Hlavní navigace

Víte, že existuje KNIHA o doméně .EU?

18. 5. 2007 16:30 (aktualizováno) Jan Hájek

kniha o EU domeneOvěřoval jsem si pořadí naší webové prezentace v přirozených výsledcích vyhledávání na Seznamu a při zadání klíčového slova doména jsem si úplnou náhodou všiml obrázku v levém horním rohu. Po jeho nakliknutí mne prohlížeč odnesl na stránky internetového knihkupectví, které k mému úžasu nabízí dvojjazyčnou knihu s názvem „.eu domain name, .eu doména“!

O čem kniha je?
Knihu nemám, takže vycházím jen z uvedeného popisku: „Tato příručka má za úkol přiblížit způsoby, formy a pravidla, jimiž se řídí vztahy při registraci a sporech o oprávněnost registrace doménových jmen v doméně nejvyšší úrovně .eu. Je první dvojjazyčnou publikací na trhu právní literatury zabývající se tímto problémem v neotřelém pojetí vycházejícím nejen z teoretické znalosti problému, ale je živou a reagující knihou, kde čtenář – uživatel či držitel doménového jména, popřípadě zájemce o zaregistrování takového jména, najde odpovědi na některé praktické a složité problémy ve vztazích .eu doménových jmen např. k držitelům ochranných známek či osobám užívajícím firemní, či jiná označení. Pro usnadnění a větší uživatelské zpřístupnění obsahuje text odkazy na originální materiály zabývající se výše uvedenými skutečnostmi, jež jsou připojeny v českém i anglickém jazyce. Připojeny jsou i užitečné formuláře, pomocí nichž, cestou využití webových stránek a online služeb, může čtenář a uživatel mimo jiné zaregistrovat svoji internetovou doménu v TLD .eu ale i účinně se bránit proti neoprávněné registraci ohrožující jeho zájmy. “

Kniha o doméně?
Je chvalitebné, že někoho napadlo napsat návod k něčemu tak komplikovanému, jako byla registrace domén .EU, ale nemám pocit, že by našla širšího praktického použití. Pravidla, která platila při zahájení registrací byla už několikrát aktualizována, protože něco jako zavádění nové domény nejvyšší úrovně nemůže být statickou veličinou.

Pokud knihu někdo z vás víděl nebo dokonce četl (!), podělte se o své zážitky v komentářích. Zajímala by mne hlavně „živost“ knihy a její interaktivní součástí včetně toho, kterého registrátora autoři protěžují :)


Inzertní okénko: .EU domény možno registrovat nakliknutím linku pod textem schovaného

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).