Hlavní navigace

Management Blog Petra Šnajdra

 • Atlas.cz uzavřel s Prima TV partnerství na velkém televizním projektu letošního roku

  Atlas a Prima spolupracují na velké televizní soutěži „Ber nebo neber“. „Deal or no Deal“, jak se soutěž jmenuje v zahraničí, je jednou z nejúspěšnějších soutěží světa. A kdy vše vypukne? Na obrazovkách TV Prima a na Internetu prostřednictvím Atlasu bude možné soutěž sledovat již v průběhu února. Aktualizace: oficiální web soutěže
  12. 2. 2007 0:02 (aktualizováno)
 • Konečně pořádný dárek pod stromeček

  Už jste si napsali co by jste chtěli najít pod stromečkem? Není mnoho dárků pro opravdové muže a opravdové ženy. Pro ty, kteří rádi vzhlíží k oblakům, stejně jako kdysi bratři Wrightové, bych tu ale přeci jen pár tipů měl. Co třeba vyhlídkový let nadzvukovým stíhacím letounem? Rezervace přes Internet online :)
  3. 10. 2007 21:14 (aktualizováno)
 • Jaký tržní podíl má vaše služba v počtech uživatelů?

  Minulý týden jsem uveřejnil statistiku, která graficky zobrazuje vývoj části portálového trhu – konkrétně portálových homepage. Spočítat si takový poměr je jednoduché u kterékoliv služby měřené NetMonitorem a my se podíváme jak si takový graf můžete snadno a rychle nakreslit sami. Sledovat vývoj trhu lze dle řady kriterii. Sledování poměru unikátů je jeden ze způsobů. Ve chvíli, kdy si takovýto poměr zakreslíme do grafu, můžeme vidět nejenom krátkodobý vývoji, ale za určitých okolností i trendy.
  7. 12. 2006 12:14 (aktualizováno)
 • Tržní podíl HP Atlasu i Seznamu roste, Centrum ztrácí

  Vývoj návštěvnosti portálových domovských stránek se pomalu začíná měnit. Tržní podíl v denních unikátech (cookies) roste u Seznamu i Atlasu. Podíl domovské stránky Centra klesá. Oproti Seznamu klesá Centrum dokonce již od počátku roku 2006. Kde to můžete zjistit? Stačí se podívat do veřejných statistik NetMonitoru a nakreslit si graf.
 • Ocenění Atlasu za TV spoty s Petikem a Pepíkem

  Série televizních spotů Atlasu s Petrem Čtvrtníčekem a Josefem Poláškem v roli majitelů autoservisu byla oceněna cenou Metro Zlatá Pecka. Je to ocenění nejenom pro Atlas, ale i pro agenturu Wunderman, která scénky o Péťovi a Pepíkovi vytvořila. 8,9 bodů získala tato reklama i v hodnocení iStrategie jakožto nejlepší TV spot v září 2006.
  20. 11. 2006 23:40 (aktualizováno)
 • William H. McRAVEN: Speciální operace

  Nakladatelství Jota mě příjemně překvapilo druhým českým vydáním knihy Speciální operace od Williama H. McRavena. Jedná se o jednu z nejlepších knih, které jsem v posledních letech četl a můžu jen obdivovat McRavenův smysl pro detail a snahu se ho dopátrat. „Jak může malá skupina vojáků zaútočit na číselně mnohem početnějšího protivníka, který ji očekává v opevněném ochranném postavení, a mít přesto naději na úspěch…
  13. 11. 2006 7:48 (aktualizováno)
 • Neformální foto týmu a nový update map

  Včera večer jsme spustili další update nových map. Kromě spousty drobných oprav a technických vylepšení betaverze, se podařilo přidat i několik nových funkcí. Tou nejvýznamnější jsou GPS souřadnice. Hvězdný tým nových Atlasích map Veronika také umístila na oficiální blog mapového projektu foto celého týmu. Moje fotografie není sice tak dobrá jako ta z oficiálního blogu, ale je mnohem bezprostřednější – takříkajíc z „natáčení“. Projekt map je jedním z nejnáročnějších portálových projektů…
  10. 11. 2006 9:05 (aktualizováno)
 • Špetka koření ze zákulisí projektu nových Atlasích map

  Minulý týden jsme spustili první veřejnou betaverzi map. Mnohem lépe využívá plochy prohlížeče a má také o něco vylepšené ovládání. Ač se jedná teprve o betaverzi, můžete si ji vyzkoušet a případně nám dát vědět co by jste chtěli mít ve finální verzi. Sídliště Stodůlky. Na leteckých mapách zajímavý pohled pro svoji pravidelnost
  6. 11. 2006 21:12 (aktualizováno)
 • Atlas vs. Centrum - 1:0 pro nás

  Minulý měsíc byl poměrně zajímavý a tak jsem ho prožil v napětí jak budou vypadat statistiky návštěvnosti portálů. Atlas těsně na konci srpna spouštěl novou homepage, Přepni.cz a také jsme představovali naši spolupráci s ICQ. Konkurenční Centrum.cz také vyšlo ven se svojí novou domovskou stránkou a několika dalšími službami.
 • Skunčí dílny II. - Létající robot startující z mořských hlubin

  Na podzim roku 2005 pootevřel Lockheed Martin dvířka do svých plánů a představil několik vizí, které se snaží uvést v život Skunk Works, vývojová a výzkumná divize firmy. Tvůrce legendárních špionážních letadel jako U-2, SR-71 Blackbird a nebo neviditelné stíhačky F117A tak poodkryl něco málo z toho co se v následujících letech může stát samozřejmostí.
  18. 9. 2006 23:47 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).