Hlavní navigace

Tomáš Kapler na Internetu

Zajímavý paradox školného na VŠ

Jak víte, tak budoucí trojkoalice chystá školné na vysokých školách. Slibují si od toho především větší přísun peněz do vysokého školství a tedy i zkvalitnění výuky (lepší profesoři, lepší vybavení …). Navíc by školné mělo být různě vysoké tak, aby školy, kde není poptávka studentů, ale které jsou velmi důležité pro budoucnost a konkurenceschopnost státu, a kde jsou vysoké nároky na vybavení (technické obory, srovnejte třeba s právy, filosofií či ekonomií) mohly lákat studenty nižší cenou.
15. 6. 2010 21:38

Vše o iPhone 4 v novém

Jak víte, až doteď jsem vedl server www.iphone-3gs.cz, který se (překvapivě) věnoval mobilnímu telefonu Apple iPhone 3GS. Před pár hodinami ovšem Steve Jobs představil nový Apple iPhone 4, takže jsem nelenil a založil nový web iPhone 4 (HD) (původně se spekulovalo o názvu Apple iPhone 4 HD, nakonec je to jen Apple iPhone 4. Čtenáři staršího iPhone 3GS se bát nemusí, vše jsem přesunul.
8. 6. 2010 0:02

Priority nové vlády v IT?!

Volby skončily. Většina z lidí co znám si oddechla. Řeknu vám tajemství – ještě v sobotu ráno jsme vážně zvažovali (nejen my, ale 3 ze 4 firem se kterými jednáme) emigraci – přesun firmy. Ne do nějakého daňového ráje, ale do jiné země Evropy, kde si podnikatelů váží, kde ví že nikdo jiný zaměstnance nezaměstná, a kde není podnikatel automaticky považován za zločince, tuneláře, podvodníky.
30. 5. 2010 23:47

Minutová tarifikace podle mého gusta

Zatímco u nás se mobilní operátoři předhánějí v tom, jak maximálně nasrat své klienty skrytě i veřejně je maximálně vyždímat (což se jim v součinnosti, resp. nečinnosti našeho milého ČTÚ a ÚOHS daří tak skvěle, že mají nejvyšší hodnoty ARPU ze všech zemí minimálně OECD a EU, ne-li světa) tak jinde (vlastně kdekoliv) se snaží svými nabídkami zaujmout a přetáhnout lidi od konkurence.
13. 5. 2010 13:02 (aktualizováno)

Pohádka o 13 důchodech

Nemohl jsem si nechat pro sebe, videopohádka z mého oblíbeného pořadu Na stojáka z dílny HBO. Jen asi jak stárnu, tak se mění mé preference, u Zlatovlásky jsem Jiříkovi držel palce, ať uspěje, dokonce i zlatá rybka, ptáčkové, mravenečkové a moucha mu pomohli.
6. 5. 2010 17:17

Svlékněte svůj web donaha

Dnes se koná u 4. CSS Naked day, tedy den, kdy některé weby (či spíše blogy) vypínají CSS styly, takže jsou jen tak, jak je pánbůh html kodér stvořil. Akce má podpořit webové standardy a sémantiku, správně napsané stránky jsou logické a čitelné i bez stylů. Více viz oficiální CSS Naked day.
9. 4. 2010 14:11

Vyhledavač Google se přejmenoval na Topeka

Asi jste zaznamenali zprávu, že se město Topeka přejmenovalo na Google, aby získalo od vyhledavače Google 1GB FTTH připojení. Nyní vyhledavač Google kontroval a na oplátku se přejmenoval na Topeka (viz oficiální Google blog). Pro ty, kteří tápou, jak správně skloňovat Topeka oproti dříve používanému newspeak výrazu „vygooglit“ (google v AJ), připravili právníci GoogleTopeky následující pomůcku…
1. 4. 2010 13:47 (aktualizováno)

Připravuji test mock up / wireframe nástrojů pro webdesign

Jenom krátká zprávička – připravuji drobný test nástrojů, které slouží pro přípravu wireframe / designu internetových stránek. V poslední době se jich vyrojila spousta, např. MockFlow Balsamiq inpresso screens Mockingbird … … takže se v tom chci sám zorientovat. Cílem je najít nástroj, který bude lepší než tužka a papír, což byl vždy větší challenge než se zdá. Test bude nicméně velmi subjektivní, tj…

Výběr počítače nejen pro ženy

Honza včera v glose Podle čeho vybírají ženy počítač popisoval svůj zážitek z metra, kde se dvě vystajlované puberťačky baví o výběru počítače a „překvapivě“ dávali přednost stylu. V diskusi je mnoho desítek vesměs souhlasných příspěvků, jeden názor tam ale chyběl. Já měl z glosy ohromnou radost i smutek. Ne z ní samotné, ale z obsahu. A ne proto, že holky vybíraly podle barvy. Ale proto, že vůbec dvě pubertální holky vybíraly počítač.

Pokročilá analýza webu (s pomocí Google Analytics)

Martin Snížek dnes na Lupě píše o pokročilých nástrojích webové analytiky, které mají pomoci, když přestává stačit Google Analytics. Bohužel je to vzato tak zjednodušeně, že vlastně nesouhlasím s ničím, co je v článku obsaženo a vlastně jsem se tam nedozvěděl vůbec nic o tom, které nástroje existují (kromě dvou) a už vůbec ne co nabízí a proč bych si je měl vybrat. Takže vlastně celé sdělení článku je o tom, jaké jsou fáze projektu webové analytiky (které jsou ovšem stejné i u základní analýzy).