Hlavní navigace

GDD - Google Developer Day 2009 ohlednutí

8. 11. 2009 22:07 (aktualizováno) webdev

Malé ohlédnutí za proběhlou akcí (GDD). Chtě nechtě musím srovnávat s ročníkem 2008. Co se týká obsahu přednášek jsem spokojený. I když před rokem to bylo lepší. Hlavně poutavější.

Ohledně organizace, není co vytknout. Ta byla zvládnutá dobře. Jen ten ročník 2008 byl celkově zábavnější, možná je to jen pocit, ale byl.

Pokud můžu využít názoru dalších účastníků, byl problém hlavně ve velkém procentu anglických přednášek a to i těch označených 101 (Tedy úvod do problematiky). Méně zkušení posluchači se pak snadno ztratili.

Pak jsem trošku nepochopil zakončení Úvodního povídání. Dozvěděl jsem se od něj, že mu říkají Sten. Taky, že má příšerně (rusky) znějící přízvuk(to RRrrr bylo pekelné), ale jinak nic. Prostě si přihřál polívčičku. Další nepochopení byl Petr Petřek Honza Řežab (nebo jak se ten člověk jmenuje), jeho povídání o Lokole krom kvádra ničím neoslnilo. Příště bych dal přednost něčemu zajímavějšímu a ne modní přehlídce.

Co bylo tentokrát víc na očích byl stánek GUGu a docela milá skupinka lidí od Googlu (celkem dobře se dalo pokecat a lecos se dozvědět).

Celkově nejlepší přednáška byla o GEO aplikacích. Nejen poutavá, ale i plná novinek. Na druhém místě povídání o Wave a HTML 5.

Snad bude za rok více českých povídání (hlavě ty úvody). Rozhodně se budu těšit.

PS: Jo taky jsem soutěžil a musím říct, že ti co vyhráli měli už v 9 hodin náskok cca 60 bodů, nakonec se ukázalo, že přišli spolu a že se znají. trošku to zasmrdělo, protože náskok stovky bodů byl dost demotivující pro hodně zájemců. Hodně lidí spekulovalo, že v tom je něco divného.

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).