Hlavní navigace

Policie zabavila servery slovenského webhostera Websupport.sk

28. 6. 2007 8:34 (aktualizováno) Jan Hájek

Podle článku na serveru SME.SK dnes policie zabavila servery webhostera Websupport.sk. Servery byly zabaveny na základě podnětu Špeciálné prokuratury v rámci závěrečné fáze vyšetřování loňského útoku na Národný bezpečnostný úrad (NBÚ).

websupport.sk(pro zobrazení celého screenshotu klikněte sem)

Zabavení serverů postihlo hlavně několik tisíc zákazníků, kterým webhoster domény provozoval. V tuto chvíli jim tak nejedou weby, emaily…nic. Pro ilustraci, jednalo se o 3557 slovenských domén a další neidentifikovaný počet dalších TLD. Mezi postižené patří například grafika.sk, myjob.sk nebo lietadla.sk. Odkaz z článku na kompletní seznam postižených domén v tuto chvíli bohužel nefunguje.

Organizace sdružující slovenské webhostery (ZPW) apeluje na policii, aby v zájmu postižených zákazníků vše vyřídíla co nejrychleji a vrátila servery zpět do provozu. Stejně jako já se podivují nad razancí zásahu, ale bez dalších informací situaci nekomentují.

Nemám moc času na analýzu ani ověřování uvedených informací, takže pokud chcete vědět více, doporučuji přečíst si článek nebo rozhovor s jednatelem Websupport.sk (aktualizováno 28­.6).

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).