Hlavní navigace

Volkswagen randí s Google

13. 2. 2006 10:23 (aktualizováno) Petr Šnajdr

Je zajímavé, že mnoho fandů čekající na Google PC, Google Pack a Google kdo-ví-co přehledli, že Google prostřednictvím Larryho Page velice nenápadně oznámil spolupráci s Volkswagenem.

VW a Google

Ačkoliv ten to nehodlá nějak komentovat, ze slov Larryho Page je jasné jedno: Google a Volkswagen spolupracují na navigačním systému pro VW auta založeném na Google Earth. Konkrétní podrobnosti nejsou moc známé, ale pokud to bude jen část toho o čem jsem psal v zatím nepublikovam scifi „Ze života portálu“, tak to přišlo nějak moc brzy. Můj příběh se odehrává v roce 2034.

Když Google tvrdil: „my nejsme portál a netoužíme portálem být“, byla to nakonec asi pravda a to i přesto, že to v poslední době tak nevypadá. Jeho technologie však začínají až podezřele mířit mimo svět Internetu. Namátkou mobilní zařízení, domácí zábava, automobilismus, ale i genetický výzkum a další. Technologicky umělá inteligence, automatický překlad z jazyka do jazyka atd.Snadno se tak může stát, že za rok se budeme jako v tom vtipu bát otevřít konzervu, aby z ní nevylezl Google.

Na konferenci Consumer Electronics Show Page předvedl jak snadné bude stisknout tlačítko a být naveden k nejbližšímu fastfoodu :). škoda jen, že služba Google FastFood byla míněna jen vtip určený obveselení publika. Samotné propojení navigačního systému automobilu a Google Earth je však produktově velice zajímavé a obchodně ještě zajimavější. Zatím se se pracuje na prototypu.

Zajimavá a trochu i podezřelá byla část, kterou Page věnoval standardizaci rozhraní. Nějak nezapadala do kontextu a jak se zdá, vyplynulo z ní vlastně jen jedno: standardů pro připojení a propojení zařízení je příliš mnoho a Google na to nemá řešení a ani nějaký okamžitý plán co s tím. Zvláštní … kam toto mířílo… byla to výzva pro někoho dalšího?

Tak jsem aspoň pokusil na slide na kterém tuto roztříštěnost Page prezentoval, najít rozhraní OBD – OnBoard Diagnostic Systém, které je v automobilech, ale nenašel … možná příště… ;-)

Sdílet