Hlavní navigace

Rostislav Kocman - Témata označená nálepkou Dění na Internetu

  • Bombaj na Twitteru – už zase konec tradičních médií?

    Prvním internetovým zdrojem, kde se daly získat zprávy o teroristických útocích v Bombaji byl Twitter. Fotografie byly nejrychleji na Flickru. Zatímco indická policie teprve začínala zjišťovat, co se vlastně děje, už se debatovalo o tom, že tradiční média nedokážou konkurovat komunitním webům a zdrojům.
  • Proč by měl někdo koupit Seznam?

    Tak už se zase spekuluje o prodeji Seznamu. Ale nikde jsem nečetl úvahu o tom, proč Seznam koupit. Samozřejmě, má návštěvnost, ale za tu si nic nekoupíte. Navíc prý jeho podíl oproti Google klesá… Tak nám zase prodávají Seznam.cz, chtělo by se říct. Současné kolo článků o prodeji Seznamu odstartoval týdeník Ekonom, ke kterému se přidaly sesterské Hospodářské noviny. Na Lupě si zaspekuloval Libor Nováček, můj dřívější názor hodnotící údajné jednání mezi Microsoftem a Seznamem najdete zde.
  • Nemáte náhodou pozvánku?

    Spousta nových internetových služeb je dostupná jenom pro zvané. Je to pro popularitu a známost služby lepší než možnost registrace pro každého? A mimochodem, jak sháníte pozvánky vy? Není už čas udělat nějaký pozvánkový web? Před pár dny jsem se rozhodl, že vyzkouším službu Dropbox. Mimochodem, dozvěděl jsem se o ní především díky té zbytečnosti pojmenované Twitter (o používání jsem psal zde). Jde o online úložiště, které pokud se umí synchronizovat s vaším počítačem (Win i Mac)…
  • Je lepší e-mail, mobil nebo ICQ?

    Podle sobotního článku na Lupě se bez e-mailů v pohodě obejdeme. Podle diskutujících pod článkem to ale není možné. Podle některých je nesmysl i telefonovat z mobilu, natož řešit pracovní věci přes IM. Dovolil bych si nesouhlasit, protože mám jiné zkušenosti. Sobotní článek na Lupě (Muž z IBM skoro nepoužívá e-mail. Jde to!) rozproudil vášnivou „diskusi“…
  • Mikroblogovací služby – výborný žrout času

    Zatímco ještě nedávno jsem si při čtení o mikroblogovacích službách klepal na čelo, teď spouštím Twhirl hned po Outlooku před IM klienty. Používám Twitter, ale podobných služeb je mnohem víc. A budou přibývat další a bude je používat stále více lidí. Upozornění pro čtenáře: Tento článek je bohužel zase dlouhý. Asi hodně dlouhý… I když jsem chtěl psát stručně… Tento článek není recenzí jednotlivých mikroblogovacích služeb…
  • Jak je to s Microsoftem a Seznamem?

    Před chvílí mi volal člověk, který potkal Steva Ballmera na záchodku. Hovor se týkal samozřejmě Microsoftu a Seznamu. Tedy můj hovor, ne hovor Steva u pisoáru. Příspěvek na téma Microsoft a Seznam jsem odkládal dlouho, ale teď už nemám jinou možnost, než ho napsat. Nic moc nového se tu asi nedozvíte, spíše jde o můj komentář k celé záležitosti. Kdyby mi ale na nějakých záchodcích nebo jinde někdo něco nového prozradil, určitě se to dozvíte.
    22. 5. 2008 21:43 (aktualizováno)
  • Kolik je uživatelů Skype a ICQ

    Skype má v České republice údajně tři miliony uživatelů. Znamená to, že je používanější než ICQ, které se chlubí více než dvěma miliony uživatelů? A dá se vůbec počet uživatelů těchto dvou služeb porovnávat? Na pražském setkání s vybranými novináři prozradili zástupci Skype, že mají v České republice tři miliony uživatelů. Na internetu jsem našel tři články, zprávičku zde na Lupě, o něco delší kritiku setkání od Dana Dočekala a nejobšírněji informovala redaktorka Týdne.
  • Diskuse pod články jsou většinou zbytečné

    Má smysl cenzurovat nebo moderovat diskuse pod články na internetu? Je to omezení svobody projevu? A co se zamyslet jinak – mají vůbec diskuse pod články nějaký smysl? V okamžiku, kdy se rozhodnete začít blogovat, se musíte rozhodnout, jak se postavíte k diskusím. Na svém osobním blogu jsem diskuse ani nezavedl. Zde na Lupě jsem zatím nepřišel na to, jak diskuse zrušit, takže zde budou. Možná se mi tato volba zobrazí, až tento článek uložím. A možná zjistím, že není nutné je rušit…
    29. 3. 2008 22:20 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).