Hlavní navigace

Tomáš Kapler na Internetu - Články označené nálepkou Telekomunikace

 • Keynote Steva Jobse (Apple) na WWDC - bude nový iPhone?

  Právě začíná velmi očekávaná keynote Steva Jobse na vývojářské konferenci Apple. Veřejností se očekává zejména představení nového iPhone, ale podle mého názoru důležitější bude spuštění shopu pro 3rd aplikace. Od něj se očekává, že přinese Apple další desítky až stovky dolarů z každého prodaného kusu kompatibilního hardware (možná nejen iPhone), zároveň nabídne legálním způsobem velmi zajímavé aplikace.
 • WiMAX a GSM v notebooku ThinkPad (Lenovo AKA IBM)

  Je to již asi 3 roky, co se u nás ve všech médiích skloňovala bezdrátová technologie/stan­dard WiMAX, která přinášela téměř pohádkové možnosti konektivity – vysoká rychlost, spolehlivost, kvalitní QoS atd. Bohužel, jak to už u nás bývá, příliš se nevyužívá…
 • Policie a počítače

  Četl jsem lupácký názor o policistech na second life a nesouhlasím s ním, myslím, že to je dobrá levná propagace, která může přinést nové „maso do mlýnku“. O tom ale teď psát nechci, spíš bych rád probral jak je to s tím využíváním počítačů u české policie, které je v článku nakousnuto a se kterým jsem se setkal i já.
 • Proč může U:fon uspět

  Určitě jste zaznamenali haló hledně prý čtvrtého mobilního operátora – U:fon. V televizi, v rádiu i na internetu se spekuluje, zda-li může takový operátor uspět (resp. spekuluje se, že zde pro něj není místo). Velmi často je na to ovšem pohlíženo zcela chybně – srovnáním s existujícími operátory. S těmi ale nemá U:fon prakticky nic společného.
  14. 5. 2007 10:55 (aktualizováno)
 • Peníze pro Internet do škol? Nedávat!

  Možná jste zaregistrovali ve zprávách na Nově, nebo třeba na Digiwebu, že Ministerstvu školství chybí peníze na připojení k internetu pro základní a střední školy, a žádá po Ministerstvu financí zvláštní miliardovou dotaci. Jsem velký fanda Internetu ve školách, kdyby to záleželo na mně, měl by mít každý žák na všech hodinách kromě tělocviku k dispozici počítač s Internetem. Ale na tento požadavek říkám Rozhodně NE!
  10. 5. 2007 0:14 (aktualizováno)