Hlavní navigace

Co se dělo v Second Life – červen 2007

11. 7. 2007 19:05 Petr Ocásek

Vážení příznivci Second Life,

zveřejňujeme měsíční přehled aktualit a zajímavostí z prostředí Second Life, které se týkají české komunity. V této červnové rekapitulaci naleznete:

1) Červnové statistiky a události
2) Psali jsme na www.secondlife.cz
3) Stavební práce v českém městě

Červnové statistiky a události

Na konci června měl Second Life téměř 8 milionů rezidentů, což je opět o milion více než v měsíci předchozím. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že část návštěvníků Second Life vyzkoušela jen ze zvědavosti a pravidelní obyvatelé Second Life se z nich nestanou. V červnu se zvedl i počet lidí, kteří měli v Second Life nějaký příjem. Celkem to bylo 42.597 obyvatel. Nových ostrovů přibyla téměř tisícovka (928).

O portále www.secondlife.cz a o prvním českém virtuálním městě bylo napsáno v červnu šest článků. Počet registrovaných uživatelů portálu www.secondlife.cz vrostl zhruba na dvojnásobek a stejně tak narostl i počet obyvatel Second Life ve skupině „www.secondli­fe.cz“.

V červnu se projekt Second Life těšil v České republice i zájmu komerčních společností, které již nechtějí pouze obecné informace, ale mají aktivní zájem o způsob, jak Second Life využít ve svém podnikání. Ve fázi realizace firemního sídla či těsně před podpisem smlouvy je již několik českých podnikatelských subjektů.

Psali jsme na www.secondlife.cz

Během června bylo na portále www.secondlife.cz zveřejněno 11 nových článků. Jarek Dejavu napsal tři výukové lekce o skriptování (http://secon­dlife.cz/skrip­tovani-lekce-i-0, http://secondli­fe.cz/skripto­vani-lekce-ii-0, http://secondli­fe.cz/skripto­vani-lekce-iii-cykly), pokračovali jsme v sérii článků o virtuálních boháčích (http://secon­dlife.cz/boha­ci-second-life-ailin-graef, http://secondli­fe.cz/bohaci-second-life-philip-rosedale, http://secondli­fe.cz/bohaci-second-life-reuben-steiger) a psali o vytvářeném českém městě a o OPEN PARTY, která stavbu města zahájila (http://secon­dlife.cz/ceske-mesto-v-second-life, http://secondli­fe.cz/mesto-se-jiz-stavi-tyden-prvni, http://secondli­fe.cz/velka-open-party-v-patek-dna-15–6-o-20–00-hod). Pro zájemci o práci jsme připravili i článek na téma virtuální pracovní pohovor (http://secon­dlife.cz/vitej­te-na-virtualnim-pracovnim-pohovoru).

Stavební práce v českém městě

Vytvářené první české virtuální město se během června změnilo k nepoznání. Z prvotní dlážděné desky vyrostlo za červen téměř celé náměstí. Dnes se již pouze dolaďují některé drobné detaily a začíná se pomalu navážet zboží do obchodů. Na náměstí stojí řadové historické domy, kterým vévodí vysoká radnice. Na druhé straně náměstí stojí vstupní městská brána a věž s orlojem, ve které budou pořádány výstavy. Také hospoda je již plně funkční a nemůžeme zapomenout ani na vybavené informační centrum, které bude podávat informace všem virtuálním nováčkům. Vše samozřejmě v češtině a zdarma. Nyní je třeba zformulovat podmínky pronájmu obchodů a bytů. Obchodní podmínky pro reálné firmy jsou již vytvořeny a v této chvíli se uzavírají první nájemní smlouvy. Myšlenka českého města se stává skutečností a zájem reálných firem dává městu do budoucna jistotu dalšího rozvoje a to nejen co se týká výstavby města, ale i zábavního a kulturního vyžití. Již nyní se připravují některé kulturní akce, diskuzní semináře, virtuální výstavy apod. První české virtuální město bude spuštěno pravděpodobně v průběhu srpna, jakmile budou uzavřeny klíčové smlouvy s partnery města. Za bleskurychlé vystavění města patří velký dík všem šikovným spolupracovníkům, kteří se zaujetím a vysokým nasazením město budovali. Díky Viléme, Marsi, Zuzo, Yenn, Honzo, Lukáši a všichni ostatní. Dokázali jste, že i my Češi umíme odvádět práci ve světové kvalitě a krátkých termínech.

Sdílet