Hlavní navigace

Co se dělo v Second Life – březen 2008

25. 4. 2008 13:34 (aktualizováno) Petr Ocásek

Březen byl měsíc internetu a internet je také Second Life. A co zajímavého se tedy v tomto měsíci dělo v československém Second Life? To vám napoví naše následující rekapitulace.

  1. Virtuální kurzy angličtiny
  2. Reálný sraz
  3. Nový partner v Bohemii – VÚPS
  4. Odměněné články

Virtuální kurzy angličtiny

Každý březnový víkend jsme pořádali pilotní kurzy výuky angličtiny v Second Life. Našim záměrem bylo představit veřejnosti další možné využití tohoto virtuálního světa a ověřit, jaké má virtuální výuka charakteristiky. O našich zkušenostech a poznatcích vás budeme informovat v samostatné zprávě, kterou zveřejníme na portále www.secondlife­.cz. Pro představu uvádíme nyní ve zkrácené podobě dojmy některých studentů. Johnie Martynov:" Bylo to dobré, veselé, užitečné, i když trochu nezvyklé, ale bylo toho málo pro mou na jazyky dřevěnou hlavu". Bobik Gumbo:„Zajímavá zkušenost, bohužel ve větší skupině chybí skutečná přítomnost ostatních a vznikají prodlevy“. Janea Oconnell: „Hodiny mě opravdu bavily a myslím, že jsem se také hodně věcí naučila nebo v případě, že jsem je dřív uměla, tak procvičila“.

Reálný sraz

I někteří virtuální lidé touží po reálném seznámení se a pro ně jsme připravili společné setkání. První reálný sraz virtuálních obyvatel a příznivců Second Life proběhl v sobotu 29. března v Praze. Příjemným překvapením bylo, že přišlo i několik zájemců, kteří zatím svého avatara zatím nemají, chystají se ho založit a přišli se nejdříve podívat jak reálně virtuální lidé vypadají. Z plánovaných dvou hodin se sraz protáhl téměř na čtyřnásobek a účastníci srazu odcházeli se spokojenými úsměvy ve tváři. Reportáž ze srazu je umístěna na portále www.secondlife.cz.

Nový partner v Bohemii – VÚPS

I v březnu jsme ve městě přivítali nového partnera. Je jím Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a.s., který nabízí obyvatelům Bohemie ojedinělou aktivitu – možnost uvařit si vlastní virtuální pivo. Výsledky práce VÚPS využívají převážně pivovary, nicméně i pro koncové zákazníky má VÚPS připravenou jednu specialitu. Jedná se o pivo v prášku, které je možné „uvařit“ v jakékoli kuchyni. A právě motiv této aktivity byl přenesen do Second Life a dá se s trochou nadsázky říci, že kdo zvládne namíchat a uvařit pivo v Second Life, zvládne jej stejným způsobem uvařit i v reálném světě. Tak tedy experimentová­ní zdar.

Odměněné články

V březnu jsme také odměňovali příspěvky na webu www.secondlife.cz. Nejzajímavějším článkem byl vyhodnocen článek Zuzy Ritt, jako překlad článku s českým názvem „Historie Second Life“. Odměna 500 lindenů dále náleží třem autorům vybraných příspěvku v blogu. Do užšího výběru se dostalo sedm zajímavých blogů a z nich byly vybrány následující. Článek o novém oblečení a o životě v Bohemii od Vandy Puchkiny s názvem „Oblečení“, článek Noama Badea o digitální katastrofě „Apokalypsa? Děkuji pěkně…“ a aprílový vtípek od Johnnie Martynova, který jej zákeřně pojmenoval jako „Zápis z jednání rady místa dne 31.3.2008“. Všem odměněným gratulujeme.

Přeji hezký vstup do jarního období a těším se na setkání jak v SL, tak případně i na dalším ze srazů v RL.

Martin Dvořák

alias Martin Duncker – starosta Bohemia

www.secondlife.cz

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).