Hlavní navigace

Seznam.cz přetížen

4. 12. 2007 10:58 Tomáš Kapler

Již pár desítek minut hlásí Seznam přetížení či výpadek jeho vyhledávacího engine. Poznáte to tak, že na libovolný dotaz je vám místo výsledků ze Seznamu vrácen výsledek Google, v adrese se pak objeví parametry redirect=f a reason=failure, např. takto

Toto se stávalo ve špičkách i dříve, teď je to zajímavé spíše proto, že se nedávno v diskusi (teď nevím jestli na Seznam fulltext blogu či SEO konferenci) dušovali, že nově nasazované řešení by mělo právě tyto problémy eliminovat. Nicméně jistě to bude brzy opraveno, ztráty v takovém případě nejsou malé (nezobrazuje se Sklik, ale pouze 2 Adwords reklamy, byť z nich asi mají podobný zisk jako z Skliku) a problém je také prodloužení doby načtení stránky a s zhoršení uživatelského zážitku. Držím tedy palce, ať je takových chyb stále méně.

Samozřejmě paradoxně některým firmám může takovýto výpadek pomoci, jiným naopak ublížit, záleží na tom, jak se umísťují na Google versus Seznamu, naní to samozřejmě pravděpodobně nic dlouhodobého, větší firmy si toho ale jistě na svých statistikách všimnou.

Sdílet