Hlavní navigace

Co se dělo v Second Life – listopad 2007

8. 12. 2007 16:05 (aktualizováno) Petr Ocásek

Vážení příznivci Second Life,

i v listopadu Vám přinášíme zajímavosti z prostředí Second Life:

1) Listopadové statistiky a události
2) Psali jsme na www.secondlife.cz
3) Co se připravuje?


Listopadové statistiky a události
Do konce listopadu letošního roku vyzkoušelo Second Life již více jak 11 milionů lidí na celém světě a bylo přidáno 563 nových ostrovů. Celkově je nyní v Second Life již 11.435 ostrovů vlastněných virtuálními obyvateli.

Návštěvnost československého Second Life se od minulého měsíce opět navýšila a to o 32%. O 27% narostl počet registrovaných uživatelů na portále www.secondlife.cz a o 22% počet členů skupiny patřící k československému městu Bohemia. Listopad byl z tohoto pohledu v České a Slovenské republice dalším rekordním měsícem v řadě.


Psali jsme na www.secondlife.cz
Měsíc jsme započali článkem o spolupráci s Mezinárodním festivalem Enter pořádaným v ulicích Prahy paralelně s náměstím ve virtuálním městě Bohemia. V Bohemii jsme v listopadu uspořádali i Staropramen kulečníkový turnaj, první virtuální výstavu v budově Telefónica O2 a s podporu Českého rozhlasu přenos živého koncertu z pražského klubu na náměstí Bohemie. Československé virtuální obyvatele jsme pozvali i na nově postavený ostrov skupiny J&T, kde vznikl i stadion fotbalového klubu AC Sparta Praha. V jednom z listopadových článků jsme se na Second Life podívali i z pohledu studentů. Ke konci měsíce jsme vyhlásili v Bohemii zimu a v posledním článku apelovali na všechny zájemce, kteří se chtějí zdarma zúčastnit virtuálních kurzů angličtiny.


Co se připravuje?
Prosinec je měsíc vánoční a i československý Second Life bude žít do konce roku poklidným životem. Město Bohemia již začíná být vánočně vyzdobeno a můžeme se těšit na příjemná setkání a vánoční párty. V lednu se opět vrhneme do víru dalších zajímavých aktivit. Začneme pilotní kurzy výuky angličtiny, připravujeme nové soutěže s našimi partnery o reálné ceny, začínáme organizovat první reálné setkání virtuálních obyvatel a pokusíme se město rozšířit o další zajímavé atrakce.


Za celý organizační tým přeji všem avatarům příjemné reálné svátky,


Martin Dvořák
alias Martin Duncker – starosta Bohemia
BENETAcz, s.r.o.
www.secondlife.cz

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).