Hlavní navigace

O vyhledávačích a našeptávačích

15. 10. 2007 22:00 Jan Horna

Sotva jsem dnes otevřel oči, ještě v polospánku velice brzy ráno (rozuměj mezi devátou a desátou), tak to začalo. Žena na mě řve, že „jsem prase“ a že „si sjíždím to svoje zku*vený péčko“, „že jsem z té Veroniky úplně hotovej“ a tak dále. Protože jsem se od počítače odvalil po půlnoci, neboť jsem dokončoval práci na jednom důležitém projektu, nebyl jsem schopen hbitě reagovat. Zmohl jsem se na vyčerpávající a udivené „co?“ a dál poslouchal, cože jsem to vlastně dělal a na co jsem si nemohl vzpomenout, ač jsem se opravdu snažil. Prý jsem to zadával do vyhledávače, že to tam našla, černé na bílém. Slova, slova, slova, jako kulomet jedno za druhým. Zírám s otevřenými ústy :-o

Marně se snažím v té záplavě slov mé vyvolené vysvětlit, že jsem zapřísáhlý odpůrce porna a že mou specializací je pouhé a čisté softcore bez jakékoliv příměsy vulgarity či obscénnosti. Vysvětluji, že „sjíždění porna“ je pro mě stejně nepřípustné jako pojídání dobře naloženého steaku z hovězí svíčkové pro zapřísáhlého vegetariána. Má slova jsou ale úplně zbytečná. Tak se snažím ukázat dobrou vůli a ukazuji jí stovky oblíbených odkazů na http://del.ici­o.us/honzik/mild a .. žádné porno. Nic však nepomáhá. Začínám tedy přemýšlet sám nad sebou. A nic, bez výsledku. Jak tohle všechno jenom mohlo vzniknout?

Zkouším to z druhé strany. Prý to našla ve „vyhledávači“, prý je to tam, v tom políčku (s dovětkem „Ty to potřebuješ co!“). Hmm, na Googlu přece takového nic být nemůže a jiný vyhledávač neznám. Jak, že se ta „Veronika“ jmenovala? Fargašová? Ne, nějak jinak. Jo, už to mám: Fasterová. Prý účinkuje v jakési „reality show“ na jedné komerční televizi, pokud si dobře pamatuji aspoň část obvinění. Přesto, že televizi skoro vůbec nesleduji, tak mi došlo, že to bude asi herečka ;-) Cítím, že se postupně dostávám k rozuzlení, vyvrcholení a uzavření celého případu.

No a pak mě ještě napadlo, že má láska používá freemail na Centrumu nebo na Seznamu, sám ani nevím, který přesně. Prý na tyhle weby chodí u nás v České republice hodně lidí, údajně nejvíc na Seznam. Dost lidí na takových webech i vyhledává. Má partnerka si pochvaluje, že tam najde, co nezná. Pravda, tentokrát se jí to povedlo dokonale. Děkuji Ti, pane Našeptávači!

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).