Ten nadpis jsem si půjčil z Červeného trpaslíka. Důvodem je fakt, že oproti nadpisům jinde, je to docela trefné přesto o něco méně děsivé. Je to totiž mnohem méně uvěřitelné.
V Británii odsoudili dva lidi za to že odmítli vydat klíč k zašifrovaným datům. Vzpomínám si, že jsem tento problém naťukl zde na Lupě. Tehdy z toho byla bublina vedle rozhovoru. Teď už někdo nejspíš bručí.
Ponechám stranou jak je zákon nutící někoho vydat něco co ani nemusí znát nebo vlastnit, nesmyslný. Trošku to připomíná proces s čarodějnicí. Pokud si nevinná je to křesťanská smrt a pokud ne nic se ti nestane, tak budeš sťata a upálena. Nebo tak něco.
Celé je to ještě tak jednoduché, že v podstatě stačí někomu poslat Emailem soubor s nějakým hezky peprným názvem. Který bude řekněme prohnaný PGP nebo třeba to bude disk vytvořený TrueCrytem. Jakožto věci znalí odborník vím, že pokud je šifra dostatečně dlouhá (myšleno klíč) tak skutečně nemá policie v rozumném čase (měsíce až roky) šanci dostat se dovnitř. Tedy přečíst si data.
Výsledek je prostý jako násobilka.
Já pošlu Email a udání (obojí jsem schopný udělat tak, že po sobě nezanechám jedinou stopu (těžce ale jde to). Pak už jen počkám až policie sebere osobu, kterou jsem udal. A mám o dní jistojistě klid. Sice se může bránit, že heslo nezná. Ale co už trest dostane tak jako tak.
Mimochodem proč fašos? Nevím, ale mám dojem, že právní zřízení kde se za to, že neprásknu sám sebe dává flastr je při nejmenším fašistický stát.
Nechápu tuto větu:
"Pokud si nevinná je to křesťanská smrt a pokud ne nic se ti nestane, tak budeš sťat a upálena."
Nestačí jen něco napsat, ale je potřeba si to po sobě i přečíst a opravit chyby, a to tím spíš, když něco píšete "rozladěn" (což byl asi tento případ - a vůbec se Vám nedivím).
webdev: uteklo jedno pismenko (opraveno)
Souhlasím. Je příšerné, že podobné věci sem, do bývalých vazalských států SSSR, přicházejí z "bašt demokracie" - zejména USA a Británie. George Orwell musí v hrobě rotovat jak turbína. Je ještě vůbec "kam zdrhnout", přátelé? Na ulicích nás sledují kamery (ba co víc, přímo do domovů "problémových" rodin v Británii se ve velkém instalují kamery), v práci šéf může sledovat doslova stisknutí každé klávesy na počítači - a je to legální (tedy podle logiky: nechceš štenici? Nemusíš. Ale ve firmě pak pro tebe nebude místo). Většina transakcí probéhá elektronicky, tedy pod dozorem. Mobily zaznamenávají naši polohu, loguje se odkud/kam které číslo volalo. Kyslík, Vodafone a jiní blokují vybrané webové stránky (samozřejmě, technicky vzato se to asi dá se obejít třeba přes TOR, ale štve mne ta drzost). A teď dokonce chtějí trestat ten malý, zašiifrovaný kousek soukromí na disku? Tajné služby, vlády a korporace shodně tvrdí, že je to pro naši bezpečnost, pro naše dobro. Chovají se k nám jako k bandě harantů a kdo protestuje, je extremista. Ne dámy a pánové, tohle NENÍ svoboda. Pro tohle se opravdu na Václaváku před dvaceti leti necinkalo klíčema.
Autor si neklade za cíl být nejlepší, snaží se, ale poukazovat na nešvary doby. Hledá pravdu jak v životě tak v PHP a jinde. Fotografuje, maluje, skládá a píše. To poslední mu sice příliš nejde, ale nějak se vyřvat musí. Má zkušenosti s realitním a kapitálovím trhem. Programování a navrhováním krytických částí aplikací. Řízením projektů a chrlením unikátních nápadů.
Přečteno 23 721×
Přečteno 18 866×
Přečteno 17 761×
Přečteno 16 750×
Přečteno 13 493×