Hlavní navigace

iDnes diskuze, Wordpress, Nové Lupa Blogy a tak

31. 3. 2008 19:41 Tomáš Kapler

Tak na iDnes si stěžují, že jim lidi (dá-li se jim tak říkat) zahnojují diskuse sprosťárnami a že jim nadávají, když takové příspěvky mažou. To jsou mi novinky. Nicméně musím uznat, že cenzorská práce musí být fakt strašná, připomíná mi to kamaráda grafika, který dělá v redakci jednoho erotického vydavatelství a stěžoval si, že už nemůže pí.. ani vidět, protože osm hodin denně tráví tím, že maže na stovkách jejích fotek různé vřídky atp.

Nicméně mám jeden návrh – založte něco jako žumpa.idnes.cz a příspěvky nemažte, prostě je přesouvejte do žumpy. Kdo chce žumpu, tak ať se tam vyřádí. Pak můžete také založit offtopic.idnes.cz a tam můžete přesouvat offtopic vlákna. No a pak vám vlastně žádné příspěvky nezbudou ;) Ale vážně – co takhle povolit příspěvky jen těm co mají u vás blogy a dát někam odkaz na „komentáře tohoto autora“, případně seznam jeho „posledních komentářů“ Prostě nějak si vynutit aby byly všechny názory nějakého jednotlivce pohromadě a aby si o něk maždý udělal obrázek sám.

A co tu máme dále – jo vyšel nový Wordpress 2.5. Já používám upravený wordpress prakticky na všechny weby (tedy všechny s výjimkou shopů a portálů) a zatím velká spokojenost, nová de-facto major verze (byť se to změnilo jen o 2 desetinky, prakticky všechno je změněno a vylepšeno) si určitě vyžádá zas trochu práce, byť prý téměř všechny staré pluginy fungují, ten náš klon upravený pro správu firemních webů je přeci jen trochu větším zásahem, takže mé postřehy budou následovat tak za týden.

A když jsme u toho Wordpressu – snad neprozrazuji žádné tajemství, ale Lupa Blogy přejdou snad již brzy pod Wordpress. Lupa asi pochopila, že blogovací systém pro pubescenty není zcela vhodný pro internetové profesionály na Lupě, a že když WP zvládne 3 miliony blogů na wordpress.com a pár dalších milionů na Yahoo, NY Times, Le Monde atp., tak by mohl být zajímavý i pro Lupu.

Sdílet