Hlavní navigace

Minulé čtvrtletí v BENETĚ

2. 2. 2007 12:38 Petr Ocásek

Jelikož se nás často naši kolegové, přátelé, obchodní partneři a další ptají, jak se u nás v BENETĚ máme, co je nového, na čem pracujeme, co se nám podařilo a co nikoli, rozhodli jsme se publikovat některé informace z našeho intranetu i na veřejném blogu. Jako první zpětně zveřejňujeme říjen, listopad a prosinec roku 2006.


Říjen 2006

V otázce interních procesů bylo v říjnu velmi rušno. Přijali jsme další dva nové spolupracovníky a to Báru Pánkovou a Dana Klimšu. Honza Tománek byl s velkou slávou povýšen do pozice „senior html kodér“ aneb v našem českém podání „vedoucí kodérů“. První Honzovo počínání lze hodnotit jako velmi zodpovědné a profesionální a Honzovi jistě patří uznání všech beneťáků za to, jak se své nové role ujal.

Další velkou benetí událostí byl externí audit směřující k certifikaci ISO 9001:2001. Našim významným a úspěšným dnem se stal pátek třináctého, kdy nás navštívili dva ostří hoši auditoři ze společnost TÜV NORD Czech. Palbě jejich otázek odolával Pavel, Pepa, Evžen a Martin v čele s Ocim.

Posledním známým vyhlášeným BENEMANEM byl Oci z listopadu loňského roku, který tuto trofej drží již dlouhých 11 měsíců. Svou pozici ještě upevnil, neboť opět získává BENEMANA měsíce října 2006. Musíme uznat, že naše úspěšná ISO certifikace je z drtivé části jeho práce a její úspěšné ukončení je vhodným okamžikem k poděkování za dlouhou, často nezáživnou a administrativ­ní, práci.

Listopad 2006

V listopadu jsme oproti předchozím měsícům opět zvýšili celkový měsíční obrat. Díky našim novým pracovníkům jsme také odpracovali rekordní počet hodin v produkční části týmu 1.284 hod. Tento trend by měl i nadále pokračovat, neboť dalším novým přijatým beneťákem se stal v listopadu nadějný kodér Ondra Grivalský. Ondra se pod Honzovým vedením velmi rychle zapracovává a dělá radost konzultantům jeho proaktivním přístupem k řešeným pracovním úkonům.

Z úspěšně dokončených projektů lze jmenovat např. projekt www.certifiko­vanyobchod.cz pro Asociaci pro elektronickou komerci (APEK), který byl vytvořen v zabijácky krátkém čase. Pod tímto výkonem je podepsán jak Láďa Jenšík, tak hlavně Pepa Mikloš, který se významnou měrou podílel na realizaci projektu a projekt zároveň i velmi kvalitně vedl. Díky kluci.

Prosinec 2006

V prosinci byly Vánoce, Silvestr, prázdniny. V podstatě se pracovalo o jeden týden méně a to se také projevilo na menším počtu odpracované práce. Na druhou stranu hezky jsme si týden odpočinuli a mohli v plné síle vstoupit do nového roku. Mezi svátky se nám podařilo realizovat vydařenou benebesídku a slavnostně odhlasovat návrh nových benetích vizitek, které jsme k dokonalosti ladili interně řadu týdnů (oproti novému webu to však bylo „co by dup“ :o). Nejvíce jsme v prosinci pracovali na internetovém obchodě Hornschuch, portálu pro agenturu CzechInvest, webových stránkách Snowhill a Bonella.


Malý bonus nakonec:

Jak vzniklo jméno BENETA:

Chtěli jsme holku, aby ten svět IT byl trošku veselejší, osobnější a upřímnější. Chtěli jsme, aby začínala na jedno z prvních písmen abecedy. Aby alespoň částečně měla něco společného s interNETem. Aby ji dokázali bez problémů vyslovit i v zahraničí. A pragmatickou podmínkou (nakonec se ukázalo, že jednou z nejvíce omezujících) byla dostupná .cz a .com doména. Každopádně trvalo dlouho, než jsme jí našli :o)


V dohledné době zveřejníme informace o tom, jak fungujeme uvnitř. Jaké používáme informační systémy na řízení projektů, na sdílení informací, komunikaci s klienty, jaký software na vývoj a testování aj. Pokud by Vás nějaká oblast speciálně zajímala, napište si o ni do komentářů.

Přeji pohodový konec týdne a příjemný víkend.
Martin.

Sdílet