Hlavní navigace

Co se dělo v Second Life – září 2007

25. 4. 2008 16:04 (aktualizováno) Petr Ocásek

Vážení příznivci Second Life,

první poprázdninový měsíc máme za sebou a co se událo v československé části Second Life?

1) Srpnové statistiky a události
2) Psali jsme na www.secondlife.cz

3) Československé město BOHEMIA otevřeno

Srpnové statistiky a události

Tempo přírůstku počtu uživatelů, kteří Second Life alespoň jednou zkusili neupadá a i v září se počet obyvatel zvýšil o zhruba 800tis. V následujícím měsíci tak Second Life přivítá svého 10ti milionového obyvatele. V září se zároveň zvýšil i počet obyvatel, kteří měli ze Second Life příjem a počet vydělávajících obyvatel tak dosáhl hodnoty 44.631.

Stejně s růstem světové komunity uživatelů Second Life rostl i zájem Čechů a Slováků. Ačkoli jsme předpokládali, že návštěvnost portálu www.secondlife.cz byla v srpnu zvýšena díky prázdninovému období a zájmu školáků a studentů, tento fakt se nepotvrdil a září opět generovalo další navýšení návštěvnosti portálu. Počet registrovaných uživatelů do portálu www.secondlife.cz se zvýšil o dalších cca 40% a stejně tak rostl i počet obyvatel ve skupině uvnitř Second Life.

O československém městě Bohemia média opět se zájmem informovala. Kromě článku ve Světě hostingu vyšla několikastránková reportáž o Second Life v Lidových novinách, článek ve slovenské Strategii a v tisku se objevila již i upoutávka na přednášku připravovanou pro letošní Invex.

Psali jsme na www.secondlife.cz

Prvním zářijovým článkem byla pozvánka na párty k otevření města Bohemia, který následovala studie, jak vidí v Second Life svou budoucnost společnost IBM. Zabývali jsme se také otázkou psychologie ve virtuálním světě a výukou architektury. Další dva články se opět týkaly virtuální zábavy. Prvním byla pozvánka na maškarní večírek a druhým reportáž z první československé virtuální svatby, která se v Second Life udála.

Československé město BOHEMIA otevřeno

Po několika měsících příprav jsme v pátek 14.9.2007 v 18:45 hod. otevřeli první československé virtuální město Bohemia, které slouží jako výchozí brána pro všechny Čechy a Slováky, kteří mají zájem o Second Life. Kromě setkávání a komunikace s přáteli v rodném jazyce mají ve městě všichni Češi a Slováci možnost získat řadu virtuálních výrobků pro své avatary zdarma a mohou si užít zábavy na vytvořených a dalších připravovaných atrakcí. Nováčci mohou ve městě získat i základní informace k započetí svého virtuálního života. Pro všechny jsou připravovány společenské akce a soutěže ve spolupráci s reálnými partnery města. Novinářům a široké veřejnosti bylo město a partneři města představeni na tiskové konferenci, která se uskutečnila 10.10.2007 v 10 h­od. v Praze.

Všem virtuálním obyvatelům Bohemie přeji příjemný pobyt,

Martin Dvořák
alias Martin Duncker v SL
BENETA.cz, s.r.o.

www.secondlife.cz

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).