Hlavní navigace

Až moc velká podobnost...

13. 2. 2006 10:09 (aktualizováno) martin

Určitě nejsem jediný, kdo čas od času narazí na web, který se až nápadně podobá jinému. Někdy je odcizená grafická podoba, jindy i kód, nebo části textu.

Vždy, když na takový web narazím, říkám si, zda je autor opravdu tak hloupý, že si myslí, že to nikdo nepozná, nebo zda se autor pouze spoléhá na to, že pokud se na to přijde, nikdo to řešit nebude…

Praktická ukázka

Praktickou ukázkou toho, o čem zde píšu, je podobnost webu Davida Špinara zabývající se přístupností webových stránek a webu Beh.cz. Jistě se mnou budete souhlasit, že tyto dva weby jsou si více než podobné. Myslím, že v tomto konkrétním případě každý pozná, co je originál a co je kopií…

Pro další ukázku nemusíme chodit daleko. Jedná se o podobnost některých textu na webu internetové nákupní galerie Internet Mall a webu s přehledem internetových obchodů www.onlineobcho­dy.com. Pro ukázku zde uvedu několik citací z obou webu:

Internet Mall:

Internet Mall je expertní nákupní galerie, sdružující pod jednou střechou specializované obchody, které kromě vlastního prodeje nabízejí svým zákazníkům i kompetentní odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb.

www.onlineobcho­dy.com:

Onlineobchody.com je expertní nákupní rozcestník, sdružující pod jednou střechou specializované on-line internetové obchody, které kromě vlastního prodeje nabízejí svým zákazníkům i kompetentní odborné poradenství a servis.

Internet Mall:

Jsme přesvědčeni o tom, že se nákup na Internetu stane běžnou součástí našeho života.

www.onlineobcho­dy.com:

Jsme přesvědčeni o tom, že se nakupování na Internetu stane běžnou součástí našeho života, a proto se Vám budeme snažit pomoci při výběru profesionálních online prodejců.

Texty jsou sice mírně pozměněné, ale přesto bych je nebál označit za okopírované.

Znáte další okopírované weby? Podělte se o ně v komentářích…

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).