Hlavní navigace

Co se dělo v Second Life – říjen 2007

8. 11. 2007 10:42 Petr Ocásek

Vážení příznivci Second Life,

říjen letošního roku je z pohledu Second Life dalším úspěšným měsícem. Co se tedy dělo v ČR i ve světě?

1) Říjnové statistiky a události
2) Psali jsme na www.secondlife.cz
3) Československé město BOHEMIA v záři reflektorů


Říjnové statistiky a události
I v říjnu 2007 rostly všechny kvantitativní ukazatele týkající se populace obyvatel Second Life. Celkový počet obyvatel překonal hranici 10,5 milionu, vzniklo 499 nových ostrovů a téměř 50tis. obyvatel virtuálního světa z něj mělo příjem.

Československá Second Life komunita se za říjen zvětšila zhruba o dalších 20%, rostl i počet registrovaných uživatelů na portále www.secondlife.cz i počet členů ve skupině -secondlife.cz- přímo v prostředí Second Life. Podle oficiálních statistik je Česká republika na 36 místě na světě v počtu aktivních avatarů. Slovensko obsadilo 69 příčku.


Psali jsme na www.secondlife.cz
V prvním říjnovém článku jsme oznámili ustanovení Rady města Bohemia, po čemž následoval méně radostný článek týkající se zavedení DPH do Second Life. Zmínili jsme se i o virtuálním koncertním vystoupení a o nové hře v rámci Second Life s názvem I AM LEGEND. Z technického pohledu jsme probírali lehké verze klientů pro Second Life a oznámili jsme zavedení odborného helpdesku pro návštěvníky Bohemie, který podporuje společnost Telefonica O2. V posledním říjnovém týdnu byl oznámen vstup Českého rozhlasu do Second Life a prohloubení spolupráce s Rádiem Wave. Nezapomněli jsme ani na zábavu a tak vznikl článek, který sloužil jako pozvánka na Helloweenskou párty, virtuální svatbu a první ukázkovou lekci výuky angličtiny.


Československé město BOHEMIA v záři reflektorů
Říjen Bohemii přál velkou mediální pozornost. Hned v prvním týdnu vyšlo několik článků v tištěných médiích (Czech Business Weekly, Právo, Lidové noviny), které následovala tisková konference k oficiálnímu otevření města. Konference vyvolala další zájem o Bohemii a vyšly nové články (Strategie, 100+1, Právo). Mezitím se již připravoval letošní Invex, kde se Second Life stal hlavním tahákem stánku Českého rozhlasu, který na Invexu ohlásil oficiální vstup do Bohemie. Tato informace se opět velmi rychle dostala jak na internetové zpravodajské servery, tak do éteru, což mělo za následek přírůstek nových obyvatel ve městě.

Stejně tak jak roste popularita města, roste i snaha Rady města dělat město pro obyvatele zajímavější. V Bohemii se tedy již odehrály dvě virtuální svatby, slavil se Helloween, vyučovala se angličtina a byla zavedena uživatelská podpora. I na další měsíce je připraveno několik zajímavých akcích, na kterých určitě nesmíte chybět.


Těším se na setkání v Second Life,


Martin Dvořák
alias Martin Duncker – starosta Bohemia
BENETA.cz, s.r.o.
www.secondlife.cz

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).