Hlavní navigace

O2: překysličený mastodont

22. 2. 2008 22:33 (aktualizováno) Lukáš Nevosád

Zjistil jsem, že psát hanlivé články na neschopné firmy mně na blogu baví asi ze všeho nejvíc. Na napsání článku o mé anabázi s O2 jsem se těšil už od rána. Jaká to shoda náhod, že jeden výborný odkaz na blog podobného zoufalce se na blozích Lupy už dnes objevil. Narozdíl od O2Off, já s O2 teprve začínám. A asi se mám na co těšit :-)

7.2. – objednávám si zřízení pevné linky a ADSL.
8.2. – zmeškaný hovor z linky péče o zákazníky. Volám zpět, vysvětluji, že mi právě volali. Paní je překvapená a tvrdí mi, že žádnou moji objednávku v systému nemá a že mně vlastně vůbec neznají.
11.1. – volá nějaký technik, že prý tam nemají linky, ale že je odněkud natáhnou. Prý to je otázka tak dvou dnů a že se ozvou.
15.2. – volám na péči o zákazníky a zjišťuji, co moje objednávka. Paní dlouho něco ověřuje, poté mi sdělí, že objednávka se někde zasekla a že neví proč, ale že to zjistí a zavolá mi zpět. Na objednávku prý dá urgenci. Už se neozvala.
18.2. – volám opět péči o zákazníky. Po vysvětlení problému se paní omluví, že nikdo nevolal a sdělí mi, že objednávka je už v pořádku a „zpracovává se v systému“. Když se zeptám, co to znamená, agresivně odpoví ve stylu „prostě ji zpracovává systém“ a že mám čekat. Nakonec svolí k tomu, že přidá další urgenci.
19.2. – O2 volá a skutečně si domlouvá datum instalace na další den.
20.2. – technik volá a potvrzuje, že přijde. Přišel ve stanovený čas a přes pár drobných problémů linku skutečně zapojí. Modem na ADSL prý poslali poštou jako samoinstalační balíček.
20.2. – raději volám na péči o zákazníky, jestli ten balík skutečně odeslali, kdy a kam (je mi divné, že ještě nic nepřišlo). Milá paní odpoví, že ano, odeslali 19. a dá mi tracking kód na Českou poštu.
21.2. – celý den čekám na balík, večer on-line zjistím, že stav je adresát nezastižen.
22.2. – vydávám se lehce vytočený na poštu, kde zase rychle zchladnu, protože pošta v tom je tentokrát nevinně.

O2 totiž poslal balík se špatnou adresou, konkrétně si spletl číslo popisné a orientační. Pošta doručuje podle orientačních, takže pochopitelně číslo dům s číslem 1270 nenašla.

Po příchodu hned modem instaluji. Zde musím O2 pochválit, instalace modemu / Wifi routeru Zyxel je velmi jednoduchá, kabely i zdířky jsou barevně odlišené a zapojit vše je skutečně hračka. V ideálním případě se po zapojení internet ihned rozběhne. Bohužel u mě ne. LAN jede, ale Kontrolka ADSL je mrtvá. Pojímám podezření, jestli vůbec funguje ta linka (neměl jsem ji zatím čím vyzkoušet).

Výpis hovorů z dneška, v závorce je délka hovoru:
1. péče o zákazníky (03:16) – přes plecháče se dostávám k technické podpoře, na kterou jsem přesměrován. Následně hovor spadl.

2. technická podpora (02:53) – volám už přímo technickou podporu, po vysvětlení problému hovor přerušen.

3. technická podpora (07:35) – vynikající pán z technické podpory poměrně rychle identifikuje problém ve vadném rozbočovači telefon/ADSL. Po vypojení rozbočovače modem ihned naskočí. Jen tak mimochodem se dozvím, že mi bylo přiděleno recyklované číslo.

Přesně po 14 dnech od objednávky internet běží. Pln euforie chci ale ještě zatepla změnit adresu pro doručování – nerad bych, aby obdobným způsobem bloudily také faktury. Vytáčím tedy znovu linku péče o zákazníky. Zde musím zdůraznit, že probojovat se přes plecháče vyžaduje značnou dávku trpělivosti – k operátorovi se dostanete asi až na čtvrté úrovni. Zajímavé také je, že přestože zadám číslo stanice, každý operátor ho po mně chtěl znovu.

4. péče o zákazníky (16:06) – paní se mne dotáže na číslo stanice a pak překvapeně zvolá, jestli ještě funguje a že tam má úplně jiného vlastníka. Suše odvětím, že funguje pouhé dva dny, nacož paní opět přizná, že se jedná o recyklované číslo. Neodpustí si štiplavou poznámku, že mám linku teprve dva dny a už chci měnit adresu. Nakonec si mne najde podle IČ. Po vysvětlení problému řekne, že mne přepojí na péči o zákazníky (tam jsem přitom volal). Zhruba po 13 minutách čekání jsem už nevydržel poslouchat stále se opakující hudbu a zavěsil.

5. péče o zákazníky (07:21) – po vysvětlení problému (tentokrát rovnou sám vyhrkám, jak si mě mají najít, že podle čísla to nepůjde) pán řekne, že adresu změníme (najednou to jde i bez přepojení). Sdělí mi adresu, co mají aktuálně v databázi, což je správná adresa jak s číslem popisným, tak i orientačním. Snažím se mu vysvětlit, že na korespondenci musí být buď jen to orientační nebo alespoň obě. Dlouho nedokáže pochopit, kde je problém, když to mají zadané správně. Nakonec prohlásí, že se na to podívá. Jakmile to dořekne, hovor spadne.

Aktuální stav: Internet sice jede, ale jsem si téměř jistý, že faktura mi nedorazí. Takže můžu jen tipovat, kdy mne O2 zase odpojí a číslo recykluje někomu dalšímu.

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).