Hlavní navigace

Další výpadek antispamu u Google?

4. 8. 2008 20:19 (aktualizováno) Tomáš Kapler

Protože mám asi 5 mailových schránek, z toho některé fungující jako doménové koše a některé fungují tuším od roku 1995, kdy jsem si první schránku zařizoval, tak mi chodí přirozeně tuny spamu. A když říkám tuny, tak myslím několik tisíc spamů denně! Jak už jsem tu psal, příliš mi to nevadí – maily jsem přesměroval na Google mail, ten následně na druhý Google mail a toto dvojité filtrování mě zbavilo 99 % starostí (za poslední měsíc denní průměr 4 prošlé spamy). Ovšem to co se děje od dnešní cca. 9 hodiny ranní je horror. Do antispamové schránky mi přijde 100 spamů každých 10 minut, co je ovšem horší – zhruba 10 spamů projde skrz a objeví se v Inboxu.Máte někdo taky podobné problémy? Nemám to s kým srovnat, našim klientům doporučuji profesionální antispam (mimochodem, funguje skvěle) protože má detailní možnosti nastavení a poradí si i s netradičními potřebami ala komunikace s čínskými a ruskými dodavateli, což je něco na čemž Gmail spolehlive ztrostkotá (buď vám háže vše do spamu, nebo naopak přestává filtrovat vše), ale sám jsem si vystačil s Google Apps.

P.S.: za dobu psaní tohoto příspěvku mi prošlo do inboxu 10 spamů, a do spamu boxu dalších cca. 110 spamů :-(

Update: Děkuji za komentáře, vypadá to, že chyba se projevovala jen u mě, naštěstí v cca. 11:00 přestala,  buď se"něco" opravilo, a nebo mé zběsilé označování stovek spamů v inboxu donutilo zabudovaný bayesovský filtr ke „změně názoru“. 

Update2: Tak od půl deváté večer to začalo znovu. Pravděpodobně se to kryje s nějakými špičkami v jiných časových pásmech. Už se těším na ranní mazání :-(, uvidíme, dám tomu ještě jeden den a pak půjdu do zmíněného profi řešení, alespoň vám budu moci dát report 

Sdílet