Hlavní navigace

Překvapení: Do Atlasu vstupují noví majitelé

8. 9. 2006 15:45 (aktualizováno) Petr Šnajdr

Dnes to není již žádná novinka. Vše se profláklo na tiskové konferenci minulý týden. Ano, je to tak. Do Atlasu vstupují noví majitelé a oficiálně tak bylo potvrzeno to, co se šeptalo v kuoárech delší dobu. Noví majitelé mají s Atlasem sáhodlouhé plány, ale sami jsou pro řadu odborníků velkým překvením. Kdo by čekal, že portál koupí jeden z největších autoservisů v České republice?

Majitelé přichází

Ale je to tak. Společnost Neuservis pochopila kde je příležitost velice brzy. Někteří odborníci se domnívají, že k tomu došlo hned po té co se jim podařilo nastartovat web. To, že moderní technologie rozhodně nenechvájí oba majitele Neuservisu chladnými nakonec potvrdil i samotný úvod konference, který probíhal online přímo z jejich domovského autoservisu.

Telekonference

Přesto, že nejmodernější technologie umožňují lecos, osobní kontakt jimi někdy nahradit nelze a tak se nakonec oba majitelé dostavili na konferenci i přes obavy co se bude zatím dít v jejich autoservisu.

Kontrola autoservisu

Poslední vzdálená kontrola autoservisu a konference mohla pokračovat. Jak vidíte (a nebo možná spíš nevidíte) na promítacím plátně, autoservis zůstal tak jak ho majitelé opustili.

Samotná konference, i když převážně poklidná, občas získávala na dobrodružnosti. Zejména po té co byla objevena chyba ve strategii. Záludnost s kterou nikdo nepočítal je obsažena již v samotné ambici stát se dvojkou českého Internetu. „Co se stane, když bychom se stali jedničkou? Budeme mít dále ambici stát se dvojkou?“, znělo sálem.

Všimněte si překvapeného výrazu Davida Duroně, šéfa Atlasu, po té co se tento nepříjemný fakt profláknul.

Kritický okamžik

Zaražen zůstal i prokurista Neuservisu. Ano, problém je to závažný a jistě stojí za to ho včas vyřešit. Na tuto fotografii ovšem existují několik rozdílných výkladů.

Druhý z majitelů autoservisu

První staví na poznatku, že poloha rukou, tzv. bodytalk, upozorňuje na hluboké ponoření do myšlenek. Tato hypotéza, kterou se nepodařilo následně vyvrátit a ani podpořit, vychází z toho, že ji prokurista autoservisu zajmul až po oné zásadní připomínce ke strategii.

Jiný, a poněkud protichůdný názor, říká, že se pravděpodobně jedná o nevyřčenou výhružku. Přeloženo do češtiny by zněla asi takto: „to si někdo odskáče“.

Co s tou strategii budeme dělat?

Nakonec vše dobře dopadlo a i přes viditelná překvapení nových majitelů, celá transakce byla uzavřena. Dóbro došli.

Sdílet