Hlavní navigace

Nechte si svůj e-e Asus

24. 10. 2007 21:09 (aktualizováno) koppel

Tímto volně navážu na svůj předchozí článek o Asusu EEE, který se mi tak dlouho líbil, až se mi líbit přestal. To je u mne poslední dobou docela opakovaný jev u nových produktů a dá se to hodnotit jako velké plus marketingových agentru, které zjevně dokáží vyvolat zájem o něco, co vlastně nakonec zase tak nechci. Na druhou stranu jejich velké mínus je to, že nedokáží ten zájem udržet dost dlouho než si to koupím nebo ten bazmeg alespoň stihnou vrhnout na trh.

Takže po tom, co EEE Asus stojí poněkud jinak než měl a za to obsahuje poněkud méně výbavy, už není na vánočním wish listu. S vědomím této pomíjivosti na něm asi nebude ani to zařízení, jehož produktový leták mi dnes přistál v mailu. Podělím se o informace o něm s vámi spíše s edukativních důvodů. Pointu vyzradím dopředu: pokud přijdete s něčím novým, tak se vždycky rychle najde někdo, kdo to dokáže vyrobit lépe nebo alespoň levněji.

Asus EEE 4G mivvy UM400
CPU 900 MHz Celeron M ULV 353 VIA C7 M ULV 1 GHz
RAM 512 MB 768 MB
displej 7" 800×480 6.5" 800×480
HDD 4 GB SSD 30 GB HDD
bezdráty wifi wifi, bluetooth
dráty 10/100 ethernet
rozšiřitelnost USB, MMC/SD/MS USB, MMC/SD
webkamera 0.3 Mpx 0.3 Mpx

rozměry
výdrž
OS
cena

920 g
3–4 hodiny
Linux
asi 10.000 Kč s DPH, u nás nedostupné

720 g
4–5 hodin
DOS (Linux)
asi 20.000 Kč s DPH, dostupné nyní

Takže tak. Je velkou otázkou, zda dvojnásobná cena vyváží určitý rozdíl ve výbavě a výrazný v dostupnosti. Asustek to nevytrhne každopádně. To je firma, která vyrostla do obřích rozměrů a patří jí budoucnost ať už vyrábí pod svým nebo jiným jménem. Aktuálně prodává jedno EEE každé 2 sekundy, ale samozřejmě ne u nás. Neříkám, že mivvy tu bude díky tomu mít nějaký zářný úspěch, ale pro mě to ukazuje jedno: chceš-li prodat, prodávej hned. A chceš-li prodávat dlouho, tak musíš všechny trumfnout výrazně víc a vymyslet to někde jinde než na východě, kde to od tebe kamarádi rychle obšlehnou (viz ovocnářská firma).

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).