Hlavní navigace

Několik portálových povšimnutí

13. 2. 2006 10:11 (aktualizováno) Petr Šnajdr

Google vytvoří 700 pracovních míst v Dublinu. Možná se Google Calendar opravdu blíží. Všichni se ženou do VoIP a další povšimnutí z minulého týdne.

Google vytvoří 700 pracovních míst v Irsku
Google vytvoří v Dublinu dalších 700 pracovních míst. Všimněte si, že jeho aktivity v Evropě začínají nenápadně narůstat. Počítaje z hlavy bude Google v Evropě zaměstnávat tolik lidí kolik měla celá firma tak 3 roky zpět.

Zdroj: THE POST.IE: Google to create 700 Dublin jobs.

Přijde už konečně Google Calendar?
V posledních 2 měsících se začí znova a znova objevovat teorie, že Google přijde s kalendářem, který by mohl rozšířit současný GMAIL. Přijde mi to logické a na Internetu jsem viděl pár aplikací zpracovaných způsobem, že mi klesla čelist. Pokud by se to Google povedlo, zase o důvod méně používat Outlook.
Zdroj: Google Blogoscoped: Google Calendar, Groups Integration Into Gmail?


Google Earth for Mac
V minulém týdnu utekla Google betaverze Google Earth for Mac. Neimplementované funkce, chybějicí menu atd. Ani to nezabránilo nadšení jablíčkářů. O to menší radost asi měli v Google.
Zdroj: Software4free: Google Earth for Mac


AOL vs. Google vs. MSN
Zajímavé věci se dějí ohledně AOL. Nejdříve se zdálo, že AOL bude prodána některému velkému hráči jako Google, MSN nebo Yahoo. Time Warner však prý kupce nehledá, ale zvažuje možnost výměny SerchEngine. Pro Google je AOL asi 10% obratu, tedy něco se se nedá jen tak přehlednout.
Více na: CNN: Gunning for Google


Yahoo získalo bookmarkovací server
Ačkoliv zrovna del.icio.us mi k srdci vůbec nepřistlo, našla se žada jeho obdivovatelů. Zřejmě dost na to, aby si serveru všimli v Yahoo, otevřeli peněženku a rozhodli se investovat.
Více:CNN Money: But is it del.ove.ly?


Yahoo se pustí do VoIP bitvy

Další konkurenci by měl dostat Skype a GTalk od Google. I Když u GTalku nevím zdali za tu krátkou dobu existence získal nějakého většího rozšíření. Služba má být dostupná ve 180 zemích a volání z počítače an počítač zpoplatňováno nebude. Volání na pevná či mobilní čísla naopak zpoplatněno bude.
Více: Yahoo Competes with Skype and Google with their own VoIP Service


Další vylepšení GMAILu

Google rozšířil stávající verzi GMAILu o nové funkce. Mimo jiné RSS podporu, prohlížení DOC a PDF souborů, které vám přijdou v mailech a také antivirus. Zajímavé je, že zrovna antivirus se nesetkal s tak úplně velkým pochopením a vyrojila se řada kritiky na jeho způsob implementace
BetaNews: Gmail Adds RSS, Attachment Viewing


Budou jednou portály platit svým uživatelům?
Trochu úsměvná myšlenka, kdyby za ní nestál Bill Gates. Nějak nevím co říct více.
San Francisko Examiner: Gates: Google should ‚share‘ ad revenue with users

Sdílet