Hlavní navigace

Management Blog Petra Šnajdra

 • Lze slepě věřit statistikám NetMonitoru?

  Už víc jak týden přemýšlím zdali NetMonitor ve své touze „zachránit co se dá“ nechtě nezpochybnil důveryhodnost měřených dat. 2 března mezi 5 a 8 hodinou došlo k výpadku infrastruktury ISP přes něhož je služba připojena k Internetu. Uvedená hláška mě zaujala na tolik, že mne napadlo hned několik dalších otázek směřující k důvěryhodnosti takových výstupů.
  11. 3. 2006 9:43 (aktualizováno)
 • Letecké fotografie raketových základen protivzdušné obrany v okolí Prahy

  Diskuse k tomuto článku byla uzavřena. Lze v ní, ale pokračovat na těchto stránkách s názvem raketové základny. Zkoušel jsem v betaverzi nových Seznam Map hledat protiletadlové raketové základny v okolí Prahy. Těch kdysi vybavených raketami S-75 Dvina (SA-2 Guideline) a S-125 Něva (SA-3 Goa) je tu požehnaně. S-200 (SA-5 Gammon) a S-300 (SA-10 Grumble) poznalo jen několik málo. Překvapilo mě jak je hledání jednoduché i v oblastech kde jsem nikdy nebyl a jsou pro mne neznámé.
  5. 3. 2012 11:58 (aktualizováno)
 • Mapy pohledem satelitu, z letadla, ptačím okem a co tak přímo z ulice?

  Když tak pozoruji snahy Microsoftu okolo Windows Live!, nemůžu se ubránit pocitu, že to bude buď jedno velké demo a nebo budoucí opravdová pecka. Po „ptačím pohledu“ přišla další novinka: StreetSide Edition. Co že to je? Prostě pohled na mapu z pohledu řidiče automobilu nebo chodce. Je to jen hezké demo, které hezkým demem navždy zůstane? Možná, ale pár příležitostí tu je.
  7. 3. 2006 22:59 (aktualizováno)
 • Google do každého mobilu

  Google se nijak netají, že mobilní komunikace považuje za jednu z oblastí, které vnímá jako klíčové. Minimálně od roku 2004 prezentuje parciální záměry v této oblasti, které minimálně u nás nejsou nějak jasně viditelné. Alespoň zatím. Technologicky sice jsou prezentovány zajímavé kousky související s nákupy, mapami a v poslední době i zpravodajstvím a blogováním.
  6. 3. 2006 23:40 (aktualizováno)
 • Chcete pracovat pro Google? Vint Cerf vám to vysvětlí

  Vint Cerf je na Internetu a i mimo něj pan někdo. Konečně byl to on kdo stál u zrodu rodiny protokolů TCP/IP a tedy Internetu samotného. A není to tak dávno co svět udivil tím svým nástupem do Google. Nyní jezdí po Británii a hledá nové Googlers po univerzitách. V minulém roce založené Research & Development centrum v Londýně si žádá své. Zdejší GooglePlex jsou kanceláře a laboratoře pro zpracování nových nápadů a idejí. Alespoň taková je představa Google…
  7. 3. 2006 7:31 (aktualizováno)
 • Virtuální disk zdarma přímo od Google aneb návrat ztracené myšlenky

  Když Google spustil GMAIL, byla to výzva. Tolik místa a využít ho jen pro maily? A tak vzniklo několik virtuálních souborových systémů, které se snažily využít prostoru, který freemail Google nabízel. Ten postupně rostl do dnešních 2,7 GB a stále roste. Spolu s tím rostla nechuť Google tolerovat takové způsoby zneužití jeho služeb a začal se snažit jim bránit. Možná, že se časy GDrive vrací zpět. Dobrá zpráva pro uživatele, horší pro ty, kteří se rozhodli Google následovat.
  6. 3. 2006 22:25 (aktualizováno)
 • Priority Google do roku 2006

  Google na Analyst Day 2006 prezentoval své výsledky, strategické cíle a priority. Jak se společnosti dařilo, co očekává a jak vidí svoji budoucnost? Jaké otázky si pokládá? Jak si stojí? Vše se dá shrnout několika slovy – optimismus je stále na místě, přesto hledáme nové trhy a snažíme se více získat z těch stávajících. Náš potenciál ještě nebyl zdaleka vyčerpán a nebude ani během roku 2006. Toliko zprává z analyst day 2006, který byl průřezen tím co se společnosti podařilo a čeho by ráda dosáhl
  5. 3. 2006 15:22 (aktualizováno)
 • Návštěva v jámě lvové: Centrum.cz a Aktuálně.cz

  Restaurace Jet Set, Praha – Smíchov, 23:58 středoevropského času. Prst premiéra Paroubka se blíží ke klávese start. Ozve se tiché klepnutí, které v zápětí zanikne ve všeobecném veselí. Malý krok pro lidstvo, velký pro český Internet a obrovský pro Centrum.cz. Ten čas právě nastal. Je prvního listopadu 2005. Den právě začíná, ale do rána je ještě daleko …
  8. 7. 2007 23:08 (aktualizováno)
 • Nejtajnější místa České republiky veřejně zpřístupněna

  Seznam.cz na svých mapách odtajnil největší raketovou základnu protivzdušné obrany státu. Můžete si tak detailně prohlédnout jinak nepřístupná místa, která měla chránit naše území. Místa, která ještě před několika lety byla vybavena střelami S-200 VEGA s udávanou pravděpodobností zničení cíle až 0,96 až 0,99. Základna si prý poradila i s neviditelnými letouny a raketa odtud vypálená mohla být během 3 minut nad územím Německa …
  17. 7. 2007 14:12 (aktualizováno)
 • Valentýnka pro Google

  Snahy některých společností proniknout na čínský trh sebou nesou některá rizika na která naráží i jinak zbožňované společností jako je Google. Zřejmě proto, že značka Google je vnímána jako lovemarkem, prezentovali své protesty Studenti za svobodný Tibet právě na 14. února – na Svatého Valentýna.
  18. 2. 2006 13:23 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).