Hlavní navigace

Občasník společnosti BENETA.cz - Články označené nálepkou Technologie

Poslední čtvrtek v srpnu: ráno OpenCoffee, večer OpenMeeting

Zkušenosti z testování webových aplikací budeme probírat v pražském Skype na OpenMeetingu (web | Facebook). Tlachy nejen ze světa IT a světa uživatelského testování webů se dozvíte ráno na OpenCoffee (web | facebook). Open čtvrtek je vždy poslední čtvrtek v měsíci, tentokrát tedy již 26. srpna.
20. 8. 2010 13:22

Tento čtvrtek: WebSales OpenCoffee a OpenMeeting na téma HA hosting

Možnosti řešení vysoké dostupnosti webových aplikací (cloudy, clustery aj.) budeme probírat v Microsoftu od 17:00 na OpenMeetingu (web | Facebook). Rady jak lépe a více prodávat přes internet se dozvíte od 9:00 na OpenCoffee v malostranském Starbucks (web | facebook). PS: další OpenMeeting bude 26.8. ve spolupráci se společnosti SKYPE na téma Testování webových aplikací (Facebook).
23. 6. 2010 13:51

OpenMeeting na téma verzovací systémy ve čtvrtek 27.8.

Poslední prázdninový čtvrtek od 17:30 zabrousíme do historie verzovacích systémů, posoudíme současnost a možná i předpovíme jejich budoucnost. Budeme si popovídat o SVN, GITu i Mercurialu, vyslechneme si zkušenosti od těch co měnili nedávno i od těch, kteří měli na starost změnu workflow a souvisejících činností ve velkých firmách.
22. 8. 2009 13:28 (aktualizováno)

Vstupenka zdarma na konferenci "Web 2.0" 21. května

21. května pořádá DCD Publishing v Praze konferenci „Web 2.0 – revoluce či chiméra“. Název otřelý, zato obsah zajímavý: Charakteristiky a vlastnosti Web 2.0 * koncentrace dat a web jako platforma * změna komunikačního modelu – nástup komunikačních principů „many to many“ * smývání hranice mezi konzumentem a producentem * Wiki systémy (systémy vytvářené komunitou nebo veřejností) * mashup (vytváření služeb skládáním jiných služeb, veřejná API) * reputační systémy * long tail (nabízení a prodej pr
7. 5. 2009 20:18 (aktualizováno)

OpenMeeting 30.4. na téma Silverlight (a Flash/Flex)

Poslední čtvrtek v měsíci je již tradičně ve stylu Open. Ráno se tak můžete zdarma nasnídat a poznat pár nových tváří z IT, marketingu, HR a médií ve Starbucks (via www.opencoffe­e.cz). Večer na OpenMeetingu můžete pro změnu poznat evangelisty z Microsoftu, Adobe a dalších firem a poznat to nejlepší ze Silverlightu a Flashe/Flexu. To vše okořeněné vysvětlením vývoje v PHP pro Silverlight a nakonec dochucené diskuzí a networkingem.

Jak na firemní využití Twitteru

Většina mých známých z businessu považuje Twitter (a podobné tzv. mikroblogovací služby) za ztrátu času. Pokusím se proto vysvětlit jak na něm vydělat. Twitter je internetová stránka, či spíše služba, kterou můžete využít: k informování svých přátel, zákazníků, veřejnosti k jejich sledování či sledování nějakých událostí či firem k rešerši toho, co se o vás či o tom co vás zajímá píše
27. 2. 2009 7:56 (aktualizováno)

Tři způsoby volání do Benety zdarma

Naši zákazníci a partneři mají několik možností, jak nám volat zdarma. Nicméně hlavním motivem tohoto článku je upozornit čtenáře na to, jaké jsou možnosti internetové telefonie a protokolu ENUM. Technická podpora je dostupná přes Skype Naši zaměstnanci i ústředna přijímá hovory přes SIP od dubna 2008 podporujeme přijímání hovorů přes ENUM

Jednoduchý ugprade iPhone první generace na verzi 2.1

Máte-li „starý“ iPhone s verzí software 1.x, doporučuji upgrade na verzi 2.1. (oproti verzi 2.0. jde již o celkem odladěnou verzi). Pokud máte originální neupravovaný software, jednoduše použijte tlačítko upgrade ve vašich iTunes (pravděpodobně budete vyzvání k upgrade iTunes na verzi 8 – to udělejte).

Jak na co nejjednodušší vzdálenou technickou podporu?

Představte si, že jste ajtík (dále jen zachránce), který musí čas od času někomu (dále jen tonoucí) poradit s ovládáním počítače. Dříve či později přijdete na to, že navigovat po telefonu stylem „teď klikni na tlačítko XY, pak na záložku.. aha, jo počkej, ty jsi někde jinde než já“ není úplně ono.
15. 7. 2008 20:23 (aktualizováno)

Tak se nám prý šíří ten Junikod, paní Mullerová

Podle statistik Googlu zažívá znaková sada Unicode v posledních dvou letech ve vodách internetu veliký boom (viz graf). Určitě na tom máme i my svůj díl – naše projekty jsou v Unicode kódovány od listopadu 2006. Ty jo, to to letí !
9. 5. 2008 22:56 (aktualizováno)