Hlavní navigace

Tomáš Kapler na Internetu

 • Zajímavý paradox školného na VŠ

  Jak víte, tak budoucí trojkoalice chystá školné na vysokých školách. Slibují si od toho především větší přísun peněz do vysokého školství a tedy i zkvalitnění výuky (lepší profesoři, lepší vybavení …). Navíc by školné mělo být různě vysoké tak, aby školy, kde není poptávka studentů, ale které jsou velmi důležité pro budoucnost a konkurenceschopnost státu, a kde jsou vysoké nároky na vybavení (technické obory, srovnejte třeba s právy, filosofií či ekonomií) mohly lákat studenty nižší cenou.
  15. 6. 2010 21:38
 • Vše o iPhone 4 v novém

  Jak víte, až doteď jsem vedl server www.iphone-3gs.cz, který se (překvapivě) věnoval mobilnímu telefonu Apple iPhone 3GS. Před pár hodinami ovšem Steve Jobs představil nový Apple iPhone 4, takže jsem nelenil a založil nový web iPhone 4 (HD) (původně se spekulovalo o názvu Apple iPhone 4 HD, nakonec je to jen Apple iPhone 4. Čtenáři staršího iPhone 3GS se bát nemusí, vše jsem přesunul.
  8. 6. 2010 0:02
 • Priority nové vlády v IT?!

  Volby skončily. Většina z lidí co znám si oddechla. Řeknu vám tajemství – ještě v sobotu ráno jsme vážně zvažovali (nejen my, ale 3 ze 4 firem se kterými jednáme) emigraci – přesun firmy. Ne do nějakého daňového ráje, ale do jiné země Evropy, kde si podnikatelů váží, kde ví že nikdo jiný zaměstnance nezaměstná, a kde není podnikatel automaticky považován za zločince, tuneláře, podvodníky.
  30. 5. 2010 23:47
 • Minutová tarifikace podle mého gusta

  Zatímco u nás se mobilní operátoři předhánějí v tom, jak maximálně nasrat své klienty skrytě i veřejně je maximálně vyždímat (což se jim v součinnosti, resp. nečinnosti našeho milého ČTÚ a ÚOHS daří tak skvěle, že mají nejvyšší hodnoty ARPU ze všech zemí minimálně OECD a EU, ne-li světa) tak jinde (vlastně kdekoliv) se snaží svými nabídkami zaujmout a přetáhnout lidi od konkurence.
  13. 5. 2010 13:02 (aktualizováno)
 • Pohádka o 13 důchodech

  Nemohl jsem si nechat pro sebe, videopohádka z mého oblíbeného pořadu Na stojáka z dílny HBO. Jen asi jak stárnu, tak se mění mé preference, u Zlatovlásky jsem Jiříkovi držel palce, ať uspěje, dokonce i zlatá rybka, ptáčkové, mravenečkové a moucha mu pomohli.
  6. 5. 2010 17:17
 • Svlékněte svůj web donaha

  Dnes se koná u 4. CSS Naked day, tedy den, kdy některé weby (či spíše blogy) vypínají CSS styly, takže jsou jen tak, jak je pánbůh html kodér stvořil. Akce má podpořit webové standardy a sémantiku, správně napsané stránky jsou logické a čitelné i bez stylů. Více viz oficiální CSS Naked day.
  9. 4. 2010 14:11
 • Vyhledavač Google se přejmenoval na Topeka

  Asi jste zaznamenali zprávu, že se město Topeka přejmenovalo na Google, aby získalo od vyhledavače Google 1GB FTTH připojení. Nyní vyhledavač Google kontroval a na oplátku se přejmenoval na Topeka (viz oficiální Google blog). Pro ty, kteří tápou, jak správně skloňovat Topeka oproti dříve používanému newspeak výrazu „vygooglit“ (google v AJ), připravili právníci GoogleTopeky následující pomůcku…
  1. 4. 2010 13:47 (aktualizováno)
 • Připravuji test mock up / wireframe nástrojů pro webdesign

  Jenom krátká zprávička – připravuji drobný test nástrojů, které slouží pro přípravu wireframe / designu internetových stránek. V poslední době se jich vyrojila spousta, např. MockFlow Balsamiq inpresso screens Mockingbird … … takže se v tom chci sám zorientovat. Cílem je najít nástroj, který bude lepší než tužka a papír, což byl vždy větší challenge než se zdá. Test bude nicméně velmi subjektivní, tj…
 • Výběr počítače nejen pro ženy

  Honza včera v glose Podle čeho vybírají ženy počítač popisoval svůj zážitek z metra, kde se dvě vystajlované puberťačky baví o výběru počítače a „překvapivě“ dávali přednost stylu. V diskusi je mnoho desítek vesměs souhlasných příspěvků, jeden názor tam ale chyběl. Já měl z glosy ohromnou radost i smutek. Ne z ní samotné, ale z obsahu. A ne proto, že holky vybíraly podle barvy. Ale proto, že vůbec dvě pubertální holky vybíraly počítač.
 • Pokročilá analýza webu (s pomocí Google Analytics)

  Martin Snížek dnes na Lupě píše o pokročilých nástrojích webové analytiky, které mají pomoci, když přestává stačit Google Analytics. Bohužel je to vzato tak zjednodušeně, že vlastně nesouhlasím s ničím, co je v článku obsaženo a vlastně jsem se tam nedozvěděl vůbec nic o tom, které nástroje existují (kromě dvou) a už vůbec ne co nabízí a proč bych si je měl vybrat. Takže vlastně celé sdělení článku je o tom, jaké jsou fáze projektu webové analytiky (které jsou ovšem stejné i u základní analýzy).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).