vlastnosti využívají různí podvodníci (nigerijské dopisy, "auta z Anglie" s levostranným řízením omylem naložená na trajekt, atd), protože pravděpodobnost vystopování je blízká nule
Navíc jsou to peníze, které jsou vypláceny pouze v hotovosti (ne na účet) a musí se vyzvednout přímo na pobočce WU. Nějaká automatizace je tedy horší než poslat peníze v cenném psaní poštou.
BENETA.cz je softwarová a konzultační společnost, poskytující internetová řešení (internetové stránky, eshopy, intranety, extranety, ..). Na tomto blogu naleznete vážné informace i nevážné komentáře toho, co nás ve světě internetu zaujalo.
Přečteno 32 855×
Přečteno 27 432×
Přečteno 20 577×
Přečteno 17 785×
Přečteno 14 773×