Hlavní navigace

Občasník společnosti BENETA.cz - Články označené nálepkou Dění na Internetu

Co mají konference na západě a ty české ne?

Můj minulý příspěvek o zpřístupnění záznamů z konference splnil svůj cíl – vyvolal polemiku a zamyšlení. (Naleznete ho zde: vstupenky-na-ctvrtecni-konferenci-web-analytics-s-80-slevou). Právě jsem se na jednu velkou zahraniční konferenci registroval a moc se mi líbí, jaké úrovně registrace nabízejí. Mimochodem – i ta nejlevnější úroveň (tzn. zdarma) obsahuje přístupy k audiozáznamům.
11. 8. 2009 20:04 (aktualizováno)

Vstupenky na čtvrteční konferenci Web Analytics s 80% slevou

Ne, tentokrát žádné vstupenky. Uvedený titulek je jen navoněný bezový kvítek, který Vás měl upoutat, donutit k zamyšlení a také k následné reakci v komentářích. Ale k věci. Čvrteční konference Web Analytics vypadá moc fajn. Bohužel se jí však nemohu zúčastnit. Za video či alespoň audiozáznam jsem ochotný zaplatit. Řekněme 1.000,– Kč, ale klidně i 2× tolik.

Vstupenka zdarma na konferenci "Web 2.0" 21. května

21. května pořádá DCD Publishing v Praze konferenci „Web 2.0 – revoluce či chiméra“. Název otřelý, zato obsah zajímavý: Charakteristiky a vlastnosti Web 2.0 * koncentrace dat a web jako platforma * změna komunikačního modelu – nástup komunikačních principů „many to many“ * smývání hranice mezi konzumentem a producentem * Wiki systémy (systémy vytvářené komunitou nebo veřejností) * mashup (vytváření služeb skládáním jiných služeb, veřejná API) * reputační systémy * long tail (nabízení a prodej pr
7. 5. 2009 20:18 (aktualizováno)

OpenMeeting 30.4. na téma Silverlight (a Flash/Flex)

Poslední čtvrtek v měsíci je již tradičně ve stylu Open. Ráno se tak můžete zdarma nasnídat a poznat pár nových tváří z IT, marketingu, HR a médií ve Starbucks (via www.opencoffe­e.cz). Večer na OpenMeetingu můžete pro změnu poznat evangelisty z Microsoftu, Adobe a dalších firem a poznat to nejlepší ze Silverlightu a Flashe/Flexu. To vše okořeněné vysvětlením vývoje v PHP pro Silverlight a nakonec dochucené diskuzí a networkingem.

Jak zabránit vysokým poplatkům z a) mezinárodních plateb b) z Premium SMS

a) poplatky z mezinárodních plateb Poplatky min. 400,– Kč za bankovní převod při ideálních podmínkách (z EU do EU, z euroúčtu na euroúčet atp) mi přijdou jako zlodějna. Zakládat účty v zahraničních bankách a pak peníze jednou za čas přeposílat do ČR zase proti zdravému rozumu. Zvažovaná řešení: PayPal? Ne. Má poplatek v našem případě 3,4%  (viz evropské poplatky PayPal).
22. 1. 2009 0:52 (aktualizováno)

Jak na firemní využití Twitteru

Většina mých známých z businessu považuje Twitter (a podobné tzv. mikroblogovací služby) za ztrátu času. Pokusím se proto vysvětlit jak na něm vydělat. Twitter je internetová stránka, či spíše služba, kterou můžete využít: k informování svých přátel, zákazníků, veřejnosti k jejich sledování či sledování nějakých událostí či firem k rešerši toho, co se o vás či o tom co vás zajímá píše
27. 2. 2009 7:56 (aktualizováno)

Jaké budou dopady krize na webdeveloperskou firmu?

Pokud se to ještě nestalo, tak „krizi“ jistě webdeveloper pocítí. Ale ne vždy to musí být negativní dopady, naopak. Pokud má daná firma vyvážené portfolio zákazníků a smysluplnou diverzifikaci, tak se prostě jen přizpůsobí změnám na trhu (které se zcela určitě dějí, jelikož firmy i jednotlivci opravdu mění své chování). „Krize“ se pro ni stane jen dalším z řady flexibilních přizpůsobení turbulentnímu prostředí, které je v tomto oboru beztak součástí pravidel hry.
2. 12. 2008 0:56 (aktualizováno)

Vyhrajte VIP vstupenky na WebExpo 2008

Věnujeme dvě VIP vstupenky tomu, kdo jako první a sedmý vloží komentář k tomuto článku. Jde zřejmě o poslední legální způsob jak se k nabídce cca 60ti přednášek dostat, jelikož registrace je již z kapacitních důvodů uzavřena. Pokud nevyhrajete, nebuďte smutní, mám pro Vás např. tyto alternativy (vše zdarma)…

OpenMeeting na téma: Reálné využití virtuálních světů (např. SecondLife)

Pro téma nejbližšího workshopu neformálního sdružení OpenMeeting.biz nás inspirovaly jednak první narozeniny českého SecondLife města Bohemia (což je vhodný čas na rekapitulaci), ale zejména několik článků zveřejněných v poslední době, které se neshodnou na tom, k čemu je vlastně nějaký virtuální svět dobrý.
10. 10. 2008 16:31 (aktualizováno)

OpenCoffee: Snídaně zdarma ve Starbucks již tento čtvrtek

Od září se stěhujeme. Ne Beneta, pokud vím ani Nikola Rafaj, ale OpenCoffee. Budeme se nově potkávat ve Starbucks Coffee v Praze na Malostranském náměstí. Takže nezapomeňte, že už nemáte jezdit na Anděl, ale na Malou Stranu. Akce je otevřená všem, výměnou za vizitku a (volitelné) přihlášení na Facebooku. Také se můžete přihlásit do skupiny OpenCoffee Club Prague na Facebooku nebo přihlásit k odběru novinek z webu OpenCoffee.cz přes RSS.
22. 9. 2008 21:38 (aktualizováno)