Hlavní navigace

Google do každého mobilu

6. 3. 2006 23:40 (aktualizováno) Petr Šnajdr

Google Mobile

Google se nijak netají, že mobilní komunikace považuje za jednu z oblastí, které vnímá jako klíčové. Minimálně od roku 2004 prezentuje parciální záměry v této oblasti, které minimálně u nás nejsou nějak jasně viditelné. Alespoň zatím.

Technologicky sice jsou prezentovány zajímavé kousky související s nákupy, mapami a v poslední době i zpravodajstvím a blogováním.

Sony Ericsson K610, K790 a K800 budou nyní prodávány s aplikací na blogování, která bude úzce propojena s integrovaným foťákem. Obdobně K510, Z530 Clamshell a K310 mají být těmi pravými.

Přístup bude také nově ke Google News a Google Search. Vyhledávání via Google bude současně preferováno na všech mobilech Sony Ericsson.

Obdobně Vodafone uzavřel spojenectví s Google ve vyhledávání v jeho Live! 3G síti. Spolupráce funguje na podílu z obratu ve vyhledávání.

Podobně je na tom již nějaký ten pátek německý T-Mobile, který si vše prý pochvaluje. Uživatelé prý mají snazší cestu k Internetu a začali ho více používat. Těžko říct. Google se každopádně snaží hrát se všemi stejně a tak po velkých operátorech a několika výrobcích, mimo jiné i Motorole, je nyní na řadě spolupráce s Nokií a Samsungem. Alepoň se to očekává.

Sdílet