Hlavní navigace

Seznam zavádí "sváteční" loga

9. 5. 2007 13:28 (aktualizováno) Tomáš Kapler

Všiml jsem si toho včera, ale protože jaksi nebylo kam psát, tak jsem to nechal být, doufaje, že o tom napíše někdo jiný.

Seznam včera při oslavách Dne vítězství upravil své logo – bohužel jsem si jej včera neuložil a v cache jej nemám. Třeba jej někdo najde a odkáže v diskusi, já jej zatím alespoň popíši: logo mělo po stranách státní vlajky a vůbec vypadalo trochu slavnostněji.

Seznam tím samozřejmě přebírá nápad Google Holiday Logos ale to není vůbec na škodu – myslím že významné události je dobré připomínat a nejnavštěvovanější stránka na Internetu je dobrým místem. Ovšem trochu zapomněli na jednu obvyklou vlastnost svátečních log na Google – tedy že po kliknutí na toto logo se uživatel přesměruje na nějakou nejlepší stránku k danému tématu – čímž se ještě více zvyšuje edukativní charakter tohoto loga. Tak snad příště (Cyril a Metud, 5. července).

Jak chválím Seznam, tak musím tentokrát vyčinit Google, který tentokrát žádné logo nepřipravil. Pravda – američané slaví konec války jindy, ale Google připravuje i lokální oslavná loga (naposledy tuším nějaké bylo u Tureckého Google) takže proč ne i pro českou obdobu. Pravda, znamenalo by to deset minut práce grafika a minutu práce někoho, kdo to u nich má na starosti, určitě by si tím ale získali sympatie, což je na trhu, který se nyní chystají dobývat (jakkoliv je malý), celkem důležité.

Sdílet